Hokej-Tatranský: Vítkovické finále proti SR20 (3) Petrovický kritizuje sudcov

TASR|24. aug 2007 o 22:47

Poprad 24. augusta (TASR) - Vo finále 60. ročníka Tatranského pohára v Poprade sa v sobotu o 19.00 stretnú slovenská reprezentačná 20-ka a HC Vítkovice.

Český tím zdolal v B-skupine v piatok večer Slovan Bratislava 3:1, predtým v A-skupine zvíťazil poľský klub Podhale Nowy Targ nad švajčiarskou reprezentáciou do 20 rokov 6:3. Stretne sa tak o 3. miesto o 16.00 s domácim HC Aquacity ŠKP Poprad, predtým o 13.00 nastúpia proti sebe Slovan Bratislava a mladí Švajčiari.

A-skupina:

Švajčiarsko 20 - Podhale Nowy Targ 3:6 (0:3, 2:1, 1:2)

Góly: 21. Lötscher, 34. Suri, 49. Wollgast - 2., 53. Barkóci, 4. Kacíř, 20. Baraník, 40., 46. Zapletal.

B-skupina:

Slovan Bratislava - HC Vítkovice STEEL 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 47. Uram (Kapuš) - 9. Köhler, 23. Petrovický, 42. Ujčík. Rozhodcovia: Grečko - Mihajlo, Orolin, vylúčení: 8:15 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 450 divákov.

Disciplinovaný herný systém Vítkovíc nenarušila ani nedisciplinovanosť jednotlivcov, lebo Slovan veľké šance v prvej tretine v presilovkách nevyužil. Ináč hral bratislavský klub dosť rozhárane a jeho súper ani nepotreboval hernú prevahu, aby si systematicky budoval náskok. Keď v 42. minúte zvýšil Ujčík už na 3:0, vyzeralo to so Slovanom zle, ale dôstojnejší výsledok zabezpečil kanonier Uram.

Róbert Petrovický, bývalý reprezentant SR a majster sveta: "Zdá sa mi, že rozhodcovia sú tu trošku úzkostliví. Vôbec mám na to taký svoj názor, niektoré fauly, čo mali byť, neboli a čo nemali byť, boli. Zdalo sa mi to aj včera z tribúny."