Bakoš napodobnil Ovečkina, famózny Rybár vychytal výhru proti Čeľabinsku

Martin Bakoš.
Martin Bakoš. (Autor: TASR - Martin Baumann)
Sportnet|28. nov 2021 o 11:10 (aktualizované 28. nov 2021 o 18:21)

Slovenský útočník prekonal oboch brankárov.

MOSKVA. Hokejisti Soči zvíťazili v nedeľňajšom zápase KHL na ľade najhoršieho tímu ligy z Vladivostoku jednoznačne 8:2. Vytvorili tak klubový rekord, keďže predtým v nadnárodnej súťaži nikdy viac ako sedem gólov nestrelili.

Veľký podiel na tomto historickom zápise mal slovenský hokejista Martin Bakoš, ktorý strelil dva góly a ďalší prihral. Tridsaťjedenročný útočník upravil svoju tohtosezónnu bilanciu na šesť gólov a šesť asistencii.

Prvý gól Martina Bakoša:

Bakoš sa dvakrát presadil zoči-voči domácim brankárom. V 24. minúte zakončil svoj únik strelou pomedzi betóny Nikitu Serebriakova a necelých desať minút pred koncom našiel voľný priestor nad lapačkou Ivana Nalimova.

Zaujímavosťou je, že nedávno sa v zápase s Floridou podobný kúsok podaril v NHL hviezdnemu Alexandrovi Ovečkinovi. Ten dokonca v priebehu necelej minúty prekonal najskôr Sergeja Bobrovského a potom aj Spencera Knighta.

Druhý gól Martina Bakoša:

V úvodnom zápase nedeľňajšieho programu KHL sa zrodilo aj veľké prekvapenie, keď Amur Chabarovsk na domácom ľade zdolal Ufu 2:1. Rozhodujúci gól strelil v 25. minúte český útočník David Tomášek.

Prekvapením sa skončilo aj moskovské derby. Favorizované Dinamo doplatilo na nezvládnutú prvú tretinu a podľahlo domácemu Spartaku 1:4. Zverenci Alexeja Kudašova trikrát inkasovali už v úvodných piatich minútach.

Dinamo Minsk v bránke s Patrikom Rybárom zdolalo Traktor Čeľabinsk 2:1. Rybár mal 96,55-percentnú úspešnosť zákrokov.

KHL - výsledky - 28. november:

Chabarovsk - Ufa 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 9. Fajzullin, 25. Tomášek - 9. Hartikainen

Vladivostok - Soči 2:8 (1:1, 1:4, 0:3)

Góly: 8. Vl. Ušenin, 28. Garejev - 15. Jaks, 22. Rundblad, 22. Melničenko (Bakoš), 24. Bakoš, 26. Dyblenko, 50. Kolgotin, 51. Bakoš, 55. Nikolajev

Novosibirsk - Jekaterinburg 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 14. Morozov, 52. Li, 59. Pjanov - 33. Makejev

Spartak Moskva - Dinamo Moskva 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Góly: 1. Chochlačov, 3. Drozdov, 5. Širokov, 53. Pettersson - 28. Galijev

Minsk - Čeľabinsk 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 10. Pyškajlo, 36. Korobov – 48. Pulkkinen

Nižnekamsk - Kazaň 2:3 pp a sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Popov, 35. Chafizov – 48. Tarasov, 60. Petrov, rozh. nájazd: Weal

Helsinki - Jaroslavľ 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 55. Grant, 60. Junttila

Domov»Hokej»KHL»Bakoš napodobnil Ovečkina, famózny Rybár vychytal výhru proti Čeľabinsku