Hráči Švajčiarska oslavujú gól v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko. (Autor: TASR)
Sportnet|31. júl 2023 o 21:18 (aktualizované 1. aug 2023 o 08:00)

Slováci strelili v každej tretine jeden gól.

Hlinka Gretzky Cup

Slovensko - Švajčiarsko 3:6 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: Kupec (Kiss), 33. Šlank (Liščinský), 56. Chovan (Pobežal) – 5. Reber (Ponzetto, Blessing), 19. Ustinkov (Forget), 22. Reber (Ustinkov, Ponzetto), 50. Wey (Körbler), 54. Blessing (Tarchini), 60. Antenen (Grossniklaus)

Rozhodovali: T. Orolin, Snášel - Šoltés, Stanzel,

Vylúčení: 9:10 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0,

Diváci: 2858

Slovensko: Rafaj – Kupec, L. Radivojevič, Beluško, S. Húževka, Petráš, Šlank, Fabuš – Kiss, Pitka, Chovan – Tomašec, Pobežal, Tomík – Zálešák, Maruna, Liščinský – Feranec, Semančík, Liška

Švajčiarsko: Kirsch – Muggli, Kurt, Ustinkov, Meier, Geisser, Blessing, Sansonnens – Wehrli, Grossniklaus, Antenen – Ponzetto, Reber, Forget – Bosson, Tarchini, Cattin – Giger, Mottard, Körbler – Wey

TRENČÍN. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov má za sebou prvý duel na Hlinka Gretzky Cup, ktorý odohrala proti Švajčiarsku.

Vo svojom úvodnom zápase neuspela a prehrala 3:6.

Slovensko prehrávalo v dueli už 0:2 po góloch Rebera z 5. minúty a Ustinkova z 19. Domáci tím znížil ešte v prvej časti, 40 sekúnd pred klaksónom. Presným strelcom bol Kupec.

V druhej tretine sa už po vyše minúty dostali Švajčiari opäť do dvojgólového náskoku. O jedenásť minút neskôr dokázali domáci znížiť gólom Šlanka.

Prvých desať minút poslednej tretiny vytvárali Slováci veľký tlak, súpera nepúšťali z obranného pásma.

Na snímke zľava Tomáš Pobežal (Slovensko), primátor mesta Trenčín Richard Rybníček, prezident SZĽH Miroslav Šatan a Leon Muggli (Švajčiarsko) vhadzujú úvodné buly v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

- SR šport hokej 18 turnaj HGC B Slovensko Švajčiarsko TNX
- Hlinka Gretzky Cup
Na snímke slovenskí fanúšikovia na tribúne v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke fanúšikovia Švajčiarska oslavujú gól v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke slovenské fanúšičky v hľadisku v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke slovenské fanúšičky na tribúne v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke zľava Mischa Geisser (Švajčiarsko), Ján Chovan (Slovensko) a Niklas Blessing (Švajčiarsko) v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke Tomáš Pobežal (Slovensko) v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke vľavo Jamiro Reber (Švajčiarsko) oslavuje gól, vpravo dole prekonaný brankár Richard Rafaj (Slovensko) v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Martin Dendis hovorí k hráčom v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko.
Na snímke zľva Tobias Pitka (Slovensko) a Mischa Geisser (Švajčiarsko) v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke zľava Michal Feranec (Slovensko) a Robin Nico Antenen (Švajčiarsko) v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke vľavo brankár Richard Rafaj (Slovensko) inkasuje gól, uprostred  Yannik Ponzetto (Švajčiarsko) a vpravo Adam Beluško (Slovensko) v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke vľavo Samuel Kupec (Slovensko) oslavuje po góle so spoluhráčom Jánom Chovanom v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Na snímke vľavo Samuel Kupec (Slovensko) oslavuje po góle so spoluhráčmi, zľava Ján Chovan, Luka Radivojevič  a Theo Kiss (všetci Slovensko) v zápase B-skupiny úvodného dňa hokejového turnaja Hlinka Gretzky Cup hráčov do 18 rokov Slovensko - Švajčiarsko v Trenčíne 31. júla 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Po nich však prišiel štvrtý gól Švajčiarska, ktorý strelil v 50. minúte Wey. Rozhodujúci moment priniesla 54. minúta, keď piaty gól súpera dal Blessing.

Štyri minúty pred záverom zápasu sa Slovensku podarilo znížiť opäť na dvojgólové manko, keď sa spomedzi kruhov presadil Ján Chovan. Šiesty gól Švajčiarov prišiel v úplne poslednej sekunde. Mužom zápasu na slovenskej strane bol Ján Chovan.

Hlasy po zápase

Martin Dendis, tréner Slovenska: "Mali sme viacero dobrých momentov, ale dostali sme lekciu z efektivity. Musíme chodiť viac do brány, musíme sa zlepšiť v zakončení. Švajčiari neboli lepší, ale efektívnejší, my musíme byť priamočiarejší."

Tomáš Pobežal, kapitán Slovenska: "My sme si to pokazili sami zbytočnými faulmi a nevyužitými presilovkami. Súper bol zdolateľný, mali sme na neho. Ale musíme sa zlepšiť v disciplíne a musíme mať väčší tlak do bránky."