NHL: Utah zdolal v prípravnom zápase pred novou sezónou St. Louis

Utah HC - St. Louis Blues: ONLINE prenos zo zápasu prípravy NHL.
Utah HC - St. Louis Blues: ONLINE prenos zo zápasu prípravy NHL. (Autor: Sportnet)
Sportnet|22. sep 2024 o 21:30

Sledovali ste s nami s ONLINE prenos z prípravy na zámorskú NHL: Utah HC - St. Louis Blues.

UTAH. Hokejistov St. Louis Blues čakal druhý zápas v príprave na novú sezónu NHL. Ich súperom bol nováčik Utah HC.

V prvom útoku amerického tímu nastúpil slovenský útočník Dalibor Dvorský. Vo štvrtom útoku Blues sa predstavil aj druhý Slovák, Juraj Pekarčík.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Utah HC - St. Louis Blues dnes (hokej, príprava NHL, Dalibor Dvorský, Juraj Pekarčík, výsledky, pondelok, NAŽIVO)

Príprava NHL  2024/2025
23.09.2024 o 01:00
Utah
5:3
(0:1, 2:1, 3:1, 0:0, 0:0)
60' minúta
Ukončený
St. Louis
Prehľad
Góly a asistencie: 30. Carcone (McCarthy), 33. Connauton (McCartney, Kelemen), 49. Guenther (McBain), 59. Cooley (t.s.), 60. Carcone – 13. Holloway (Schenn, Perunovich), 24. Malmström, 56. Robertsson (Pekarčík). Rozhodca: Pochmara, Sandlak – McNamara, Pancich.
Statistiky
střely na branku: 31:26
trestné minuty: 12:10
využité přesilovky: 1/4 : 1/5
Utah Hockey Club svůj historicky první duel zvládl vítězně, 77 vteřin před koncem třetí třetiny totiž trestné střílení po faulu Broberga dokázal proměnit Logan Cooley a v poslední minutě svou druhou brankou v zápase rozvlnil již nehlídanou síť soupeře Michael Carcone.

Po konci základní hrací doby si oba týmy ještě změřily síly prostřednictvím nájezdového miniduelu. Ten se nakonec vzhledem k vyrovnanosti obou mužstev řádně protáhl, domácí zvítězili až díky brance Nordha v osmé sérii, když se následně nedokázal prosadit smolař otkání Švéd Philip Broberg.

Do utkání zasáhlo hned trio českých hokejistů, dvě třetiny odchytal za Utah Karel Vejmelka, který inkasoval jedinou branku (druhý gól St. Louis padl totiž po nešťastném pasu v útočné třetině při ponechané výhodě, tedy v době, kdy Vejmelka již seděl na lavičce), v útoku St. Louis pak o kanadský bod marně bojovali šikulové Radek Faksa a Adam Jecho.

Kanadský bod si naopak dokázali připsat hned dva ze tří hrajících Slováků, Miloš Kelemen i Juraj Pekarčík mají na svém kontě asistenci, bez bodu dohrál utkání Dalibor Dvorský.

Do nájezdů zasáhlo z výše zmiňovaných duo Dvorský-Pekarčík, ani jeden ze slovenských forvardů však neuspěl.

První reálně domácí utkání čeká na Utah v noci pondělka na úterý, kdy změří od 3:00 síly s Los Angeles Kings, Saint Louis má pauzu až do noci našeho času ze středy na čtvrtek, od 1:00 vyzve Columbus Blue Jackets.

