Nikto netušil, kam sa odrazil puk. Napokon ho našli v bráne

Ruská enkláva Washingtonu - Dmitrij Orlov, Jevgenij Kuznecov a Alexander Ovečkin. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|12. mar 2022 o 06:26

V NHL padol jeden z najkurióznejších gólov sezóny.

VANCOUVER. Otvárací gól stretnutia medzi Vancouverom Canucks a Washingtonom Capitals si prítomní zapamätajú ešte dlho.

Padol po 5 minútach a 35 sekundách hry. Jeho aktérom bol Jevgenij Kuznecov, avšak on sám vyzeral byť prekvapený, že ho vsietil.

Capitals sa snažili usadiť v pásme, avšak museli hrať popri mantineli. Kuznecov sa snažil trafiť bránu, no minul a puk sa dostal k Nickovi Jensenovi.

Ten ho nahodil popri mantineli na Alexandra Ovečkina. Na videu je vidieť, ako sa obzerá a nastavuje si hokejku, keďže očakával, že prihrávka prejde naňho.

Puk sa však napokon spoza brány zvláštnym spôsobom odrazil pred bránu a trafil hokejku Jevgenija Kuznecova. Všetci, vrátane strelca, vyzerali byť zmätení.

Brankár Demko na riešenie neprehľadnej situácie nemal nárok. Sám sa stiahol k opačnej tyči, keďže presne tam si mal prebrať puk Ovečkin.

Kuznecov prežil vydarený duel. Strelil hetrik a Capitals napokon zdolali súpera 4:3 po predĺžení.