Fantastická správa, teší sa Dendis. Osemnástku čaká premiéra na prestížnom turnaji

Tréner Martin Dendis na lavičke slovenskej osemnástky na turnaji Hlinka Gretzky Cup 2023.
Tréner Martin Dendis na lavičke slovenskej osemnástky na turnaji Hlinka Gretzky Cup 2023. (Autor: TASR)
TASR|4. dec 2023 o 18:53

Takéto zápasy nehráme každý deň, povedal tréner Slovákov.

BRATISLAVA. Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 18 rokov čaká netradične vyťažený december. V blížiacej sa asociačnej prestávke vyšle do medzinárodnej konfrontácie až dva výbery.

Prvý, zložený prevažne z legionárov a doplnený o hráčov z projektu, nastúpi na prestížny World Junior A Hockey Challenge v kanadskom Trure, kde sa stretne s dvoma kanadskými výbermi, tímom USA a Švédska.

Druhý čaká domáci Turnaj štyroch krajín v Poprade za účasti Maďarska, Dánska a Nórska.

Program Slovenska U18 na turnaji World Junior A Challenge

11. decembra 00:30: Slovensko - Kanada

11. decembra 20:30: USA - Slovensko

13. decembra 20:30: Kanada západ - Slovensko

15. decembra 20:30: Slovensko - Švédsko

Na prestížnom turnaji v Kanade bude slovenský tím viesť hlavný kouč osemnástky Martin Dendis, no pri tvorbe nominácie mal kľúčové slovo tréner dvadsiatky Ivan Feneš.

Na nominačný zoznam spoločne zaradili hráčov, z ktorých viacerí ešte majú možnosť prehovoriť do záverečnej nominácie na MS hráčov do 20 rokov v Švédsku.

"Gro tímu tvoria hráči, ktorí sú v hre pre juniorský šampionát. Dostali sme určitý menoslov od trénera dvadsiatky Ivana Feneša. Chce vedieť, ako sa na turnaji budú prezentovať a ako zabojujú o možnú nomináciu na majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov.

Pre chalanov je to akási forma skúšky o voľné miesta, ktoré sa môžu ponúknuť. Doplnení sú hráčmi ročníka 2006 pôsobiacimi v zámorí a v projekte," uviedol Dendis pre portál hockeyslovakia.sk.

Tréner hokejovej reprezentácie SR do 18 rokov Martin Dendis.
Tréner hokejovej reprezentácie SR do 18 rokov Martin Dendis. (Autor: TASR)

Slovákov čaká na World Junior A Hockey Challenge premiérový štart. Turnaj začnú v noci na pondelok (0.30 SEČ) duelom proti Kanade východ. V ten istý deň ich od 20.30 SEČ čaká konfrontácia s hráčmi americkej juniorskej USHL.

Po dni voľna odohrajú stretnutie s výberom Kanada západ a základnú fázu uzavrú 15. decembra proti Švédom. Najlepšie štyri tímy v tabuľke nastúpia v semifinále aj v zápasoch o konečné umiestnenie na prvom, resp. treťom mieste.

"Je to fantastická správa pre slovenský hokej. Najmä vďaka dobrej diplomatickej práci sa premiérovo zúčastníme na podujatí, na ktorom sa predstavia najlepší hráči do 19 rokov na svete. Či už v dvoch kanadských výberoch, vo výbere USA zloženého z hráčov USHL či elitného výberu Švédska.

Takéto zápasy nehráme každý deň. Pozreli sme si súpisky súperov. Bude tam veľa hráčov draftovaných do NHL, príde sa pozrieť mnoho skautov. Je to veľká príležitosť ukázať sa.

Turnaj má svoju kvalitu a dobré meno. Kanada východ a Kanada západ sú zárukou najvyššej kvality. USHL je vynikajúca mládežnícka súťaž. O Švédsku tiež nemusíme pochybovať, že prinesie výborný tím. Čaká nás konfrontácia najvyššej úrovne," poznamenal Dendis.

Slovenskí hráči do 18 rokov sa tešia po výhre na Turnaji troch krajín v Poprade.
Slovenskí hráči do 18 rokov sa tešia po výhre na Turnaji troch krajín v Poprade. (Autor: Tomáš Cicoň)

V kompetencii tridsaťjedenročného kouča bolo zloženie druhého výberu osemnástky, ktorý v domácom prostredí projektu centralizovanej prípravy v Poprade, čaká Turnaj štyroch krajín.

Nomináciu tvorí kombinovaný výber hráčov s ročníkmi narodenia 2006 a 2007. Dendisovu úlohu na striedačke prevezme tréner extraligového Zvolena Andrej Kmeč, asistovať mu bude kmeňový kouč sedemnástky Ivan Králik.

"Chceme si pozrieť nové tváre, aj preto ich je na nominačnom zozname až jedenásť. Takisto chlapcov, ktorí patria z ročníkov 2006 a 2007 k najlepším," dodal Dendis pre oficiálnu web stránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Na domáci turnaj v Poprade je voľný vstup a slovenské zápasy naživo odvysiela televízia JOJ Šport.

Program Slovenska U18 na Turnaji štyroch krajín v Poprade:

14. decembra 17:00: Slovensko - Maďarsko

15. decembra 14:30: Slovensko - Dánsko

16. decembra 15:30: Slovensko - Nórsko

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Fantastická správa, teší sa Dendis. Osemnástku čaká premiéra na prestížnom turnaji