Vyrovnaný zápas rozhodlo vylúčenie Černáka, Forsberg má nový rekord

Filip Forsberg.
Filip Forsberg. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|20. mar 2022 o 06:24

Pozrite si prehľad nočných zápasov NHL.

NEW YORK. Sobotná noc v NHL priniesla 11 zápasov. Nastúpili viacerí Slováci. Súboj New Yorku Islanders a Dallasu absolvovali traja krajania.

Na strane domácich hral Zdeno Chára, za hostí nastúpili Marián Studenič a Andrej Sekera.

Ani jeden z nich nebodoval. Chára odohral 19 minút a 40 sekúnd a zo zápasu vyšiel víťazne. Jeho tím vyhral 4:2.

Studenič a Sekera dostali takmer rovnaký čas na ľade. Obaja hrali niečo menej ako 13 a pol minút. Obaja si pripísali jeden mínusový bod.

Hral aj Tomáš Tatar. New Jersey prehralo v Edmontone 3:6 a Slovák odohral 14 minút a 39 sekúnd. Ani on si nepripísal žiaden bod.

Erik Černák odohral 20 minút a 7 sekúnd. Bol vylúčený dve minúty a 15 sekúnd do konca zápasu za nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Počas nasledovnej presilovky Rangers skórovali a rozhodli o víťazstve nad Tampou Bay.

Brankár Vancouveru Jaroslav Halák bol v zápase proti Calgary len náhradníkom. Do zápasu sa však dostal na tretiu tretinu v stave 0:4.

Jeho úspešnosť zákrokov bola 93,3 percenta. Chytil 14 striel a pustil jeden gól. Vancouver súperovi podľahol 2:5.

Zápas rozhodlo vylúčenie Černáka

Zápas Tampy Bay a New Yorku Rangers bol značný tím, že proti sebe nastúpili dvaja z najlepších brankárov NHL. Rusi Andrej Vasilevskij a Igor Šesťorkin.

Dohromady inkasovali len tri góly. Lepšie zo zápasu vyšiel druhý spomínaný, ktorý chytil 28 striel a inkasoval len raz.

Od polovice zápasu bol stav vyrovnaný 1:1. Rozhodnutie prišlo až 16 sekúnd do konca. Časomiera ukazovala posledné sekundy vylúčenia Erika Černáka, keď Rangers obrátili zápas na svoju stranu.

Mika Zibanejad skóroval príklepom po prihrávke Panarina a stanovil výsledok duelu na 2:1.

Oilers vyhrali piaty zápas v rade

Hráči Edmontonu sú vo forme. Posledných päť zápasov odohrali doma a každý jeden vyhrali. V noci porazili New Jersey s Tomášom Tatarom pomerom 6:3.

Troma bodmi k víťazstvu prispel Connor McDavid, ktorý sa osamostatnil na čele produktivity NHL. Má 90 bodov v 61 zápasoch.

Oilers v posledných piatich stretnutiach zdolali Washington, Tampu Bay, Detroit, Buffalo a New Jersey. V posledných troch dueloch dokonca vždy skórovali aspoň šesťkrát.

Forsberg sa stal rekordérom Nashvillu

Útočník Filip Forsberg dal v noci proti Torontu ďalší gól. Bol to jeho 211. gól v kariére a zároveň v drese Nashvillu. Podarilo sa mu to v 546 zápasoch.

Dostal sa na historicky prvé miesto v počte gólov hráča Nashvillu. Predbehol Davida Legwanda, ktorý ich strelil 210 v 956 dueloch.

"Bolo to skvelé," povedal Forsberg. "Samozrejme, doteraz to bola skvelá jazda. Istý čas som hral aj s Legwandom. Môj prvý bod bol jeho 200. gól. Prešli sme odvtedy kus cesty."

O historický zápis sa postaral gólom v presilovke v tretej tretine.

V svojich 546 zápasoch má Švéd na konte okrem 211 gólov aj 232 asistencií.

NHL - základná časť - 20. marec:

Minnesota - Chicago 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Góly: 17. F. Gaudreau (K. Fiala, Merrill), 57. Hartman (Zuccarello, Kaprizov), 60. Greenway – 49. S. Jones (P. Kane, D. Strome)

Brankári: Talbot 21/22 - Lankinen 31/33

NY Islanders - Dallas 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Góly: 24. Pulock (Clutterbuck, Pelech), 45. Nelson (Dobson, Barzal), 46. Nelson (Beauvillier, A. Lee), 60. Nelson – 39. Gurianov (R. Suter, Peterson), 52. Peterson (Seguin, Gurianov)

Brankári: Varlamov 37/39 - Oettinger 21/24

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 19 minút a 40 sekúnd, nebodoval, pripísal si plusový bod, strelu na bránu a blok/

