Martin Chromiak.
Martin Chromiak. (Autor: X / Ontario Reign)
Oh my Hockey|28. feb 2024 o 08:00

Slováci v AHL získali v noci dohromady tri body.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Pavol Regenda v AHL opäť bodoval. Pri prehre jeho San Diega na ľade Texas Stars 1:3 asistoval na jediný gól svojho tímu.

V 5. minúte druhej tretiny obral súpera o puk vo vlastnom obrannom pásme, čím rovno vysunul do protiútoku rýchleho Američana Nikitu Nesterenka, ktorý blafákom prekonal brankára.

Aj keď v predošlom zápase vyšiel Regenda bodovo naprázdno, predtým sa presadil šesťkrát za sebou. Rodák z Michaloviec má na konte 28 bodov v 35 zápasoch za 16 gólov a 12 asistencií.

Asistoval aj Martin Chromiak a to dokonca dvakrát. Jeho Ontario zdemolovalo San Jose jasne 8:2. Slovenský útočník prihrával na presilovkový gól na 2:0 a na záverečný zásah Fagema, ktorý hetrikom uzatvoril stav stretnutia.

21-ročný rodák z Ilavy má na konte 23 bodov v 49 zápasoch. Svoju bilanciu gólových prihrávok vylepšil na jedenásť.

Tabuľky AHL

Západná konferencia:

Východná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Regenda mal bodovú pauzu len jeden zápas. On aj Chromiak asistovali