Neverím, že to nešlo do brány! Obranca predviedol zákrok roka

Zápas Floridy Panthers a Caroliny Hurricanes.
Zápas Floridy Panthers a Caroliny Hurricanes. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|17. feb 2022 o 08:00

Hokejkou zneškodnil šancu súpera.

RALEIGH. Hokejová Carolina bola v nočnom zápase proti Floride veľmi blízko k dvojgólovému náskoku. Obranca Panthers Lucas Carlsson bol proti. Predviedol neuveriteľný zákrok.

Útočník Jesperi Kotkaniemi posúval dorážkou vyrazený puk do prázdnej brány. Mal to byť pohodový gól, ale zrazu sa tam vyrútil švédsky obranca Lucas Carlsson a lietajúci puk odrazil hokejkou.

"Ako toto ostalo mimo brány?" pýtal sa komentátor. "Neverím, že sa to nedostalo do siete," pokračoval jeho kolega.

"Ó môj pane, to bol zákrok! Toto je zákrok roka!"

Očarený bol aj tréner Floridy Andrew Brunette:

"Bol to neuveriteľný zákrok. Bolo to ako na Bobov štýl, (pozn. red. Bob - brankár Sergej Bobrovskij) v tej chvíli skvele zahrané."

Odrazený puk vo vzduchu triafal ďalší hráč Caroliny. Lorentz ale trafil iba žŕdku a o pár minút na to Florida vyrovnala a nakoniec zvíťazila 3:2 po predĺžení.