Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - DVTK Miškovec.
Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - DVTK Miškovec. (Autor: TASR)
TASR, Sportnet|26. feb 2021 o 19:50

Bratislavčania sa doma trápia.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom zápase 42. kola Tipos extraligy na domácom ľade s maďarským Miškovcom 2:3 po predĺžení a zaznamenali už štvrtú prehru za sebou.

Zverenci Róberta Dömeho a Mariána Bažányho odohrali všetky štyri uplynulé duely na domácom klzisku, strelili v nich len štyri góly. Predtým prehrali s Banskou Bystricou 0:3, s Michalovcami 2:3 a s Popradom 0:4.

Nedarí sa ani Liptovskému Mikulášu, ktorý podľahol Zvolenu 1:4 a zaznamenal už svoju šiestu porážku v sérii.

Zvolen sa vďaka pohodlnému triumfu dostal na čelo tabuľky, keďže líder z Popradu zaváhal na ľade Banskej Bystrice, prehral 3:4 a klesol na druhú priečku o dva body za nového lídra.

Vynikajúcu formu potvrdili Michalovce, ktoré zdolali Nové Zámky 2:1 a dosiahli už desiate víťazstvo za sebou.

Tipsport liga - 42. kolo:

Liptovský Mikuláš - Zvolen 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 52. Michalík (Kiss, Oško) - 22. J. Mikúš (Hraško, Puliš), 26. J. Mikúš (Kelemen, Melancon), 33. Chlepčok, 45. Stupka (Melancon, McPherson)

Rozhodovali: Žák, Valach - Janiga, Bogdaň, vylúčení: 5:5 na 2 min., navyše Nemec 10 min za nešportové správanie, Parobek 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Liptovský Mikuláš: Kozel - Nemec, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina, Kapičák, Droppa - Ru. Huna, Surový, Štrauch - Michalík, Oško, Kiss - Vybiral, Uhrík, Haluška - Dunčko, Parobek, Kalousek

Zvolen: Trenčan - Melancon, Betker, Meliško, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala - Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra - Puliš, McPherson, Nuutinen - Kolenič, Zuzin, Stupka - Chlepčok, Gubančok, Marcinek - Babeliak

Slovan Bratislava - Miškovec 2:3pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 52. Bačik (Štajnoch), 59. Harris (O'Donnell, Sersen) - 25. Walker (Csányi), 29. Anderson (Walker, Vas), 61. Szirányi (Galanisz)

Rozhodovali: Orolín, Snášel - Crman, Kacej, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Anderson (Miškovec) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Slovan: Gudlevskis - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Valach, Maier, Beňo - O'Donnell, Haris, Zigo - Brodzinski, Kytnár, Matoušek - Rapáč, Bortňák, Peluso - Jendek, Uram, Kundrík - Lukošík

Miškovec: Adorján - Fredriksson, Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Hadobás, Vojtkó - Anderson, Vas, Walker - Magosi, Galanisz, Csányi - Lövei, Miskolczi, Rokaly - Galajda, Ritó

Hlasy po stretnutí

Róbert Döme, tréner Slovana: "Gratulujem Miškovcu k víťazstvu. My sme sa trápili, dali sme len dva góly, čo nám stačilo len na bod. Máme pred sebou veľa práce."

Viktor Tokaji, tréner Miškovca: "Som rád, že sme po dvoch prehrách zabrali naplno a že sme vyhrali práve so Slovanom. Hrať proti takýmto mužstvám je pre nás výzva a som rád, že ju hráči prijali. Páčila sa mi bojovnosť mojich hráčov."

Banská Bystrica - Poprad 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Góly: 15. Ganz (J. Sukeľ, Ihnačák), 41. J. Sukeľ (Lamper, Breton), 44. Ihnačák (J. Sukeľ, Faško-Rudáš), 45. Breton (Faško-Rudáš) - 7. Tavi, 26. Svitana (D. Brejčák, Drgoň), 45. Dalhuisen (Tavi)

Rozhodovali: Stano, Štefik - Jurčiak, Hercog, vylúčení na 2 min: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, bez divákov.

Banská Bystrica: Gajan - Breton, Crevier-Morin, Jago, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz - Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ - Lamper, Mlynarovič, Kabáč - Vašaš, Tamáši, Dvorský - K. Gabor, Sojka, Výhonský - Melcher

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, D. Brajčák, Višnevskij, D. Brejčák, Hájnik, Kramár - Svitana, Skokan, M. Haščák - Tavi, Preisinger, Handlovský - Matúš Paločko, Bjalončík, Livingston - Mešár, Zagrapan, Marek Hudec

Tuukka Poikonen, tréner Banskej Bystrice: "Bol to ťažký zápas. Prvú tretinu sme boli slabší, neskôr sme hru vyrovnali a mali aj šťastie. Pomohla nám v úvode tretej tretiny presilovka piatich proti trom, v ktorej sme dali gól, ďalšie góly vyplynuli z našej hry.

