Tatar bol pri premiére za Seattle v prvom útoku. Spokojní boli experti aj tréner

Tomáš Tatar v drese Seattle Kraken.
Tomáš Tatar v drese Seattle Kraken. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|17. dec 2023 o 10:35

Slovenský útočník nastúpil na mieste zraneného Eberleho.

SEATTLE. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar odohral za Seattle prvý zápas po výmene z Colorada, jeho tím prehral doma s Los Angeles 2:3 po nájazdoch.

Tatar odohral za Kraken 13:47 minút, nastúpil v prvom útoku s Jaredom McCannom a Mattym Beniersom.

Zaznamenal jednu strelu na bránku a bol aj jeden z exekútorov samostatného nájazdu, no v druhej sérii neuspel.

Šancu dostal aj na jedno striedanie počas predĺženia. Kraken v extračase ubránil vylúčenie Vincea Dunna, ale napokon prehral na nájazdy. V nich rozhodol až v deviatej sérii Carl Grundström, Kings pretrhli šnúru troch prehier.

K debutu Tatara, ktorý nastúpil na mieste zraneného Jordan Eberleho, sa po zápase vyjadril aj bývalý vynikajúci hráč a momentálne spolukomentátor a televízny expert Eddie Olczyk.

"Sám som počas kariéry zažil niekoľko výmen a nie je to jednoduché. Tatar nemal veľa času na rozmýšľanie a adaptáciu, ale má v NHL ako veterán rešpekt a v tíme Kraken ho prijali dobre. Tréneri mu dali šancu, aby si to užil v prvom útoku s Beniersom a McCannom," povedal víťaz Stanley Cupu z NY Rangers z roku 1994.

Výkon 32-ročného slovenského krídelníka na sociálnej sieti X pozitívne hodnotili aj viacerí novinári píšuci o Kraken. Spokojný bol s výkonom slovenského útočníka aj trénera Dave Hakstol.

"Hral solídne. V priebehu 24 hodín sa u neho odohralo veľa udalostí. Spravil množstvo drobných vecí, ktoré boli kvalitné a zostali nepovšimnuté. Bol to pre neho dobrý začiatok," povedal kormidelník Seattlu na adresu Tatara.

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Tatar bol pri premiére za Seattle v prvom útoku. Spokojní boli experti aj tréner