To už je za mě pro dnešek vše, všem velmi děkuji za pozornost a přeji top noc.
Konec zápasu.
Brobergův pokus kryje Stauber, Utah tak vítězí také v bonusových samostatných nájezdech a to poměrem 3:2!
Parádní blafák předvádí Nordh a posílá Utah do vedení 3:2.
Bekhendové zakončení Mrsice kryje Stauber.
Výborně nyní vyjel z branky Žerenko a zastavil svého soka Beaudoina.
Prosadit se nedokázal Pekarčík.
Lutz je vychytán Žerenkem.
Výtečný zákrok proti Kaskimakimu si připisuje Stauber.
McBainův až příliš přímočarý nájezd bez potíží pokryl Žerenko.
Dickinson ukázkově položil Staubera a srovnává na 2:2.
Logan Cooley perfektní kličkou těsně před gólmanem posílá domácí do vedení 2:1!
Robertsson zvládl svůj nájezd na jedničku a srovnává na 1:1!
Potřetí dnes Carcone neskóruje, výtečný zákrok betonem zapsal Žerenko.
Výtečný Stauberův zákrok lapačkou zastavuje Laferriera.
Suverénní forhendové zakončení předvedl Yamamoto, který posílá svůj tým do vedení 1:0!
Dvorský trefuje tyč!
Guenther ranou mezi betony Žerenka nezaskočil.
Následují „exibiční“ nájezdy!
59:28
59:28
goalTým Utah právě vstřelil branku!
MICHAEL CARCONE se dostal k odraženému puku a v klidu si dojel pro gól do prázdné branky! Závěr svého prvního utkání v historii zvládli domácí hráči excelentně, dnes již podruhé trefují prázdnou bránu a vzhledem k tomu, že tentokrát jde o branku správnou, vítězí 5:3!
59:00
importantŽerenko opouští branku.
58:43
58:43
LOGAN COOLEY zvládl svůj nájezd na jedničku, počkal si na skulinku nad ramenem Žerenka a parádně umístěnou ranou vymetl síť! 77 sekund před koncem jde Utah do vedení!
58:43
Cooley se dokázal uvolnit a vzhledem k tomu, že byl zahákován Buchingerem, uvidíme trestné střílení!
58:20
Také s tímto jejich nahozením si Utah dokázal poradit.
58:05
Hosté chystají další útočnou akci zpoza vlastní branky.
57:40
Paraykovo nahození není úspěšné.
57:30
Hra nyní probíhá výhradně ve středu pole, z hlediska atraktivity je třetí třetina jednoznačně nejslabší části dnešního mače.
56:41
Po komerční přestávce nás čeká buly před Stauberem. Získáváme navíc novou zprávu o průběhu následujícího programu, bez ohledu na výsledek se oba týmy domluvily, že po utkání budou k vidění samostatné nájezdy. Těžko říct, co to za tohoto stavu znamená směrem k prodloužení, nájezdy nicméně uvidíme s jistotou.
55:58
55:58
goalSt. Louis právě vstřelilo branku!
Krátce po konci přesilové hry St. Louis hosté přece jen vyrovnávají! Extrémně důležitou branku dává čtyři minuty před koncem základní hrací doby švédský forvard SIMON ROBERTSSON! Asistence: Pekarčík.
55:35
Domácí v plném počtu.
55:10
St. Louis tlačí, opravdu perspektivní střelecké pokusy nicméně zatím k vidění nejsou.
54:45
Utah úspěšně vyhazuje kotouč.
54:05
importantKřižné forhendové zakončení Guentherova samostatného úniku jde výrazně nad branku Žerenka! Veliká šance tak zůstává nevyužita.

