Studenič sa v AHL rozbehol, bol hrdinom zápasu. Skóroval aj Pánik

Slovenský útočník Marián Studenič. (Autor: Dallas Stars/ twitter)
Oh my Hockey|13. mar 2022 o 09:40

Marián Studenič si pýta miesto v prvom tíme Dallasu Stars.

AUSTIN. Marián Studenič sa potom, čo si ho Dallas Stars stiahli z waiver listiny New Jersey Devils, rozohráva na farme v AHL. Nabral veľkú formu.

V štyroch zápasoch v drese Texas Stars pozbieral dva góly a štyri asistencie. V noci zo soboty na nedeľu dokonca rozhodol duel.

Stars na domácom ľade v Austine privítali Tucson Roadrunners, farmu Arizony Coyotes. Studenič mal prsty vo vyrovnávajúcom góle na 1:1, asistoval Kerovi.

Texas vyhral stretnutie 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil slovenský útočník vo štvrtej minúte predĺženia. Obohral si protihráča a zavesil bekhendom. S dvomi bodmi bol naproduktívnejším hráčom stretnutia.

Z gólu sa tešil aj ďalší slovenský útočník Richard Pánik. Jeho Bridgeport Islanders zdolali Providence Bruins po gólovej prestrelke 7:4. Martinský rodák strelil svoj prvý presný zásah od 5. januára.

Gól padol po aktívnom napádaní Bridgeportu, Pánik zachytil nepresnú rozohrávku súpera a pred brankárom sa nemýlil.

Brankár Adam Húska, ktorý v tejto sezóne nastúpil aj za NY Rangers, sledoval prehru Hartfordu na ľade Lehigh Valley Phantoms 5:6 iba zo striedačky.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Studenič sa v AHL rozbehol, bol hrdinom zápasu. Skóroval aj Pánik