Ovečkin strelil dva góly a priblížil sa rekordu, veľký zápis dosiahol Chára

Alexander Ovečkin v objatí spoluhráčov.
Alexander Ovečkin v objatí spoluhráčov. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|23. jan 2022 o 06:35 (aktualizované 23. jan 2022 o 10:02)

Čoskoro zrejme padne veľký rekord NHL.

NEW YORK. Martin Fehérváry predviedol najzaujímavejší slovenský výkon sobotňajšej noci pri výhre jeho Washingtonu Capitals nad Ottawou Senators 3:2 po predĺžení.

Obranca bol druhým najvyťažovanejším hráčom tímu, na ľade strávil 24 minút a 14 sekúnd. Získal plusový bod, dvakrát vystrelil, zablokoval dve strely a rozdal tri bodyčeky.

Hrali aj ďalší traja krajania.

Za New Jersey Devils nastúpil útočník Tomáš Tatar. Napriek tomu, že jeho tím vyhral vysoko 7:4, sa bodovo nepresadil. Odohral 15 minút a 7 sekúnd, pripísal si dve trestné minúty, strelu, bodyček a blok.

Na ľad sa dostal aj jeho kolega z defenzívy Christián Jaroš. Ten dostal len 10 minút a 16 sekúnd, zablokoval dve strely, dvakrát bodyčekoval a raz vystrelil.

Prehre New Yorku Islanders na domácom ľade proti Torontu nezabránil najstarší hráč NHL Zdeno Chára. Odohral rovných 19 minút. Dvakrát ohrozil súperovho brankára, raz bodyčekoval a zablokoval jednu strelu. Odohral svoj 1639. zápas v základnej časti, čím sa na deviatom mieste histórie dotiahol na Davea Andreychuka.

Jágr na dosah

Alexander Ovečkin bol hlavnou hviezdou zápasu proti Ottawe. Washington za výhrou 3:2 po predĺžení doviedol dvomi presnými zásahmi.

Najprv zavelil k obratu v 42. minúte, keď spred brány dorážal odrazený puk. V 50. minúte vyrovnal, keď ho obrancovia "senátorov" nechali voľného pred bránou.

"Snažili sme sa ostať pokojní," vravel Ovečkin, ktorý urputne bojoval, aby dal tímu šancu vyhrať. "Nie je to sranda, keď odohráte dve tretiny bez gólu. Musíte sa vzchopiť a zabrať. A to sme aj urobili."

Ovečkin atakuje hranicu tridsiatich gólov v sezóne. Po 42 dueloch ich má na konte 29. Opäť sa priblížil rekordom.

Najbližšie je ten európsky. Aby vyrovnal zápis Jaromíra Jágra, stále najlepšieho európskeho strelca v dejinách ligy, potrebuje streliť ešte sedem gólov.

Železný muž

Len jediný zápas delí Keitha Yandlea od vyrovnania veľkého rekordu. Zápas proti Philadelphii Flyers bol 963. duelom v základnej časti bez prestávky.

Americký obranca má šťastie, že sa mu vyhýbajú zranenia a ďalšie problémy, pre ktoré by nemohol hrať. Zápas nevynechal od sezóny 2008/09.

Aktuálny rekord za najviac po sebe hraných zápasov drží Doug Jarvis, ktorý nikdy v kariére nevynechal zápas. Činí 964 po sebe odohraných duelov. Ak sa však nestane nič smolné a neočakávané, o rekord príde v noci z utorka na stredu.

NHL - základná časť - 23. január:

Buffalo - Philadelphia 6:3 (4:2, 1:0, 1:1)

Góly: 2. J. Skinner (Tuch, Cozens), 16. Tage Thompson (Tuch, J. Skinner), 16. Tage Thompson (Dahlin), 18. Krebs (Jokiharju, Jankowski), 23. Krebs, 45. J. Skinner (Dahlin, Tage Thompson) – 12. Ristolainen (Sanheim), 13. Giroux (Provorov, Atkinson), 55. Giroux (Konecny, Atkinson)

Brankári: Jones 4/8, Hart 14/16 - Houser 30/33

Boston - Winnipeg 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 12. O. Steen (Coyle, DeBrusk), 23. Coyle (Forbort), 44. Pastrňák (Grzelcyk, B. Marchand) – 3. Harkins (Toninato), 20. Copp (Scheifele)

Brankári: Rask 22/24 - Hellebuyck 29/32

Colorado - Montreal 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 9. Newhook (Girard, D. Toews), 29. Ničuškin (Girard, D. Toews), 62. Landeskog (Ničuškin, D. Toews) – 39. Lehkonen (Suzuki, Toffoli), 49. Suzuki (Dvorak, M. Hoffman)