53:35
Ránu Cooleyho kryje Žerenko, následuje řádná strkanice.
53:18
Žerenko kryje kotouč pod svou lapačkou.
53:00
Utah kontroluje kotouč v útočné třetině, konec zápasu se neúprosně blíží.
52:05
Ani toto nahození za Stauberovu branku hostům úspěch nepřináší.
51:40
Utah výtečně pokrývá střední pásmo a nepouští soupeře do žádné ofenzivní příležitosti.
51:00
Boj o kotouč v obranném pásmu St. Louis hosté zvládli, rychlý kontr však vinou nepřesného pasu končí brzkým neúspěchem.
50:42
Kvalitní zákrok Staubera byl nyní zbytečný, hostujícímu týmu je odpískán ofsajd.
50:25
Faksa nebyl nyní v útočné třetině dobře doplněn svými spoluhráči a jeho snaha tak dnes již poněkolikáté vyznělo naprázdno.
49:30
Domácí hokejisté jsou na kotouči a ukrajují z časomíry cenné vteřinky.
48:30
Samostatný únik soupeře parádním zákrokem betonem zlikvidoval Vadim Žerenko!
48:05
48:05
DYLAN GUENTHER využívá přesnou ranou z předbrankového prostoru přesilovou hru a posílá Utah poprvé v historii klubu do vedení! K využití přesilové hry stačilo domácímu týmu 17 sekund! Asistence: McBain.
47:48
Parayko – 2 min., držení.
47:30
importantIndividuální únik Allarda! Obrovskou příležitost zastavují domácí pouze za cenu faulu, následovat bude přesilovka Utahu.
46:50
Nepříjemné krosčeky dokázal nyní u mantinelu velmi dobře ustát Miloš Kelemen.
46:15
V útočné třetině jsou nyní Blues, do střeleckých pozic se nicméně kvůli včasnému dostupování domácích beků dostat nedokážou.
45:19
Další nahození Utahu končí icingem.
45:15
Oba týmy jsou stále opatrnější, zkoušejí nahazovat kotouče, což se jim ale zatím vůbec nedaří.
44:15
Nahození na Faksu neprošlo, kotouč odebírá Lavoie.
43:36
Nahození domácího týmu sbírá v klidu Vadim Žerenko.
43:30
Utah kombinuje na vlastní polovině kluziště.
42:56
Zakázané uvolnění zastavuje domácí tým.
42:35
Nahození Blues kryje nový muž v bráně Utahu Jaxson Stauber.
42:00
Lavoie z pravé strany mohl pálit opravdu nepříjemně, Žerenko nicméně situaci s ledovým klidem kontroluje.
41:21
Pokus St. Louis o kontr zastavuje ofsajd.
41:10
Závěrečná třetina dnešního mače začíná velmi rozvážně, v útočné třetině jsou nyní hráči Utahu, ani jeden z celků si nicméně žádnou zajímavější šanci zatím nevypracoval.
40:01
changeStřídání v týmu Utah Hockey Club:
ze hřiště odchází Vejmelka, přichází Stauber.
40:01
Začala třetí třetina.
Druhá třetina začala pro domácí tým katastrofálně, když po obrovském zaváhání při výhodě před přesilovou hrou po nepřesném pasu v útočném pásmu rozvlnil nováček soutěže svou vlastní branku, ve zbytku třetiny ovšem vládl Ben McCartney, který dvěma asistencemi připsal k prvním dvěma vstřeleným brankám v dějinách Utahu a zajistil tak prozatím nerozhodný výsledek 2:2.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:55, dočkáme se vítězné branky a nebo prvních šedesát minut Utah Hockey Clubu přinese nerozhodný výsledek a nás tak bude čekat prodloužení?
40:00
Druhá třetina skončila.
39:40
Faksa dostal velmi zajímavý pas od Petersona, který si říkal o bekhendové zakončení z těsné blízkosti. Faksa nicméně ještě přihrával, což v konečném důsledku znamenalo ztrátu kotouče.
39:25
Další velmi dobrý zákrok zapisuje do statistik Vejmelka.
39:00
Kelemenova útočná snaha o průnik 1 proti 3 byla od počátku odsouzena k neúspěchu.
38:40
Nájezd Parayka po pravé straně dokázali domácí obránci zastavit vytlačením forvarda mimo střelecký úhel.
37:55
Křižný pas Yamamota neprošel na výborně postaveného McCartneyho.
37:24
Další parádní zákrok dnes zářícího Vejmelky proti Jechovi!
36:25
importantVýborná rána Faksy z těsné blízkosti! Po následné dorážce Jecha musel zazářit Vejmelka! Parádní práce všech Čechů!
35:59
Poté, co Faksa nedokázal využít nadějnou střeleckou pozici, se ke střele dostal Parayko, pálí nicméně přímo na Vejmelku.
35:55
35:15
importantVýtečný zákrok po nešťastném odrazu kotouče přímo k Robertssonovi dokázal vytasil Vejmelka!
