Hráči Tampy hrali cez početné zranenia, Černák patril k lídrom v blokoch a hitoch

Tvrdý hit Erika Černáka na Nathana MacKinnona.
Tvrdý hit Erika Černáka na Nathana MacKinnona. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|29. jún 2022 o 09:50

Brayden Point mal natrhnutý kvadriceps.

TAMPA. Generálny manažér Tampy Bay Julien BriseBois informoval o početných zraneniach vo svojom klube.

Center Brayden Point mal natrhnutý pravý kvadriceps. Zranil sa v siedmom zápase prvej série NHL proti Torontu po kontakte s Markom Giordanom. Nastúpil až vo finále, ale len na dva zápasy.

Povedal, že v týchto zápasoch si zranenie nezhoršil, ale nebol schopný hrať na leveli, v ktorom by bol efektívny.

"V minulosti som išiel aj cez slzy, ale dokázal som cez to prejsť a byť efektívny," vravel Point. "Teraz to bolo ináč. Nebola tam sila."

Point Tampe chýbal. V rokoch 2020 a 2021, keď vyhrali Stanley Cup, bol so štrnástimi gólmi najlepším strelcom play off.

Medzi množstvom zranených nebol spomenutý slovenský obranca Erik Černák. V play off bol druhý v poradí hitov, mal ich 84. Na prvého Helma mu chýbalo trinásť bodyčekov.

Slovák bol zároveň tretí v počte zblokovaných striel, svojim telom ich zastavil 45. Predbehli ho McDonagh a Trouba, ktorí zblokovali 69, respektíve 52 striel.

Aj pri ňom bolo viditeľné, že hrá cez bolesť a ťažkosti. Počas viacerých zápasov mieril do šatne a niektoré pre neho skončili predčasne.

Zranenia hlásili pri ďalších hráčoch. Anthony Cirelli si poranil kĺb v pravom ramene počas konferenčného finále a počas finále si vykĺbil ľavé. Podobné problémy mali aj Nicholas Paul a Corey Perry.

Paul a Nikita Kučerov si poškodili aj mediálny kolaterálny väz v kolene.

Pierre-Edouard Bellemare mal zranený meniskus už pred play off. Bude potrebovať artroskopickú operáciu.

Brandon Hagel mal po zblokovanej strele zlomeninu chodidla. So zraneným prstom po zblokovanej strele hral obranca Ryan McDonagh.

Kapitán Steven Stamkos ocenil spoluhráčov za ich bojovnosť a obetavosť:

"Z týchto posledných troch ročníkov je tento ten, ktorý sme síce nevyhrali, ale aj tak na seba môžeme byť hrdí, vzhľadom na to, aké ťažké bolo sa sem dostať. Chlapci hrali cez bolesť a snažili sa urobiť čokoľvek preto, aby sme vyhrali."

Hráči budú mať najbližšie mesiace na zotavenie, ale očakáva sa, že všetci by mali byť pripravení na štart budúceho ročníka.

Nachádzate sa tu: