Tomáš Tatar sa teší z gólu.
Tomáš Tatar sa teší z gólu. (Autor: New Jersey Devils/ instagram)
Oh my Hockey, TASR|25. feb 2023 o 22:30 (aktualizované 26. feb 2023 o 07:10)

Edmonton dotiahol štvorgólové manko, no prehral.

NEW YORK. Slovenský hokejista Martin Fehérváry prispel v sobotňajšom zápase NHL asistenciou k víťazstvu Washingtonu nad New Yorkom Rangers 6:3. Pripísal si dvanásty bod v sezóne (4+8).

Za 19 minút a 31 sekúnd si okrem asistencie pripísal aj plusový bod, strelu na bránu, bodyček a tri bloky.

Jaroslav Halák vystriedal po druhej tretine v bránke hostí Rusa Igora Šesťorkina, ktorý dostal päť gólov z 22 striel, slovenský brankár inkasoval v záverečnej dvadsaťminútovke z piatich striel iba raz.

Na triumfe Washingtonu sa dvomi gólmi a dvomi asistenciami podieľal Jevgenij Kuznecov, jeho spoluhráč T.J. Oshie mal bilanciu 2+1. Capitals zastavili sériu prehier, ktorá trvala šesť zápasov.

V ďalšom zápase si Columbus poradil s Edmontonom 6:5. Domáci viedli v druhej časti už 4:0, ale Oilers manko zmazali. Rozhodla tretia tretina, v ktorej strhol víťazstvo na stranu Blue Jackets dvomi gólmi Jack Roslovic.

Ten predtým nazbieral aj dve asistencie. Hosťom nepomohli ani štyri body najproduktívnejšieho hráča súťaže Connor McDavida, ktorý má na konte už 48 gólov a 113 bodov.

Tatar kráľom plusiek

Bodovať sa podarilo aj Tomášovi Tatarovi. K vysokej výhre New Jersey na domácom ľade prispel asistenciou. "Diabli" zdolali Philadelphiu vysoko 7:0.

Slovenský útočník odohral iba rovných štrnásť minút, no aj to mu stačilo na ďalšie tri plusové body. Upevnil si jasnú líderskú pozíciu v štatistike +/- medzi útočníkmi v NHL, aktuálne má na konte 38 plusových bodov.

John Gibson opäť potvrdil svoju dôležitosť pre tím Anaheim Ducks. 51 zákrokmi zariadil nečakanú výhru "káčerov" 3:2 na ľade Caroliny a stal sa iba tretím brankárom od sezóny 1955/56 s tromi zápasmi s viac ako 50 zásahmi v sezóne.

Na hranicu 400 bodov v kariére sa dostal jeho spoluhráč Cam Fowler.

NHL - základná časť - 25. február:

Columbus - Edmonton 6:5 (1:0, 3:4, 2:1)

Góly: 2. Marčenko (J. Gaudreau, Jenner), 22. Jenner (Laine, Roslovic), 24. Marčenko (J. Gaudreau), 26. Laine (A. Boqvist, Roslovic), 49. Roslovic (Laine, K. Johnson), 55. Roslovic (Bayreuther) - 27. Foegele, 30. Draisaitl (McDavid, Barrie), 33. McDavid (Kulak), 35. McDavid (Kulak, Barrie), 58. Hyman (McDavid, Nurse)

Brankári: Korpisalo 42/47 - Campbell 10/14, Skinner 10/12

Washington - New York Rangers 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)

Góly: 5. Oshie (E. Gustafsson, Kuznecov), 24. Oshie (D. Strome, E. Gustafsson), 28. Wilson (T. van Riemsdyk, Ovečkin), 33. Milano (Kuznecov, Oshie), 39. Kuznecov (Aube-Kubel, Fehérváry), 54. Kuznecov (Ovečkin, Wilson) - 8. Goodrow (Motte), 47. Kreider (Fox, Zibanejad), 60. Kakko (Kreider, Zibanejad)

Brankári: Kuemper 23/26 - Šesťorkin 17/22, Halák 4/5

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 19 minút a 31 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod, strelu na bránu, bodyček a tri bloky/

St. Louis - Pittsburgh 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 21. Bučnevič (Thomas, Faulk), 58. Faulk (Toropčenko, Blais) – 27. Malkin (Rust, M. Pettersson), 55. M. Pettersson (Blueger, D. O'Connor), 62. Rust (Malkin, Petry)

Brankári: Binnington 45/48 - Jarry 25/27

Carolina - Anaheim 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Góly: 45. Kotkaniemi (Slavin), 54. Fast (Pesce, J. Staal) – 37. Klingberg (Zegras, R. Strome), 45. Silfverberg (R. Strome, Zegras), 53. Terry (Lundeström, Fowler)

Brankári: Andersen 12/15 - Gibson 51/53

Montreal - Ottawa 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)

Góly: 25. Matheson (J. Barron), 29. Suzuki (Kovacevic) – 16. Brassard (Holden, Kastelic), 34. Pinto (DeBrincat, Giroux), 45. Watson (Hamonic, Brassard), 46. Batherson (B. Tkachuk, Sögaard), 52. Gauthier (Holden)

Brankári: Montembeault 17/22 - Sogaard 30/32

New Jersey - Philadelphia 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)

Góly: 23. Siegenthaler (Wood), 29. J. Hughes (Siegenthaler), 39. Mercer (Hischier), 45. Hischier (Marino, Graves), 46. Hamilton (Siegenthaler, M. McLeod), 54. Bratt (J. Hughes, Šarangovič), 56. Bastian (Bahl, Tatar)

Brankári: Schmid 23/23 - Ersson 29/36

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút, zaknihoval asistenciu, tri plusové body a strelu na bránu/

Vancouver - Boston 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 48. Boeser (Garland) – 18. H. Lindholm (Krejčí, Hall), 20. Marchand (DeBrusk, Bergeron), 60. Ullmark

Brankári: Silovs 32/34 - Ullmark 26/27

Detroit - Tampa Bay 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 10. Point (Kučerov, Killorn), 40. Kučerov (Point, Paul), 58. Killorn (Hagel)

Brankári: Husso 15/17 - Vasilevskij 45/45

Colorado - Calgary 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 4. MacKinnon (Ničuškin), 9. Newhook (L. O'Connor, Cogliano), 23. Rantanen (Ničuškin, Byram), 45. Malgin (Manson) – 38. Toffoli (R. Andersson, Kadri)

Brankári: Georgijev 28/29 - Markström 18/22

Vegas - Dallas 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 32. Amadio (McNabb, Theodore), 56. Eichel (Stephenson, Marchessault) – 35. W. Johnston (Dellandrea, Ja. Benn), 60. Hintz (J. Robertson, Ja. Benn), rozh. náj. J. Robertson

Brankári: Brossoit 40/43 - Oettinger 41/43

San Jose - Chicago 3:4 sn (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. Bonino (MacDonald, Sturm), 11. J. Svečnikov (Sturm, Vlasic), 58. E. Karlsson (Vlasic, Couture) – 3. Gust (Blackwell, Dickinson), 6. Seney (S. Jones), 41. Domi (McCabe, Mrázek), rozh. náj. Kurashev

Brankári: Kähkönen 32/35 - Mrázek 45/48