Presilovku využil za štyri sekundy. Gernát strelil víťazný gól

Martin Gernát v drese slovenskej reprezentácie.
Martin Gernát v drese slovenskej reprezentácie. (Autor: TASR)
Sportnet|30. nov 2021 o 23:55

V tejto sezóne strelil zatiaľ tri góly.

BERN. Slovenský hokejista Martin Gernát strelil v utorňajšom zápase švajčiarskej National League gól, ktorým rozhodol o víťazstve Lausanne nad Ajoie 2:0.

Dvadsaťosemročný obranca otvoril skóre stretnutia v siedmej minúte v presilovej hre, pričom na jej využitie potreboval len štyri sekundy.

Po vhadzovaní sa dostal k puku, posunul sa bližšie k bránke hostí a jeho tvrdú strelu zastavila až trepotajúca sa sieť.

Gernát po prestupe z českého Třinca odohral vo švajčiarskej súťaži zatiaľ 22 zápasov, v ktorých strelil tri góly a na ďalšie štyri prihral. Zaznamenal aj dvanásť trestných minút a šesť mínusových bodov.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Presilovku využil za štyri sekundy. Gernát strelil víťazný gól