35:00
Utah drží kotouč v obranném pásmu soupeře.
34:30
Utah velmi dobře blokuje perspektivní střelecké pozice, dalekonosné pokusy hostujícího týmu velké nebezpečí pro Karla Vejmelku neznamenají.
33:55
Na trestnou lavici míří Logan Cooley, který podrazil svého soupeře.
32:21
32:21
Utah dokázal hodit nešťastnou vlastní branku za hlavu a srovnává na 2:2! Po ráně Kelemena z prostoru mezikruží se k odraženému puku dostal KEVIN CONNAUTON, který pohotovou střelou rozvlnil síť za Žerenkem! Výbornou prací v předbrankovém prostoru pomohl ke vsítění této branky nahravač při gólu číslo jedna McCartney. Asistence: McCartney, Kelemen.
31:35
A další cenný zákrok pro českého gólmana.
31:20
Laferrierův nájezd z levé strany vychytal Vejmelka.
31:01
Kotouč nyní kryje ve své lapačce Rus Žerenko, který před druhou třetinou v brance Blues vystřídal Hofera.
30:45
Domácí hráči se okamžitě snaží z morální výhody vytěžit srovnání stavu a ovládají útočnou třetinu.
29:42
29:42
Utah Hockey Club vsítil svou první branku v historii! Z trestné lavice přijíždějící McCartney se společně s Carconim dostal za obranu soupeře a přečíslení 2 na nikoho zvládli domácí útočníci naprosto suverénně! První gól v historii Utahu vsítil po parádní kombinaci před bezradným Žerenkem MICHAEL CARCONE! Asistence: McCartney.
29:30
Přímočarý pokus Dickinsona úspěch nepřinesl.
29:15
St. Louis stále nedokázalo stabilizovat kotouč v útočném pásmu.
28:55
Domácí nyní brání velmi dobře, úspěšně odpalují kotouč přes všechny čáry.
28:20
Ránu z první výtečně pokryl Vejmelka.
27:31
McCartney neudržel nervy na uzdě a za strkání soupeře dostává dvouminutový trest.
27:15
Velmi dobře nyní svou levou tyč pokryl Vejmelka!
26:40
Hra se odehrává ve středu pole, smolná druhá branka měla zjevně značný nepříznivý dopad na sebevědomí domácího týmu, který nyní nevypadá dobře.
25:32
Hosté v plném počtu.
25:10
Jeden z hráčů Blues tečoval přihrávku mimo ochranné sklo, následují buly v pásmu St. Louis.
24:40
Blues vytlačili soupeře do jeho vlastního pásma, výkon v přesilové hře je zatím velmi špatný.
24:20
Domácí se zatím v přesilové hře nedokázali stabilizovat v útočné třetině.
23:32
Malström – 2 min., podrážení.
23:32
23:32
Neskutečná hrubka domácího týmu! Během výhody kotouč po přihrávce v útočném pásmu zapadl do prázdné branky Utahu! Guenther na modré nedokázal zpracovat pas Kelemena! Vlastní branka během výhody po nepřesném pasu v útočné třetině, tak to jsem ještě neviděl, wow. Vzhledem k tomu, že Saint Louis se snad ve druhé třetině vůbec nedostalo na kotouč, je obtížné zjistit, kterému z hráčů St. Louis připsat poslední dotek a tedy vstřelení branky. Oficiální statistici již potřetí mění informaci o střelci, po Brombergovi a Schennovi je nyní ve statistikách veden Malmström. Následuje přesilová hra domácího týmu.
23:00
Jeden z domácích hráčů se dopustil nedovoleného zákroku, je tu výhoda pro domácí.
22:40
Hra se přesouvá z jedné strany na druhou, gólmani výborně vykrývají prostor a brání jakýmkoliv potenciálním zakončení soupeře.
22:00
Druhá třetina začíná zatím velmi rozvážně, Blues přidali na tempu a nepouštějí soupeře do útočné třetiny.
21:19
Blues svým nahozením zapisují do statistik pouze zakázané uvolnění.
21:00
Sledujeme boj o kotouč ve středu pole.
20:12
Nový muž v bráně St. Louis moc času na aklimatizaci nedostal, těžký vstupní zákrok nicméně zvládá na jedničku.
20:01
changeStřídání v týmu St. Louis Blues:
ze hřiště odchází Hofer, přichází Žerenko.
20:01
Začala druhá třetina.
První odehranou třetinu ve své historii prohrál Utah Hockey Club výsledkem 0:1, jedinou branku dosavadního průběhu utkání vsítil při přesilové hře St. Louis Dylan Holloway. Nováček elitní soutěže se nicméně za svůj dosavadní výkon nemusí vůbec stydět, po výraznou většinu první třetiny byly co do obrazu hry kvalitnějším týmem a ke vstřelení branky neměli rozhodně daleko.

