Kelemen strelil prvý gól v NHL! Puk dotlačil za brankára, vykúpal ho v snehu

Na snímke vľavo slovenský útočník Arizony Miloš Kelemen strieľa svoj prvý gól v NHL. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey, TASR|2. apr 2023 o 06:22 (aktualizované 2. apr 2023 o 06:54)

Hrali aj Tatar a Černák.

NEW YORK. Útočník Tomáš Tatar bodoval v zápase zámorskej NHL medzi New Jersey a Chicagom. Devils pomohol k výhre 6:3.

V 58. minúte bol na ľade pri snahe ubrániť dvojgólové vedenie. To sa "diablom" podarilo. Tatar po tlaku Blackhawks odštartoval z obranného pásma dopredu, odovzdal puk Hischierovi a ten našiel strelca Mercera.

Tatar zaknihoval 25. asistenciu v sezóne a celkovo svoj 42. bod. Na ľade strávil 14 minút a 17 sekúnd, pripísal aj jednu strelu na bránku.

“Bojujeme o výhodu domáceho prostredia a to je v play off veľká vec. V prvej tretine sme strácali veľa pukov, robili sme chyby, ale potom sa to zlepšilo a odohrali sme dobrý zápas,” povedal podľa nhl.com útočníl Devils Timo Meier.

Kelemen vyslal až šesť striel na bránku

V akcii sme videli aj obrancu Erika Černáka. Pri výhre 5:0 nad New Yorkom Islanders odohral 18 minút a 28 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dve trestné minúty, strelu na bránku, päť bodyčekov a tri bloky.

Jeho Tampa Bay si vďaka dnešnej výhre zaistila účasť vo vyraďovacích bojoch. V prvom kole narazia vlaňajší finalisti na Toronto.

“Postup do play off nám dodá sebavedomie. Hráme dobre v posledných zápasoch, musíme v tom pokračovať a preniesť si to aj do bojov o Stanley Cup,” povedal brankár Lightning Andrej Vasilevskij.

Vo štvrtom útoku Arizony Coyotes znova nastúpil Miloš Kelemen. "Kojoti" čelili San Jose, prehrali 2:7. Prehru necelých päť minút pred koncom korigoval práve Kelemen svojím prvým gólom v NHL. Na bránku vyslal šesť striel.

Štyri asistencie zaznamenal Erik Karlsson, Sharks vyhrali tretí zápas za sebou. Prvé góly v profilige strelili za San Jose aj Kyle Criscuolo a Danil Guščin.

Pokoril stobodovú métu

Boston Bruins zvíťazili na ľade Pittsburghu 4:3 a hetrikom to zariadil David Pastrňák. Čech zaznamenal už štrnásty trojgólový zápas v kariére.

Stal sa piatym hokejistom, ktorý v sezóne 2022/2023 prekročil hranicu sto bodov. Pridal sa k McDavidovi, Draisaitlovi, Kučerovovi a Tkachukovi.

“Je to skvelé, viackrát som hovoril, že by som chcel dať 50 gólov a nazbierať 100 bodov. Veľká vďaka patrí mojim spoluhráčom. Cítim sa tu výborne,” povedal.

"Medvedi" pozbierali už 123 bodov. Ide o ich nový klubový rekord.

Hetrik strelili aj ďalší hráči. Carter Verhaeghe z Floridy tak prispel k demolácii Columbusu 7:0 a pridal aj štvrtý gól, Alex Tuch z Buffala sa trikrát presadil proti Philadelphii.

“Má vynikajúci pohyb a strelu. Každý deň na sebe tvrdo pracuje a potom zbiera ovocie. Dnes mohol dať aj viac gólov, bol to jeho deň,” povedal na adresu kanadského útočníka tréner “panterov” Paul Maurice.

MacKinnon útočí na zápisy legiend

Výhra Colorada 5:2 nad Dallasom bola špeciálna hlavne pre dvoch konkrétnych hráčov. Mikko Rantanen si v onom stretnutí pripísal 500. bod v kariére a obranca Jack Johnson odohral 1100. duel v NHL.

Dva góly strelil Nathan MacKinnon, pre ktorého to bol 32. viacbodový zápas v kariére. Po presune klubu do Colorada boli lepší len Joe Sakic (35) a Peter Forsberg (33).

Klubový rekord drží Peter Šťastný, ktorý v sezóne 1981-1982 zaznamenal v drese Quebecu Nordiques 42 viacbodových duelov.

Nathan MacKinnon (číslo 29) sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi.
Nathan MacKinnon (číslo 29) sa teší z gólu so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)

Hokejisti Nashvillu živia nádej na účasť v play off NHL. V sobotu zvíťazili nad St. Louis jasne 6:1 a už iba tri body ich delia od Winnipegu, ktorý si v Západnej konferencii drží pozíciu s druhou divokou kartou.

Predators majú v porovnaní s Jets navyše zápas k dobru. Útočník Thomas Novak sa na hladkom triumfe podieľal gólom a tromi asistenciami, jeho spoluhráč Luke Evangelista mal bilanciu jeden gól a dve asistencie.

