Spišiaci zdolali majstra rozdielom triedy, Melicherčík má tretiu nulu v sezóne

Hokejisti Spišskej Novej Vsi.
Hokejisti Spišskej Novej Vsi. (Autor: TASR)
TASR|11. feb 2022 o 20:25 (aktualizované 11. feb 2022 o 20:54)

Dvakrát sa gólovo presadil Salituro.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v 34. kole Tipos extraligy nad HKM Zvolen 3:0. Brankár Spišiakov Marcel Melicherčík dosiahol tretie čisté konto v sezóne.

Spišiaci zvíťazili v predošlom vzájomnom zápase na zvolenskom ľade 6:4 a na majstra si verili aj v domácom prostredí.

Na konečnom výsledku mal výrazný podiel ich vydarený úvod. Salituro ešte svoju prvú ofenzívnu akciu nedoviedol do gólového konca, ale v 4. minúte zakončil ofenzívnu akciu - 1:0.

Spišiaci mali naďalej viac z hry a v 9. minúte sa strelou z ostrého uhla presadil Kuru - 2:0. Hostia sa nevedeli dostať do tempa, organizovaná hra Spišiakov im v prvej tretine robila problémy.

V úvode druhej časti mali hostia dve presilovky, ale Spišiaci ich nepustili do vážnejšej šance. Naopak, do nádejných príležitostí sa v oslabení dostali Spišiaci.

Od 30. minúty viedli domáci už 3:0, keď sa druhýkrát v zápase presadil Salituro. Zvolenčania sa gólovo do zápasu nevrátili ani v následnej presilovke, v ktorej sa neujali pokus Djakova ani Leskinena.

Spišiaci mohli náskok zvýšiť počas 102-sekundovej presilovke o dvoch hráčov, ale Zvolenčania si poradili.

V tretej tretine pribudlo vylúčených. Spišiaci umnou hrou kontrolovali svoj náskok a nepúšťali súpera k dorážkam a do vyložených šancí.

Zvolenčania sa snažili o gól, ale Spišiaci v hektickom závere pomohli svojmu brankárovi k čistému kontu.

Hokej - Tipos extraliga - 34. kolo:

Spišská Nová Ves - Zvolen 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 5. Salituro (Rapáč, Atwal), 9. Kuru (Beaudry, Nieminen), 30. Salituro (Giľák, Malina).

Rozhodovali: Štefik, Jobbágy - Šoltés, Ševčík, vylúčení: 8:9 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1000 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Malina, Atwal, Beaudry, Romaňák, Podlipnik, Ordzovenský, Česánek - Džugan, Salituro, Giľák - Rapáč, Kuru, Nieminen - Hamráček, Vartovník, Štrauch - Tomala, Vrábeľ, Ščurko

Zvolen: Rahm - Hain, Meliško, Roy, Djakov, Kubka, Hraško, Sládok - Puliš, Saracino, Jedlička - Osterberg, Krieger, Leskinen - Mikúš, Marcinek, Török - Chlepčok, Gubančok, Csányi.

Prešov - Michalovce 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 31. Charbonneau (Michnáč, Rajnoha) - 8. Žitný (Suja, Kukuča), 60. Erkinjuntti.

Rozhodovali: Korba, Müllner - Junek, Knižka, vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 736 divákov.

Prešov: Bespalov – Rajnoha, Fekiač, Glazkov, Turan, Jendroľ, Novický, Bakala – Michnáč, Vas, Sýkora – Welychka, Čacho, Charbonneau – Šimun, Fekiač, Žilka – Ľalík, Zagrapan, Nauš

Michalovce: Vošvrda – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Gajdoš – Faith, Cameranesi, Suja – Keränen, Buc Kukuča – Galbavý, Galamboš, Žitný – Mráz, Erkinjuntti, Przygodzki.

Trenčín - Bratislava 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 4. Nemčík (Valach), 45. Hudec (Rehuš) - 1. Matoušek, 4. Beňo (Mackenzie, Kytnár), 62. Yogan (Harris, Haščák).

Rozhodovali: Snášel, Valach - Tvrdoň, Hercog, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1460 divákov.

Trenčín: Bowns – Chovan, Kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčík, Urban – Berisha, Sojčík, Minárik – Krajč, Valach, Bezúch – Krajčovič, Paukovček, Honzek – Hudec, Rehuš, Švec – Gaťár

Slovan: Windsor – Mackenzie, Breton, Golian, Sersen, Beňo, Maier, Fatul, Gachulinec – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Sukeľ – Fominych, Kytnár, Matoušek – Belluš, Preisinger, Šotek

Nitra - Nové Zámky 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 41. Baláž (Švarný), 46. Volko (Tvrdoň, Mezei) - 22. Klempa, 31. Kozák (Knižka), 49. Fetkovič (Števuliak, Knižka)

Rozhodovali: Baluška, Rojík - Crman, Tvrdoň, vylúčení: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 900 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Pánik, Švarný, Raskob, Rais, Vitáloš – Buček, Baláž, R. Varga – A. Sýkora, Rockwood, Hrnka – Tvrdoň, Bajtek, Volko – Pekarčík, Múčka, Šramaty.

Tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Spišiaci zdolali majstra rozdielom triedy, Melicherčík má tretiu nulu v sezóne