Martin Mišiak.
Martin Mišiak. (Autor: X / Rockford IceHogs)
Oh my Hockey|22. apr 2024 o 07:27

Spomedzi Slovákov bodovali Chromiak a Studenič.

NEW YORK. V závere základnej časti AHL dostávajú medzi profesionálmi šancu ukázať sa slovenskí mladíci. Po Samuelovi Honzekovi sa debutantom v súťaži stal Martin Mišiak.

Nastúpil v drese farmy Chicaga Blackhawks za tím Rockford IceHogs. Jeho premiéra sa odohrala práve v Chicagu na ľade tamojších Wolves.

IceHogs vyhrali 3:2 po predĺžení. Mišiak sa pri premiére do bodovania nezapísal, raz vystrelil na bránku.

Na chrbte mal legendárne číslo 68. To preslávil počas svojej kariéry český útočník Jaromír Jágr.

Jediným slovenským strelcom sa stal v noci z nedele na pondelok útočník Martin Chromiak. Jeho Ontario prehralo v Colorade 3:6.

Chromiak skóroval v 38. minúte. Išlo o jeho 15. presný zásah, vďaka čomu vyrovnal svoje osobné maximum z minulej sezóny v poslednom zápase základnej časti.

Adam Sýkora bol pri prehre Hartfordu 2:4 v Providence veľmi aktívny. Súperovho brankára ohrozil piatimi strelami, no ani to mu nestačilo na gól.

Pozíciu najproduktívnejšieho Slováka vo farmárskej lige potvrdil Marián Studenič, ktorý zakončil základnú časť 44. bodom. Asistoval pri prehre 3:4 po samostatných nájazdoch proti San Diegu.

AHL - základná časť - 22. apríl:

Utica - Rochester 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Lehigh Valley - Charlotte 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Providence - Hartford 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

/Adam Sýkora (Hartford) zaznamenal mínusku a päťkrát vystrelil/

Chicago - Rockford 2:3pp (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

/Martin Mišiak (Rockford) debutoval s jedným streleckým pokusom/

Toronto - Cleveland 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Grand Rapids - Milwaukee 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Colorado - Ontario 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)

/Martin Chromiak (Ontario) strelil gól zo šiestich striel, pridal dve mínusky/

Coachella Valley - San Diego 3:4sn (0:3, 0:0, 3:0 - 0:0, 0:1)

/Marián Studenič (Coachella Valley) si pripísal asistenciu, plusku a dva strelecké pokusy/

Tabuľky AHL

Západná konferencia:

Východná konferencia:

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»VIDEO: Mišiak zažil debut v AHL. Na chrbte mal Jágrovo číslo