Do dalšího průběhu zápasu, který bude pokračovat zhruba ve 2:00, je vše otevřené, dokáží domácí, kteří dnes nicméně hrají na neutrální půdě v Iowě, utkání otočit?
20:00
První třetina skončila.
19:30
Blues předvádějí v závěru periody velmi kvalitní forčekink, Utah si nicméně zatím dokáže s náporem soupeře poradit.
19:10
Po drobném zaváhání Kelemena jistí situaci Vejmelka.
18:45
Hosté kličkují po celém kluzišti, do útoku se zatím dostat nedokážou.
18:22
18:10
Peterson vyhazuje přes všechny čáry.
18:00
Guentherovu ránu z první kryje Hofer.
17:50
Až nyní se Utah dokázal stabilizovat v ofenzivní třetině.
17:30
Presink Blues nepouští domácí do útočné třetiny.
17:00
Yamamoto zavezl kotouč do útočné třetiny, kvalitní defenziva, kterou vedl Parayko, ho však do zakončení nepustila.
16:55
16:22
Robertsson se při bitvě u mantinelu dopustil krosčeku, následuje tak pasáž 4 na 4 a následně přesilovka Utahu!
16:07
Nepříjemnou ránu od modré vyslal nyní Buchinger, klubko hráčů před Vejmelkou však kotouč zastavilo.
15:55
Hockey Club brání nyní výtečně a vůbec soupeře nepouští do zakončení.
15:30
Yamamoto svou tečí posílá kotouč chytře na vlastní střídačku.
15:15
Velmi dobrou defenzivní práci odvádí v úvodu oslabení Guenther.
14:55
Lavoie – 2 min., hákování.
14:55
Velmi nepříjemnou střelu z levé strany pokryl Vejmelka.
14:33
S pohotovu ranou hned po buly si se štěstím dokázal poradit Hofer.
14:27
Hofer kryje puk, následuje drobná strkanice.
14:13
importantVelmi dobře nyní v předbrankovém prostoru dorážel McBain a za Hoferem zvoní tyč!
13:44
Po nahození Allarda získávají domácí příležitost v podobě vhazování v pásmu soupeře.
13:30
Paraykovo nahození mělo k úspěchu daleko.
13:18
Karel Vejmelka kryje nahození povzbuzených Blues.
12:31
12:31
Schenn parádní přihrávkou do předbrankového prostoru našel DYLANA HOLLOWAYE, který posílá Saint Louis Blues do vedení! Utah Hockey Club inkasuje hned ve svém historicky prvním oslabení a navzdory zatím velmi dobrému výkonu bude muset dotahovat. Asistence: Schenn, Perunovich.
11:55
Guenther – 2 min., držení hole.
11:51
Icing Utahu.
11:30
Guentherova křižná rána málem ještě našla hokejku připraveného McBaina, naštěstí pro Hofera však k nepříjemnému kontaktu s pukem nedošlo.
11:02
Kotouč nyní pod svou lapačkou třímá Hofer a je tak čas na oblíbenou kratochvíli všech hokejových fandů, tedy komerční přestávku.
10:50
Za vlastní brankou mírně škobrtl Vejmelka, situaci nicméně naštěstí ustál.
10:40
Domácí museli střídat a tak pouze odevzdávají puk soupeři.
10:15
První přesilovou hru ve své historii Utah využít nedokázal, vzhledem k jeho dosavadní herní převaze je jeho výkon v početní výhodě poměrně značným zklamáním.
09:50
Blues opět vyhazují kotouč.
09:30
Další úspěšný zisk kotouče pro Faksu, velmi dobrý výkon českého plejera v tomto oslabení!
09:10
Radek Faksa zvládl důležité buly na jedničku a odpaluje kotouč přes všechny čáry.
09:07
Ránu Logana Cooleyho vyráží Hofer mimo kluziště.
08:55
