Fíni inkasovali už v prvej minúte, v Trenčíne získali bronz Američania

Hokejisti USA sa tešia z gólu v zápase o bronz proti Fínom.
Hokejisti USA sa tešia z gólu v zápase o bronz proti Fínom. (Autor: Hlinka Gretzky Cup/ twitter)
Sportnet|5. aug 2023 o 20:00

Američania ťažili z výborného vstupu do zápasu.

Hlinka Gretzky Cup 2023 - o bronz

USA - Fínsko 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)

Góly: 1. Swanson (Pitner), 2. Felicio (Connelly, Zellers), 10. Connelly, 39. Stefanek (Monteiro), 49. Park (Zellers, Bales) - 25. Ruohonen, 28. Vesterinen (Suoniemi, Hemming)

TRENČÍN. Hokejisti USA do 18 rokov obsadili tretie miesto na prestížnom mládežníckom turnaji Hlinka Gretzky Cup, ktorý hostili Trenčín a Břeclav.

Súboj o bronz sa hral na Zimnom štadióne Pavla Demitru a Američania najmä vďaka vydarenej úvodnej desaťminútovke zdolali Fínsko 5:2.

V desiatej minúte viedli už 3:0. Po trinástich sekundách skóroval Max Swanson, na ktorého gólovo nadviazali William Felicio s Trevorom Connellym.

Fíni sa síce v druhej tretine dvoma gólmi dotiahli na rozdiel jedného presného zásahu, no Američania si výhru postrážili a pridali ďalšie dva góly.

Pre USA to bola štrnásta medaila z Hlinka Gretzky Cupu (1-9-4), krajina tisícich jazier zostáva na bilancii dve striebra a tri bronzové kovy.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Fíni inkasovali už v prvej minúte, v Trenčíne získali bronz Američania