Mikko Rantanen oslavuje gól.
Mikko Rantanen oslavuje gól. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|12. dec 2022 o 06:50

Fehérváry stále pauzuje pre zranenie.

NEW YORK. Šesť zápasov bez slovenskej účasti odohrali kluby NHL v noci z nedele na pondelok. Až polovica z nich sa skončila po predĺžení.

Prvý duel sa hral o 21.00 stredoeurópskeho času, keď St. Louis privítalo Colorado.

Divoký bol najmä záver zápasu. Ešte v 59. minúte bolo 1:1, no potom zabezpečil "bluesmanom" vedenie Saad. Výhru však neudržali, v 60. minúte sa presadil Rantanen a v predĺžení zavŕšil hetrik, keď rozhodol o výhre 3:2.

V predĺžení vyhrali aj Columbus Blue Jackets nad Los Angeles Kings. Víťazný gól na 6:5 strelil Johnny Gaudreau.

Posledným tímom, ktorý lepšie zvládol extra čas, bola Arizona. Coyotes zdolali Philadelphiu 5:4 po predĺžení, v ktorom hetrik zavŕšil Clayton Keller.

Len po druhý raz v histórii NHL sa stalo, že dvaja hráči v ten istý deň zaznamenali hetrik s tretím gólom v predĺžení. V apríli 1996 to dokázali Joe Sakic a Mike Gartner, v marci 2022 Viktor Arvidsson a Jason Robertson.

Martin Fehérváry je stále zranený, a tak nenastúpil do zápasu Washingtonu a Winnipegu. Capitals ho zvládli, vyhrali 5:2. Gól v oslabení dal po takmer dvanástich rokoch Marcus Johansson.

Po troch prehrách za sebou sa konečne podarilo vyhrať Seattlu. Kraken zdolali Floridu 5:2 a zaznamenali prvé víťazstvo po desiatich dňoch.

Boston Bruins aj zásluhou asistencie Davida Pastrňáka zdolali Vegas Golden Knights 3:1. Výhra ich dostala na prvé miesto celej NHL so 45 bodmi, Golden Knights naďalej držia pozíciu lídra Západnej konferencie.

NHL - základná časť - 11. december:

St. Louis - Colorado 2:3 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 49. Tarasenko (O'Reilly, Thomas), 59. Saad – 31. Rantanen (Newhook, B. Hunt), 60. Rantanen (Compher, D. Toews), 61. Rantanen (Makar, Ničuškin)

Brankári: Binnington 28/31 - Francouz 30/32

Columbus - Los Angeles 6:5 pp (2:0, 3:3, 0:2 - 1:0)

Góly: 7. Marčenko (K. Johnson), 10. Jenner (Roslovic, J. Gaudreau), 31. Laine (Roslovic, Gudbranson), 38. Roslovic (E. Robinson, Gavrikov), 40. Roslovic (J. Gaudreau, Laine), 61. J. Gaudreau (Laine, Gavrikov) – 25. Kopitar (Kaliyev, Fiala), 29. Lizotte (Grundström, Iafallo), 36. Anderson-Dolan (Durzi), 45. Kopitar (Se. Walker), 46. Kempe

Brankári: Merzlikins 33/38 - Quick 20/26

Florida - Seattle 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Góly: 38. Staal (White, Cousins), 59. Tierney (Kiersted, Dalpe) - 2. Beniers (McCann), 30. Burakovsky (Gourde, Bjorkstrand), 48. Eberle (Beniers, Borgen), 56. Sprong (Wennberg), 58. Gourde (Tanev, Larsson)

Brankári: Bobrovskij 27/31 - Jones 23/25

Arizona - Philadelphia 5:4 pp (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)

Góly: 13. Keller (Moser, N. Ritchie), 28. Keller (Schmaltz, Boyd), 31. McBain (Moser, O'Brien), 48. N. Ritchie, 65. Keller (Chychrun, Schmaltz) – 23. Frost (J. van Riemsdyk, Tippett), 25. J. van Riemsdyk (Frost), 39. Tippett (J. van Riemsdyk, Frost), 58. Konecny (Frost, J. van Riemsdyk)

Brankári: Vejmelka 37/41 - Hart 24/29

Winnipeg - Washington 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)

Góly: 41. Lowry (Morrissey, Barron), 44. Dubois (Connor, Eyssimont) – 24. T. van Riemsdyk (Dowd, Protas), 29. Kuznecov (Carlson, Sheary), 30. Johansson (t.s.), 36. Eller (Mantha, Orlov), 58. Ovečkin (Orlov)

Brankári: Hellebuyck 31/35 - Lindgren 29/31

Vegas - Boston 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Ma. Stone (Stephenson, Hutton) – 24. Bergeron (Pastrňák, Clifton), 43. DeBrusk (Zacha, Hall), 50. Coyle (Forbort)

Brankári: Thompson 24/27 - Ullmark 30/31