Samuel Honzek v zápase Slovensko - Fínsko vo štvrťfinále MS v hokeji do 20 rokov 2024. (Autor: Puckfans.at / Andreas Robanser)
Oh my Hockey|10. jan 2024 o 07:05

Kapitán Vancouveru si udržal fazónu aj po MS do 20 rokov.

PRINCE ALBERT. Slovenský hokejový útočník Samuel Honzek sa vrátil do zápasového diania v kanadskej juniorskej Western Hockey League. V noci z utorka na stredu odohral prvé stretnutie po návrate z MS do 20 rokov.

Prispel k výhre Vancouveru Giants nad Prince Albert Raiders 6:5 po samostatných nájazdoch. Hoci v tých sa nepresadil, z hry zaknihoval dva body.

Najprv v 31. minúte poslal svoj tím do vedenia 3:2 v presilovej hre. Predviedol, akú strelu má v rukách.

V tretej tretine bol opäť pri presilovkovom góle. Zaznamenal primárnu asistenciu pri góle Lipinského na 4:3.

Slovenský forvard a aktuálne kapitán Vancouveru si udržal formu. V klube pre zranenie zatiaľ odohral len 6 zápasov, ale v tých zaknihoval 4 góly a 5 asistencií.

Vo WHL sa hrali ešte tri zápasy. Uspeli v nich Brandon Wheat Kings, Swift Current Broncos a Lethbridge Hurricanes. Slováci do nich nezasiahli.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»WHL»VIDEO: Návrat vo veľkom štýle. Honzek si napravil chuť, zaznamenal gól a asistenciu