Košice získali amerického obrancu, v minulosti si ho vybralo Chicago

Luc Snuggerud. (Autor: Chicago Blackhawks/ twitter)
TASR|19. nov 2021 o 21:59

Naposledy pôsobil v tíme Bratislava Capitals.

KOŠICE. Americký hokejový obranca Luc Snuggerud zamieril z klubu Bratislava Capitals do HC Košice, s ktorým podpísal zmluvu do konca sezóny 2021/2022.

"Je to tímový hráč a sme radi, že sa nám podarilo doplniť naše defenzívne rady," uviedol športový manažér "oceliarov" Gabriel Spilar pre klubovú stránku.

Snuggeruda si v roku 2014 vybralo v piatom kole draftu NHL Chicago Blackhawks. Túto sezónu začal 2021/2022 vo farbách klubu Bratislava Capitals v medzinárodnej IHL a v 14 zápasoch mal bilanciu štyri góly a štyri asistencie.

„Luc je kvalitný a rýchlo korčuľujúci obranca s výbornou technikou a prehľadom a tým zapadá do našej koncepcie," povedal Spilar.

Po nedávnych úmrtiach útočníka Borisa Sádeckého a viceprezidenta Dušana Pašeka ml. sa vedenie klubu Bratislava Capitals rozhodlo ukončiť pôsobenie v IHL pre sezónu 2021/2022. Už 14 hráčov z tímu si našlo nové pôsobisko.

Do Slovenskej extraligy zamierili aj David Levin (Spišská Nová Ves), Denis Hudec, Martin Chovan (obaja Trenčín), Dávid Buc, Roman Faith (obaja Michalovce), Jamie Arniel, Dávid Bondra (Poprad) a Samuel Fereta (Nové Zámky).

V zahraničných súťažiach budú pôsobiť Vojtech Zeleňák (Jihlava), Connor LaCouvee (KalPa/Fín.), Marc-Olivier Roy (SaiPa/Fín.), Sam Jardine (IFK Helsinki/Fín.) a Nikolaj Žerdev (HCM Meran/Tal.).

Súvisiace články