/Marián Studenič (Dallas) odohral 13 minút a 21 sekúnd, nebodoval, pripísal si mínusový bod, dve strely na bránu a dva hity/

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 13 minút a 25 sekúnd, nebodoval, pripísal si mínusový bod a blok/

Edmonton - New Jersey 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)

Góly: 2. Draisaitl (Puljujärvi, Ceci), 38. E. Kane (Nurse, McDavid), 50. Barrie (K. Russell, Devin Shore), 53. E. Kane (Barrie, McDavid), 53. Hyman (Puljujärvi, Draisaitl), 59. McDavid – 5. Bratt (N. Hischier, D. Hamilton), 41. Bratt (Graves, A. Johnsson), 44. N. Hischier (Bratt)

Brankári: Koskinen 25/28 - Gillies 34/39

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 39 sekúnd, nebodoval, pripísal si mínusový bod a strelu na bránu/

/Christián Jaroš (New Jersey) do zápasu nenastúpil/

Vegas - Los Angeles 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Góly: 19. Dadonov (B. Hutton), 21. Stephenson (Eichel, Marchessault), 37. Janmark (N. Roy, Pietrangelo), 58. Pietrangelo, 59. Amadio (Kolesar) – 32. Danault (T. Moore, Spence)

Brankári: Thompson 38/39 - Petersen 19/23

Arizona - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 32. Keller (Strälman) – 23. Kasperi Kapanen (J. Carter), 53. Malkin (Rust), 57. Crosby (Guentzel), 59. Crosby (Guentzel, Letang)

Brankári: Wedgewood 45/48 - Jarry 20/21

Columbus - St. Louis 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

Góly: 4. Bemström (E. Robinson, Gavrikov), 16. Nyquist (Laine, O. Bjorkstrand), 24. Laine (Nyquist, Roslovic), 47. Kuraly (E. Robinson, Bemström), 53. J. Voráček (Bean, O. Bjorkstrand) – 13. Perron (B. Schenn, Krug), 34. Toropčenko (Faulk, Perron), 49. Perron (B. Schenn, Krug), 59. Perron (Bučnevič, Kyrou)

Brankári: Merzlikins 19/21, Korpisalo 5/7 - Husso 22/27

Montreal - Ottawa 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Góly: 17. Evans (Lehkonen), 23. Byron (Pezzetta, Evans), 25. Caufield (Edmundson), 40. Armia (Schueneman, R. Pitlick), 49. Kulak (Suzuki, Josh Anderson) – 19. Norris (Colin White, Stützle)

Brankári: Allen 29/30 - Gustavsson 22/27

Nashville - Toronto 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Góly: 14. Jeannot (Sissons, Trenin), 22. Tolvanen (Mikael Granlund), 31. Ekholm (A. Carrier, Tolvanen), 53. F. Forsberg (Duchene, Josi), 55. Duchene (F. Forsberg, Josi), 60. Trenin (Sissons, Josi) – 29. Marner (Bunting, Matthews), 44. Matthews (Marner), 56. Tavares (Marner, W. Nylander)

Brankári: Saros 38/41 - Kallgren 28/33

Tampa - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 17. B. Point (Killorn, Hedman) – 30. Trouba (Dryden Hunt, Lafreniere), 60. Zibanejad (Panarin, A. Fox)

Brankári: Vasilevskij 25/27 - Šesťorkin 28/29

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 7 sekúnd, nebodoval, pripísal si tri strely na bránu, dva hity a blok/

Seattle - Detroit 4:2 (0:0, 0:2, 4:0)

Góly: 48. A. Larsson (Vince Dunn, McCann), 50. Schwartz (Vince Dunn, Wennberg), 54. Gourde (H. Fleury), 60. Gourde (Appleton, Blackwell) – 34. Veleno (Dylan Larkin), 37. Hirose (Bertuzzi, L. Raymond)

Brankári: Grubauer 22/24 - Nedeljkovic 38/41

Vancouver - Calgary 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Góly: 48. Highmore, 58. Boeser (Elias Pettersson, Q. Hughes) – 5. Hanifin (Järnkrok), 8. M. Tkachuk (Backlund, D. Dubé), 14. R. Andersson (M. Tkachuk, D. Dubé), 25. E. Lindholm (Toffoli), 47. J. Gaudreau (M. Tkachuk, R. Andersson)

Brankári: Demko 25/29, Halák 14/15 - Vladař 23/25

/Jaroslav Halák (Vancouver) nastúpil do tretej tretiny, odchytal 20 minút a inkasoval jeden gól. Pripísal si 14 úspešných zákrokov a chytil 93,3 % striel/

/Adam Ružička (Calgary) do zápasu nenastúpil/

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Vyrovnaný zápas rozhodlo vylúčenie Černáka, Forsberg má nový rekord