NHL - základná časť - 2. apríl:

Nashville - St. Louis 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 5. Novak (Evangelista), 8. Glass (Novak, Evangelista), 28. Sissons, 34. Evangelista (Sherwood, Novak), 52. Trenin, 59. Tomasino (Barrie, Novak) - 49. Rosén (Toropčenko)

Brankári: Saros 21/22 - Greiss 29/35

Pittsburgh - Boston 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Góly: 8. Rust (Crosby, Friedman), 45. Rust, 53. Guentzel (Dumoulin, Rust) – 7. McAvoy (Zacha, Bertuzzi), 22. Pastrňák (Orlov), 48. Pastrňák (Zacha, Grzelcyk), 58. Pastrňák (Krejčí, Zacha)

Brankári: Jarry 31/35 - Swayman 21/24

Columbus - Florida 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)

Góly: 13. Reinhart (M. Tkachuk, Barkov), 18. Verhaeghe (Forsling, Barkov), 21. Verhaeghe (Ekblad, Duclair), 27. Verhaeghe (Montour, Duclair), 49. Cousins (E. Staal, Reinhart), 52. Verhaeghe (Duclair, Barkov), 55. E. Staal (Reinhart, Lomberg)

Brankári: Hutchinson 42/49 - Lyon 21/21

Montreal - Carolina 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Góly: 6. Skjei (Stastny, Pesce), 31. Stastny (Burns, Jarvis), 37. S. Aho II (Noesen, Drury)

Brankári: Montembeault 47/50 - Raanta 14/14

Ottawa - Toronto 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 22. Bunting, 33. W. Nylander (Kerfoot), 39. Zohorna (McCabe, Brodie)

Brankári: Sogaard 13/16, Talbot 4/4 - Samsonov 31/31

Philadelphia - Buffalo 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Góly: 17. Frost (Lemieux, Allison), 37. Frost (Farabee, Sanheim), 46. Konecny (N. Cates) – 20. Okposo (Krebs, Samuelsson), 22. Tuch (Mittelstadt), 23. Greenway (Jost, Dahlin), 24. J. Skinner (Mittelstadt, Power), 37. Tuch (Mittelstadt, J. Skinner), 57. Tuch (Quinn)

Brankári: Sandström 23/29 - Luukkonen 39/42

Tampa Bay - NY Islanders 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 18. Sergačov (Colton, D. Raddysh), 24. Jeannot (Bellemare, Cole), 30. Kučerov (Point, Sergačov), 32. Stamkos (D. Raddysh, Point), 54. Point (Kučerov, Killorn)

Brankári: Vasilevskij 38/38 - Sorokin 17/21, Varlamov 10/11

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 28 sekúnd, zaznamenal plusku, dve trestné minúty, strelu na bránku, päť bodyčekov a tri bloky/

Chicago - New Jersey 3:6 (0:0, 2:3, 1:3)

Góly: 28. T. Johnson (T. Raddysh, Dickinson), 34. L. Reichel (Athanasiou, T. Raddysh), 50. Athanasiou (J. Toews, Zajcev) – 27. Hamilton (Palát, J. Hughes), 36. Haula (Meier, Hamilton), 39. J. Boqvist (J. Hughes, Bratt), 46. Graves (Haula, J. Boqvist), 57. Meier (Severson), 58. Mercer (Hischier, Tatar)

Brankári: Stalock 34/39 - Blackwood 14/17

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 17 sekúnd, pripísal si asistenciu a strelu na bránku/

Colorado - Dallas 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Góly: 9. MacKinnon (Rantanen), 27. L. O'Connor (Cogliano), 40. MacKinnon (Rantanen, Compher), 57. Ničuškin (Rantanen), 60. Rantanen – 32. Seguin (Dadonov, J. Robertson), 59. Pavelski (J. Robertson, Heiskanen)

Brankári: Georgijev 26/28 - Oettinger 27/30

Arizona - San Jose 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)

Góly: 18. Moser (Maccelli, Söderström), 56. Kelemen (McBain, B. Ritchie) – 2. Gregor (Sturm), 9. Peterson (Couture, E. Karlsson), 14. Criscuolo, 22. Guščin (E. Karlsson, MacDonald), 48. Gregor (Sturm), 51. Couture (Hertl, E. Karlsson), 55. Gregor (Labanc, E. Karlsson)

Brankári: Prosvetov 24/31 - Kähkonen 29/31

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 8 minút a 54 sekúnd, pripísal si gól, šesť striel na bránu a štyri bodyčeky/

Edmonton - Anaheim 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Góly: 18. Hyman (Ekholm), 23. Draisaitl (E. Kane), 26. Nurse, 32. Draisaitl (Hyman, McDavid), 45. McDavid (Bouchard, Nugent-Hopkins), 56. Draisaitl (Ekholm)

Brankári: Campbell 36/36 - Gibson 31/36, Dostál 8/9

Seattle - Los Angeles 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 49. Bjorkstrand (Sprong, Schultz) – 32. Durzi (Iafallo, Fiala), 46. Grundström, 60. Fiala (Iafallo, Lizotte)

Brankári: Jones 16/18 - Copley 25/26

Vegas - Minnesota 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Hutton (Eichel, Pietrangelo), 17. Whitecloud (Stephenson), 23. Howden (Barbašev, Eichel), 59. Stephenson (N. Roy) – 5. Boldy (Klingberg, J. Eriksson Ek)

Brankári: Brossoit 29/30 - Fleury 39/42

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Kelemen strelil prvý gól v NHL! Puk dotlačil za brankára, vykúpal ho v snehu