Utah je nastavený do parádního přesilovkového vzorce a čeká na střeleckou pozici.
08:25
Po ráně Guenthera nepůsobil Hofer nikterak jistě, s nepříjemně dorážejícími protihráči si nicméně nakonec dokázal poradit.
08:15
Dvouminutový trest dostává za nedovolené bránění Simon Robertsson, domácí jsou tak poprvé výrazněji odměněni za neutuchající tlak na soupeře v jeho vlastním pásmu a za jednoznačně lepší vstup do utkání.
07:45
Tvrdý hit si za brankou soupeře připisuje Holloway.
07:20
Pěkné nahození za bránu soupeře předvedl nyní Radek Faksa.
06:55
Hrdinný blok si po dobrém zisku Allarda zapisuje Laferriere.
06:40
Výborný forčekink domácích rezultuje v bleskový návrat na puk.
06:05
Vinou nekvalitního přechodu modré čáry musí Utah nyní vyklidit útočnou třetinu.
05:30
Pokračující ofenzivní snažení Utahu k nebezpečnějším šancím zatím nevede.
04:30
Kotouč nyní lítá z jedné strany kluziště na druhou, oba týmy si dobře hlídají, aby nedošlo k zakázaným uvolněním, s dobruslováním nahození je to však horší.
04:00
Přečíslení 2 na 1 se domácím nyní sehrát nepodařilo, snažili se situaci vykombinovat až do kuchyně, pasy však nebyly dostatečně přesné.
03:30
Po parádním průniku Kesselringa pálil z pravé strany Lavoie, Hofer byl nicméně připraven.
03:00
Velmi dobře zatím působí Vejmelka, který sbírá další nahozený kotouč a následně přidává zákrok betonem.
02:35
Výrazně aktivnější jsou stále domácí hráči, na puku jsou takřka výhradně oni.
02:15
Zakázané uvolnění Blues.
02:00
K zemi se po tvrdém hitu soupeře poroučel Kelemen, rozhodčí nedovolený zákrok nepíská.
01:30
Nahození St. Louis k úspěchu nevede, Vejmelka sbírá puk a přihrává ho spoluhráčům.
01:10
Nepříliš razantní střelu z levé strany, kterou vyslal Beaudoin, kryje v poklidu Hofer.
00:45
Na puku jsou stále domácí hráči, prozatím nicméně ustoupili do vlastního pásma.
00:25
Střelu soupeře dokázal zablokovat Parayko.
00:12
Poprvé v zápase je přerušeno, jeden z hostujících hráčů přihrával rukou.
00:01
Utkání právě začalo.
importantTak pozor, v brance domácího týmu je Karel Vejmelka! Stauber začíná pouze na lavičce.
Právě slyšíme hymnu Spojených států, hráči obou týmů jsou již na ledové ploše.
První utkání v historii Utah Hockey Clubu začne již za několik málo okamžiků.
Co se brankářů týče, 25letý Jaxon Stauber má na svém kontě šest zápasů v NHL s úspěšností 91,1%, 24letý Joel Hofer 38 s úspěšností 91,0.
Mezi největší hvězdy dnešního mače by měl patřit mistr světa z roku 2023 24letý Kanaďan McBain a stejně starý Američan Kesselring, na straně hostí jsou pak papírově nejzajímavější 31letý držitel Stanleyova poháru z roku 2019 Cole Parayko a o dva roky starší kapitán Blues Brayden Schenn.
V akci bychom dnes měli mít možnost vidět české forvardy Radka Faksu a Adama Jechu a slovenské útočníky Dalibora Dvorského, Miloše Kelemena a Juraje Pekarčíka, Do akce půjde také syn bývalého reprezentanta Jiřího Fischera Čechoameričan Lukas Fischer. Na lavičce domácího týmu bude pak připraven gólman Karel Vejmelka.
Úvodní sestavy:

