Mladí Slováci sa postarali o senzáciu. Proti Švédom získali bod

Fotogaléria (9)
Slovenský hokejista Timothy Kazda pred švédskou bránkou v zápase Hlinka Gretzky Cup 2024. (Autor: ANDREAS ROBANSER/PUCKFANS)
Oh my Hockey|5. aug 2024 o 22:49

Hoci prehrávali, dokázali vyrovnať.

Hlinka Gretzky Cup 2024 - skupina A

Švédsko U18 - Slovensko U18 4:3pp (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)

Góly: 3. Ekberg, 23. Klingsell (Stenberg, Bröngel-Larsson), 32. Wozniak (Björck, Klingsell), 64. Ekberg (Klingsell, Hallin) – 27. Tomík (Straka, Chovan), 52. Tomaškovič (Chrenko), 55. Kazda (Nemec)

Brankári: Harenstam 26/29 - Prádel 42/46

EDMONTON. Slovenskí hokejisti sa v úvodnom vystúpení na Hlinka Gretzky Cupe 2024 postarali o prekvapenie. Proti Švédsku zabodovali vďaka prehre 3:4 po predĺžení.

Topfavorita trápili až tak, že duel dostali do predĺženia. Zabojovali, hoci sa im nepodaril úvod.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Švédsko (Hlinka Gretzky Cup 2024)

Švédi otvorili skóre už v 3. minúte zásluhou Ekberga a do dvojgólového vedenia šli o 20 minút neskôr. Prvý gól Slovenska strelil v 27. minúte Tomík, no do konca druhého dejstva prinavrátil Švédom dvojgólové vedenie Wozniak.

Najsilnejšou tretinou Slovákov bola tretia. V tej sa zverencom Martina Dendisa podarilo vyrovnať zásluhou Tomaškoviča a Kazdu.

Do predĺženia vstúpili dobrými príležitosťami vďaka presilovej hre. Tú však nevyužili a rozhodnutie prišlo z hokejky Ekberga.

Najlepším hráčom Slovenska v zápase bol brankár Michal Prádel, ktorý zastavil 42 striel súpera.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mladí Slováci sa postarali o senzáciu. Proti Švédom získali bod