Chára asistoval pri prehre Islanders, Pastrňák vstúpil medzi legendy Bostonu

David Pastrňák.
David Pastrňák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|24. apr 2022 o 00:01 (aktualizované 24. apr 2022 o 07:17)

V akcii boli dvaja Slováci.

NEW YORK. Hokejisti Caroliny zvíťazili v sobotňajšom stretnutí NHL na ľade New Jersey 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól dal v 62. minúte Seth Jarvis. Debutové víťazstvo v NHL si pripísal brankár "hurikánov" Pjotr Kočetkov.

V drese domácich sa predstavil aj slovenský útočník Tomáš Tatar, no do kanadského bodovania sa nezapísal. Na bránu nevystrelil, pripísal si jeden hit a jeden blok.

Hurricanes majú na konte 110 bodov a opäť držia druhú najlepšiu bilanciu vo Východnej konferencii.

New York Islanders prehrali v súboji mužstiev bez šance postúpiť do play off na ľade Buffala 3:5. V drese Islanders si asistenciu pripísal Zdeno Chára, v 49. minúte prihrával na gól na 2:4.

Najstarší hráč NHL odohral 20 minút a 27 sekúnd, okrem asistencie si odsedel dve trestné minúty a rozdal tri hity.

David Pastrňák zaznamenal v stretnutí Bostonu Bruins a New Yorku Rangers svoj 500. bod v NHL. Potreboval na to 508 zápasov.

Spomedzi útočníkov, ktorí v histórii debutovali v NHL za "medveďov", sa na túto métu rýchlejšie ako on nedostal nikto.

Celkovo boli lepší len dvaja obrancovia - legendárni Bobby Orr (396 zápasov) a Ray Bourque (484 zápasov).

Český hokejista pomohol Bostonu k triumfu 3:1 gólom a asistenciou.

Erik Černák bol pri výhre Tampy Bay nad Nashvillom 6:2. Na ľade strávil 17 minút a 27 sekúnd, pripísal si plusový bod, dve strely na bránu, štyri bodyčeky a blok.

Zegras rekordérom

Trevor Zegras sa stal novým historickým rekordérom Anaheimu Ducks. Proti Los Angeles strelil gól a ako nováčik si pripísal už 58. bod v sezóne, čím prekonal doterajšie maximum Bobbyho Ryana.

Prvý gól v NHL si v druhom štarte v súťaži pripísal Bokondji Imama. Dvadsaťpäťročný kanadský útočník je viac ako bodmi známy bitkami a trestnými minútami.

Roman Josi napodobnil Raya Bourqueho. Dosiahol métu 90 bodov v sezóne, čo sa naposledy podarilo spomínanej legende ešte v ročníku 1993/94.

Na míľnik 200 asistencií v kariére dosiahol Brayden Point. Útočník Tampy Bay Lightning prispel k výhre jednou gólovou prihrávkou.

Panters naďalej valcujú

Florida Panthers v sobotu porazili Toronto Maple Leafs. Po prvej tretine síce prehrávali 0:2, no v druhej zásluhou Aleksandra Barkova a Clauda Girouxa vyrovnali. Duel v predĺžení rozhodol Brandon Montour.

Cats sú tesne pred začiatkom play off v ohromnej forme. Vyhrali už trinásť zápasov po sebe, čo sa naposledy podarilo St. Louis Blues ešte v sezóne 2016/17.

"Do zápasov ideme s vysokým sebavedomím," odhaľuje recept na úspech Claude Giroux. "Cítim, že po každej výhre môžeme povedať, že sme hrali lepšie ako predtým. Všetko nám teraz vychádza. Len v tom musíme pokračovať."

NHL - základná časť - 24. apríl:

New Jersey - Carolina 2:3 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 36. J. Boqvist (Severson, Mercer), 49. N. Hischier (Šarangovič, Ochoťuk) – 56. Lorentz, 59. Niederreiter (Fast, Slavin), 62. Jarvis (A. DeAngelo)

Brankári: Gillies 26/29 - Kočetkov 17/19

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 52 sekúnd, zaznamenal hit a blok/

Detroit - Pittsburgh 2:7 (1:2, 1:3, 0:2)

Góly: 17. J. Vrána (Bertuzzi, Seider), 21. M. Rasmussen – 14. Ruhwedel (Blueger, B. McGinn), 16. Crosby (Rakell, Letang), 28. Rakell (Matheson), 32. Letang (Dumoulin), 37. Malkin (Guentzel, Crosby), 46. D. Heinen (Letang, J. Carter), 60. Malkin (Zucker)

