Halák nemal šancu. Kuznecov ho prekonal nádhernou "forsbergovkou"

Jevgenij Kuznecov strieľa gól Jaroslavovi Halákovi.
Jevgenij Kuznecov strieľa gól Jaroslavovi Halákovi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|26. feb 2023 o 07:43

Jaroslav Halák chytil štyri z piatich striel.

WASHINGTON. Keď Jaroslav Halák vystriedal na začiatku tretieho dejstva zápasu medzi New Yorkom Rangers a Washingtonom Capitals Igora Šesťorkina, chceli sa "jazdci" pokúsiť o zázrak. Prehrávali už 1:5.

Tretiu tretinu síce vyhrali, ale proti ich comebacku bol Jevgenij Kuznecov. Ruský útočník odohral výborný duel, zaznamenal štyri body.

Bol jediným strelcom, ktorý prekonal Haláka. Jeho gól však bol z kategórie elitných a Slovák naň v podstate nemal šancu reagovať.

Prebiehala 54. minúta zápasu, keď dostal druhý najproduktívnejší hráč Washingtonu puk do jazdy. Svoju rýchlosť využil proti nestíhajúcim obrancom a Haláka prekonal "Forsbergovou kľučkou".

Po tomto góle sa Rangers zmohli na jednu odpoveď, no tým aj uzavreli skóre na 3:6. Slovenský brankár čelil v zápase piatim strelám. Po osemnástich zápasoch, do ktorých nastúpil, má na konte 90,2-percentnú úspešnosť zákrokov.

Domov»Hokej»NHL»Halák nemal šancu. Kuznecov ho prekonal nádhernou "forsbergovkou"