Vlci Žilina sa aj tento rok zapájajú do celosvetovej kampane proti násiliu na ženách

Hokejisti Žiliny sa zapojili do celosvetovej kampane proti násiliu na ženách
Hokejisti Žiliny sa zapojili do celosvetovej kampane proti násiliu na ženách (Autor: Vlci Žilina)
Sportnet|27. nov 2023 o 15:11

Kampaň potrvá 16 dní.

Celosvetová kampaň za odstránenie násilia páchaného na ženách začala 25. novembra a trvá presne 16 dní. Hokejový klub Vlci Žilina šíri povedomie o tomto probléme už štvrtý rok po sebe. 

V tejto kampani sa množstvo organizácií ,,oblečie” do oranžovej farby. Práve tá je pridelená aktuálnemu medzinárodnému dňu a najčastejšie ju vidieť v podobe namaľovaného monokla pod okom športovca.

Upozorňuje sa tým na neprípustné činy, ku ktorým mnohokrát dochádza v domácnostiach za zatvorenými dverami. Vlci Žilina chcú aj tento rok chcú poukázať na problém a povedať násiliu jasné nie. 

,,Už sme hrali s monoklami pod očami, robili sme rôzne online kvízy upozorňujúce na problematiku a tento rok sa náš klub bude prezentovať oranžovou stužkou v podobe nálepky na prilbách a budeme ju nosiť celých 16 dní. 

Rovnako tak pribudne v našich grafikách spolu s oranžovou farbou. Chceme tak upriamiť pozornosť na viaceré organizácie na Slovensku, ktoré ženám v neľahkých situáciách pomáhajú,” vysvetlil Dávid Košút, marketingový manažér klubu. 

Nálepkam na prilbách vdýchli Vlci vlastný vizuál, propagujú ním aj celosvetový hashtag #OrangeTheWorld a #25Nov. 

Obeťou násila je každá tretia žena

Štúdia Agentúry Európskej únie pre základné práva prezentovaná v marci 2014 prišla s informáciou, že každá tretia žena z Európskej únie bola obeťou fyzického alebo sexuálneho násilia aspoň raz vo svojom živote. Podobný výskum realizovaný na Slovensku v roku 2008 hovorí o každej piatej žene, ktorá má skúsenosť s násilným správaním zo strany partnera. V našej krajine má podľa dostupných štatistík násilie páchané na ženách klesajúcu tendenciu, stále je však závažným problémom, že mnohé z obetí neoznamujú incidenty násilia na ženách polícii či organizáciám na podporu obetí.

Ak ste svedkami domáceho či sexuálneho násilia, prosíme, kontaktujte Národnú linku pre ženy zažívajúce násilie: 0800 212 212 (nonstop). Alebo vyhľadajte najbližšiu organizáciu poskytujúcu pomoc vo vašom okolí: ZASTAVME NÁSILIE – Adresár.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Vlci Žilina sa aj tento rok zapájajú do celosvetovej kampane proti násiliu na ženách