Brankári: Greiss 18/23 - DeSmith 23/25

Buffalo - NY Islanders 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Góly: 13. Mittelstadt (Okposo, Fitzgerald), 22. Dahlin (J. Skinner, Tuch), 25. Tage Thompson (Bryson, V. Olofsson), 33. Hinostroza (Bjork, Girgensons), 53. J. Skinner (Tage Thompson, V. Olofsson) – 18. Barzal (Dobson, Aho), 49. Dobson (Parise, Chára), 51. Pulock (Koivula, Pelech)

Brankári: Tokarski 19/22 - Sorokin 30/35

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 20 minút a 27 sekúnd, pripísal si asistenciu, dve trestné minúty a tri hity/

Boston - NY Rangers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 20. Pastrňák (McAvoy, B. Marchand), 22. T. Hall (Haula, Pastrňák), 50. Frederic (Craig Smith, Coyle) – 43. Zibanejad (Kreider, Lafreniere)

Brankári: Ullmark 30/31 - Šesťorkin 32/35

Florida - Toronto 3:2 pp (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 27. Barkov (Marchment, Giroux), 35. Giroux (Huberdeau, Barkov), 63. Montour (Marchment, Giroux) – 4. Marner (Brodie, Rielly), 18. Holl (Kämpf, Brodie)

Brankári: Bobrovskij 34/36 - Campbell 32/35

Ottawa - Montreal 6:4 (1:1, 5:2, 0:1)

Góly: 3. Kastelic (Sabourin, Tierney), 21. Watson (Holden, P. Kelly), 27. P. Kelly (Watson), 28. Norris (B. Tkachuk, Batherson), 28. Kastelic (Sabourin), 39. Formenton – 16. R. Pitlick (Evans), 29. Caufield (M. Hoffman), 38. Edmundson (Evans, Petry), 49. R. Pitlick (B. Gallagher, Dvorak)

Brankári: Forsberg 44/48 - Price 20/26

Tampa Bay - Nashville 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Góly: 2. Hedman (Stamkos, Kučerov), 11. Cirelli (Sergačov), 20. Kučerov (B. Point), 34. Stamkos (Kučerov, Palát), 42. Colton (Hedman, N. Paul), 43. Maroon (Stamkos) – 18. Josi (Duchene, F. Forsberg), 31. A. Carrier (Tomasino, Ekholm)

Brankári: Elliott 19/21 - Saros 24/30, Rittich 9/9

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17 minút a 27 sekúnd, pripísal si plusový bod, dve strely na bránu, štyri bodyčeky a blok/

Dallas - Seattle 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)

Góly: 27. Hintz (J. Robertson, Pavelski), 29. Hintz (J. Robertson, Oettinger), 32. Namestnikov (Gurianov) – 7. Sheahan (A. Larsson, Oleksiak), 19. Gourde (D. Pouliot, Lind)

Brankári: Oettinger 30/32 - Driedger 28/31

San Jose - Chicago 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 7. Weatherby (Reedy, Chmelevski), 22. Hertl (T. Meier), 31. T. Meier (Barabanov), 47. Bonino (B. Burns, Couture) – 36. T. Johnson (J. Toews, S. Jones)

Brankári: Kähkönen 27/28 - Lankinen 15/19

Arizona - St. Louis 4:5 pp (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)

Góly: 18. N. Smith (Strälman, Carcone), 46. Imama (Galchenyuk), 47. Carcone (Strälman), 56. J. Moser (N. Schmaltz, J. Jeník) – 4. Faulk (N. Walker, L. Brown), 6. I. Barbašev (Faulk, Leddy), 17. Saad (Kyrou, R. O'Reilly), 23. L. Brown (Joshua), 61. Faulk (Tarasenko)

Brankári: Säteri 27/32 - Binnington 16/20

Calgary - Vancouver 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)

Góly: 23. E. Lindholm (J. Gaudreau, Hanifin), 23. D. Dubé (Järnkrok, Ch. Tanev), 46. B. Ritchie (Ch. Tanev, T. Lewis), 54. D. Dubé (E. Lindholm), 54. Zadorov (Backlund), 59. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Ch. Tanev) – 39. Q. Hughes (Podkolzin, J. T. Miller), 46. Garland (T. Myers, J. T. Miller), 58. Elias Pettersson (Q. Hughes)

Brankári: Markström 30/33 - Demko 26/31

Los Angeles - Anaheim 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Góly: 11. Kaliyev (Byfield, Grundström), 32. M. Roy (Kaliyev, Kopitar), 47. Edler, 60. Iafallo – 24. Zegras (Getzlaf, Milano), 30. Mayhew (Mahura)

Brankári: Quick 17/19 - Stolarz 36/39

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Chára asistoval pri prehre Islanders, Pastrňák vstúpil medzi legendy Bostonu