Po druhej tretine sa však nič špeciálne neudialo. Víťazstvo s Popradom si ceníme, súper patrí medzi top tímy v slovenskej extralige, takže sú to pre nás obzvlášť cenné tri body."

Peter Mikula, tréner Popradu: "V prvej tretine sme mali rozhodnúť o zápase. Mali sme v nej výraznú prevahu, darilo sa nám herne, ale žiaľ nie v efektivite. V druhej tretine nás množstvo vylúčení stálo veľa síl. Hra už bola rozháraná.

Do našej typickej hry sme sa vrátili až v posledných desiatich minútach, no to už na zvrat nestačilo. Takéto mužstvo to musí aj za stavu 4:2 otočiť. Mrzí ma spôsob, akým sme tento zápas prehrali. Niektoré veci moji hráči podcenili a zaplatili za to."

Trenčín - Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 43. Kukuča (Kettunen, Rehuš), 51. Okuliar (E. Švec), 55. Sojčík (J. Švec, Rehuš) - 8. Chovan

Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich - Durmis, Synek, vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Devine - Nemčík obaja 10 min za údery, presilovky a oslabenia 0:0, bez divákov.

Trenčín: Karjalainen - Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Bokroš, Rajnoha, Devine - Sádecký, Paukovček, Hecl - Berisha, Reddick, Okuliar - Kettunen, Rehuš, Sojčík - Chromiak, J. Švec, Krajč - Kukuča

Košice: Vay - Baránek, Pavlin, Růžička, Nemčík, Deyl, T. Slovák, Michalčin - Klhůfek, Michal Chovan, Reway - Milý, Mráz, Belluš - Poirier, Eliaš, Jacobs - Jokeľ, Havrila, Frič - Krasničan

Nitra - Detva 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 22. Kollár (Bodák, Dauda), 36. Bajtek (Kollár, Bodák), 53. Minárik, 57. Tvrdoň (Kollár, Žitný)

Rozhodovali: Baluška, Müllner - Gegáň, Orolin, vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Ščurko (Detva) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley - Mezei, Vitáloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Pupák, Hřebíček - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Finlay, Dauda, Holešinský - Bajtek, Kollár, Žitný - Minárik, Šiška, Fominych

Detva: Lazušin - Jendroľ, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Lalík, King, Bača, Turan - Ščurko, V. Fekiač, Ľupták - Valent, Downing, J. Sýkora - Cox, Čacho, Charbonneau - Ferguson, Klíma, Žilka

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Podali sme sústredený výkon. Aj keď sa to nezdá, rozhodli presilovky. Dali sme v nich dva góly. Prispel k tomu aj veľmi sústredený Cowley, ktorý nedopustil žiadne zdramatizovanie."

Ernest Bokroš, tréner Detvy: "Z našej strany to bol dobrý výkon. Chlapci chceli, bojovali, obrovskú snahu nemožno vytknúť. Žiaľ, chýbala nám efektivita. Nevyužili sme presilovky ani nájazdy. Prišiel prvý gól zo strany Nitry, ktorá sa upokojila a hrala dopredu veľmi dobre. Musíme premieňať aspoň šance, ktoré máme. Iba snahou zápasy nebudeme vyhrávať."

Nové Zámky - Michalovce 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 22. Iacobellis (Clarke, Števuliak) - 37. Török (Hickmott), 63. Regenda (McCormack, Bartánus)

Rozhodovali: Tvrdoň, Výleta - Frimmel, Jedlička, vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nové Zámky: Kiviaho - Hain, Västilä, Clarke, Roman, Fereta, Holenda, Šeliga - Števuliak, Iacobelis, Doggett - Okoličány, Seppänen, Obdržálek - Varga, Jurík, Majdan - Zahradník, Ondrušek, Rogoň - Tóth

Michalovce: Škorvánek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Kolusz, Louis, Zekucia - Hickmott, Lalancette, Korhonen - Šoltés, Suja, Takáč - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Lehtonen, Mašlonka - Lačný

Priebežná tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan je v kríze, prehral už štvrtý zápas za sebou. Poprad prišiel o pozíciu lídra