Delovka do šibenice. Regenda strelil prvý gól v NHL!

Pavol Regenda sa raduje z prvého golu v NHL.
Pavol Regenda sa raduje z prvého golu v NHL. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|10. nov 2022 o 06:10 (aktualizované 10. nov 2022 o 06:43)

Pavla Regendu povolali a on sa odmenil gólom.

ANAHEIM. Svoj prvý gól v severoamerickej NHL strelil v noci zo stredy na štvrtok slovenský útočník Pavol Regenda.

Dokázal to v 34. minúte stretnutia proti Minnesote. Stav bol nerozhodný 0:0 a práve on odklial čaro súperovho brankára Filipa Gustavssona.

Gólovú akciu založili Kulikov s Vatranom. Druhý menovaný vyviezol puk z vlastnej obrannej zóny až za súperovu modrú čiaru.

Tam našiel Regendu, ktorý si nakorčuľoval z druhej vlny, prestrelil blokujúceho obrancu a puk poslal nádherne do ľavého horného rohu.

Regenda začínal zápas ako člen štvrtého útoku s Gawdynom a Leasonom. Z AHL ho povolali potom, čo bodoval v štyroch po sebe idúcich zápasoch. V NHL má po šiestich dueloch bilanciu 1+2.

"Je to ako sen. Som veľmi šťastný. Stále tomu nemôžem uveriť. Celá lajna urobila výbornú prácu," vyzdvihol spoluhráčov.

Pavol Regenda drží puk, s ktorým strelil svoj prvý gól v NHL.
Pavol Regenda drží puk, s ktorým strelil svoj prvý gól v NHL. (Autor: Twitter Anaheim Ducks)

Regendov premiérový presný zásah napokon, paradoxne, nakopol skôr súpera. Ešte do konca tretiny Wild vyrovnali a v tretej tretine nastrieľali ďalšie tri góly.

"Káčeri" tak prehrali 1:4. Regenda odohral 8 minút a 56 sekúnd, raz vystrelil na bránku, zablokoval jednu strelu a mal jeden plusový bod

Domov»Hokej»NHL»Delovka do šibenice. Regenda strelil prvý gól v NHL!