Utah Hockey Club: Vejmelka (Stauber) – Bortuzzo, Connauton, Kesselring, Koljačonok, Lavoie, Vaisanen – Allard, Beaudoin, Carcone, Cooley, Guenther, Kelemen, Lutz, McBain, McCartney, Noroh, Poganski, Yamamoto
Trenér: André Tourigny

St. Louis Blues: Hofer (Žerenko) – Broberg, Buchinger, Fischer, Malmström, Parayko, Perunovich – Dickinson, Dvorský, Faksa, Holloway, Jecho, Kaskimaki, Laferriere, Mrsic, Pekarčík, Peterson, Robertsson, Schenn
Trenér: Drew Bannister

Rozhodčí: Pochmara, Sandlak – McNamara, Pancich.
Změny v týmu St. Louis

V týmu St. Louis došlo během letošního léta postupně k těmto změnám:

příchody: Alexandre Texier, Radek Faksa, Mathieu Joseph, Adam Jiříček, Philip Broberg, Dylan Holloway

odchody: Jakub Vrána, Calle Rosen, Kevin Hayes, William Bitten, Wyatt Kalynuk, Otto Stenberg
Kádr Utahu

Vzhledem k faktu, že jde o první oficiální zápas týmu Utahu v historii, dovolím si zde vypsat celý kádr nově vzniklého celku:

brankáři: Connor Ingram, Jaxson Stauber, Karel Vejmelka

obránci: Robert Bortuzzo, Ian Cole, Kevin Connauton, Sean Durzi, Michael Kesselring, Vladislav Koljačonok, John Marino, Michajl Sergačev, Juuso Välimäki

levá křídla: Michael Carcone, Lawson Crouse, Matias Maccelli, Liam O'Brien

centři: Andrew Agozzino, Nick Bjugstad, Logan Cooley, Barret Hayton, Alexander Kerfoot, Jack McBain, Nick Schmaltz, Kevin Stenlund

pravá křídla: Josh Doan, Dylan Guenther, Clayton Keller
Utah Hockey Club

Utah Hockey Club, který sídlí v Salt Lake City, oficiálně vznikl v dubnu letošního roku v důsledku zániku Kojotů z Arizony. Z tohoto týmu získal Utah na základě dohody s NHL automaticky hráče, realizační tým i pozice v nadcházejících draftech. Tým stále hledá své jméno, jako Hockey Club by měl působit pouze letos a před příští sezónou (ročníkem 2025/26 ho má čekat výrazná změna identity).

Hlavním trenérem čerstvě vzniklého týmu je 50letý Kanaďan André Tourigny. Ten ve své hráčské žádné velké úspěchy nezaznamenal, působil v nižších kanadských soutěžích. Tam také začínal jakožto trenér, když 11 let vedl Rouyn-Noranda Huskies v QMJHL. Následovalo několik atraktivních pozic asistenta trenéra a to postupně u kanadské dvacítky, Colorada Avalanche a Ottawy Senators. Po krátkém návratu na pozici hlavního kouče v Ontariu se Tourigny dočkal pozice hlavního kouče kanadské osmnáctky na Hlinkově memoriálu, který dokázal v roce 2018 s týmem ovládnout. V červenci 2021 získal angažmá na pozici lodivoda Arizony Coyotes, po transferu organizace do Utahu přechází tamtéž.

St. Louis Blues

Saint Louis Blues, celek pojmenovaný podle stejnojmenné skladby amerického bluesového hudebníka W. C. Handyho, byl založen v roce 1967. Na Stanleyův pohár dosáhl za více než půl století svého působení v nejkvalitnější lize planety pouze jedinkrát, radoval se v roce 2019.

V loňském roce se do playoff nicméně stejně jako předloni podívat nedokázali a rozhodně tak v nadcházející sezóně Blues mají co napravovat.

Hlavním trenérem hostujícího družstva je 50letý Kanaďan Drew Bannister. Bývalý bek Tampy, Edmontonu a krátce také New Yorku Rangers převzal tým v prosinci 2023, původně jakožto dočasná náhrada za odvolaného Craiga Berubeho, v květnu 2024 nicméně podepsal dvouletý kontrakt a stal se tak koučem standardním. Jde o jeho první trenérské angažmá v NHL, za sebou má působení na lavičce v britské nejvyšší soutěži, v Ontarijské hokejové lize a u farmářských týmů Blues.
V noci z neděle na pondělí zahájí své působení v NHL nováček z Utahu, síly změří se Saint Louis Blues. Pro Blues jde již o druhý přípravný duel, o 24 hodin dříve totiž prohráli s Hvězdami z Dallasu výsledkem 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
Domov»Hokej»NHL»NHL: Utah zdolal v prípravnom zápase pred novou sezónou St. Louis