Brankári: Kuemper 28/30 - Primeau 43/46

New Jersey - Carolina 7:4 (2:2, 3:2, 2:0)

Góly: 18. Bastian (Graves, Kuokkanen), 20. Bastian (Graves, M. McLeod), 29. M. McLeod (A. Johnsson, P. K. Subban), 32. A. Johnsson (Mercer, Zacha), 39. Bratt (Šarangovič, Graves), 53. J. Hughes (Severson, N. Hischier), 54. Zacha (Mercer, A. Johnsson) – 3. A. Svečnikov (Trocheck, Brendan Smith), 6. Cole (M. Nečas, A. Svečnikov), 24. Leivo (A. DeAngelo, Slavin), 36. Skjei (Stepan, Leivo)

Brankári: Gillies 28/32 - LaFontaine 31/38

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 15 minút a 7 sekúnd, pripísal si dve trestné minúty, strelu, bodyček a blok/

/Christián Jaroš (New Jersey) odohral 10 minút a 16 sekúnd, zablokoval dve strely, dvakrát bodyčekoval a raz vystrelil/

NY Islanders - Toronto 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Góly: 20. Parise (Mayfield) – 14. Marner (Rielly), 20. Engvall, 30. Rielly (W. Nylander, Kerfoot)

Brankári: Varlamov 20/23 - Mrázek 27/28

/Zdeno Chára (Islanders) odohral rovných 19 minút. Dvakrát ohrozil súperovho brankára, raz bodyčekoval a zablokoval jednu strelu/

NY Rangers - Arizona 7:3 (1:2, 4:1, 2:0)

Góly: 4. Trouba (Zibanejad, Kreider), 32. Kreider (Trouba, Zibanejad), 36. J. Gauthier (Dryden Hunt, K. Rooney), 37. Panarin (A. Fox, Zibanejad), 39. Kreider, 42. Trouba (K'A. Miller, R. Strome), 51. Kreider (A. Fox, Panarin) – 3. L. O'Brien (L. Eriksson, Gostisbehere), 7. Ladd (Ch. Fischer, Riley Nash), 28. Keller (N. Schmaltz, T. Boyd)

Brankári: Šesťorkin 26/29 - Vejmelka 14/20, Wedgewood 6/7

Washington - Ottawa 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 42. Ovečkin (T. van Riemsdyk, Kuznecov), 50. Ovečkin (Bäckström), 62. Bäckström – 2. Chabot (Watson, N. Paul), 27. Sanford (Formenton)

Brankári: Vaněček 20/22 - Murray 30/33

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 24 minút a 14 sekúnd, získal plusový bod, dvakrát vystrelil, zablokoval dve strely a rozdal tri bodyčeky/

Nashville - Detroit 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 33. Cousins (Tomasino, Ekholm), 35. Duchene (F. Forsberg, Tennyson), 51. F. Forsberg (Tennyson, Duchene), 59. Duchene – 39. Erne (Bertuzzi, M. Staal)

Brankári: Saros 28/29 - Nedeljkovic 21/24

Minnesota - Chicago 4:3 pp (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 20. J. Eriksson Ek (Zuccarello, Spurgeon), 51. Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), 58. K. Fiala (Greenway), 65. M. Foligno (Greenway, Goligoski) – 10. Borgström (E. Gustafsson), 18. DeBrincat (S. Jones, D. Strome), 53. Borgström (Entwistle, R. Carpenter)

Brankári: Kähkönen 33/36 - Lankinen 40/44

Edmonton - Calgary 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Góly: 26. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 30. Bouchard (McDavid, Draisaitl), 39. Brendan Perlini (D. Ryan, Ceci), 55. Draisaitl (Keith), 60. Draisaitl – 9. M. Tkachuk (E. Lindholm), 20. Lucic (Hanifin, R. Andersson), 40. Hanifin (J. Gaudreau, M. Tkachuk)

Brankári: Koskinen 44/47 - Markström 26/30

San Jose - Tampa Bay 1:7 (1:4, 0:1)

Góly: 17. Jaycob Megna (R. Merkley) – 4. Colton (McDonagh), 8. Stamkos (Killorn, C. Foote), 12. M. Joseph (Stamkos, Sergačov), 13. Perry (Bellemare, McDonagh), 27. B. Point (Kučerov, Cirelli), 45. Killorn (Hedman, Kučerov), 45. Colton (Sergačov)

Brankári: Reimer 9/13, Hill 15/18 - Elliott 27/28

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Ovečkin strelil dva góly a priblížil sa rekordu, veľký zápis dosiahol Chára