16.02.2022
05:10
Národný krytý štadión
2 - 3
(1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Samostatné nájazdy
0:1
Ukončené

Ramsay vyčaril chlapčenský úsmev. Američanov sme unavili, vravel

Tréner Craig Ramsay v zápase Slovensko - USA na ZOH 2022 v Pekingu.
Tréner Craig Ramsay v zápase Slovensko - USA na ZOH 2022 v Pekingu. (Autor: TASR)
Sportnet|16. feb 2022 o 11:15

Tréner Craig Ramsay hodnotí štvrťfinále ZOH 2022 v Pekingu proti USA.

PEKING. Málokedy prejaví emócie. Kým vyrovnávajúci gól Mareka Hrivíka či úspešný zákrok Patrika Rybára v piatej sérii nájazdov štvrťfinále proti USA spustili na slovenskej striedačke erupciu radosti, tréner Craig Ramsay zostával s poznámkovým blokom v ruke zdanlivo pokojný.

Ale vo vnútri úspech tímu a svojich zverencov intenzívne prežíval. Bolo to zrejmé aj z rozhovoru, ktorý poskytol po zápase v mix zóne pre RTVS.

Američania boli rýchlejší

"Američania začali brilantne, boli rýchli a silní, ale naša obrana dokázala správne zareagovať, predvádzali sme dobrý návrat do defenzívy a náš brankár chytal vynikajúco.

V druhej tretine sme na chvíľu prevzali iniciatívu, aj sme ich prestrieľali, ale oni boli jednoducho rýchlejší a silnejší. Myslím, že neskôr sme ich už unavili, stiahli sme brankára a dali gól," vysvetľoval Ramsay.

Pri posledných slovách sa na tvári 70-ročného Kanaďana objavil málovídaný chlapčenský úsmev.

Ramsay: Slafkovský hral výborne

Kouč slovenskej reprezentácie sa vyjadril aj k premiešaniu útokov, keď sa do elitnej formácie od konca druhej tretiny presunul namiesto Samuela Takáča Juraj Slafkovský.

"Snažili sme sa nájsť nejakú iskru, spraviť niečo inak. Slafkovský hral výborne, tak sme mu dali viac priestoru. Bol to dobrý ťah, veď bol aj pri vyrovnávajúcom góle. Vždy je pre mňa ťažké rozbiť nejakú formáciu, nerád to robím, ale pomohlo to," povedal Ramsay.

Na margo semifinále bol stručný: "Nezaujímame sa, s kým budeme hrať. Sústredíme sa naďalej len na seba."

Súvisiaci obsah