Fotogaléria (9)
Nicholas Jones strieľa prvý gól Žiliny v zápase 5. kola Tipos extraligy so Slovanom Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|29. sep 2024 o 21:18

Pozrite si súhrn výsledkov 5. kola Tipos extraligy.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Spišská Nová Ves sú aj po 5. kole na čele tabuľky Tipos extraligy.

V nedeľňajšom zápase zvíťazili na ľade HKM Zvolen 3:2 po predĺžení a slávili štvrtý triumf za sebou.

Prvý bod si v piatom zápase sezóny pripísali hráči Liptovského Mikuláša, ktorí prehrali s úradujúcim majstrom HK Nitra 4:5 po predĺžení.

Spišiaci viedli vo Zvolene 2:0, a hoci domáci v druhej tretine vyrovnali, napokon odchádzali spokojnejší hostia.

Víťazný gól strelil v 63. minúte americký útočník Connor Ford, pre ktorého to bol prvý presný zásah v slovenskej extralige. Spišiaci odohrali zápas bez jediného vylúčeného hráča.

Hráči Liptovského Mikuláša viedli na domácom ľade 3:1 aj 4:3, no ani to im nestačilo na prvé víťazstvo v sezóne.

Vydarený debut v drese Nitry absolvoval Brett Ritchie, ktorý mal zásadný podiel na obrate hostí.

Najskôr asistoval pri góle Tomáša Hrnku na 3:3, neskôr v 59. minúte počas hry Nitry bez brankára tečoval strelu Alexa Cottona a vyrovnal na 4:4.

Trojbodovú premiéru zavŕšil prihrávkou na Samuela Bučeka, ktorý rozhodol v predĺžení.

Hráči Žiliny odohrali štyri z úvodných piatich zápasov sezóny na domácom ľade. Ten sa ukazuje ako ich výhoda, získali na ňom 8 bodov z 12 možných.

Na piatkové víťazstvo nad Košicami (2:1 pp) nadviazali jednoznačným triumfom nad Slovanom Bratislava.

Vďaka štyrom gólom v prvej tretine a aj premiérovému hetriku Nicka Jonesa dosiahli svoje najvyššie víťazstvo v sezóne.

Slovanisti odohrajú nasledujúci zápas vo štvrtok 3. októbra doma proti Popradu, pričom tréner Peter Oremus by už mal mať k dispozícii aj najnovšiu ofenzívnu akvizíciu Richarda Pánika.

Hokejisti Košíc ukončili svoju päťzápasovú sériu na klziskách súperov víťazstvom v Poprade.

Za triumfom 3:2 vykročili úspešným úvodom zápasu, keď v 8. minúte viedli po dvoch góloch Bretta Pollocka 2:0.

Juraj Šiška a už päťgólový Adam Cracknell síce v druhej časti vyrovnali, no Tomáš Mikúš v 56. minúte strhol víťazstvo na stranu hostí.

Mikúš skóroval v treťom zápase za sebou. Košičania bodovali v každom z doterajších zápasov sezóny. Prvý domáci odohrajú v piatok 4. októbra proti Zvolenu.

Hráči Banskej Bystrice zvíťazili aj v treťom domácom zápase, no prvýkrát s trojbodovým ziskom. V nedeľňajšom stretnutí proti Novým Zámkom nadviazali na piatkový triumf z Michaloviec 5:2.

Hostí síce naštartoval Adam Lapšanský využitou presilovkou v prvej tretine, no druhá patrila "baranom", ktorí v nej štyrmi gólmi v rozpätí deviatich minút otočili na 4:1.

Tri kanadské body (1+2) si pripísal útočník domácich Roman Faith, ktorý je s 8 bodmi v popredí kanadského bodovania súťaže. Pred ním je iba deväťbodový obranca Slovana Bratislava Sena Acolatse.

Ani v piatom kole si hráči Trenčína nevylepšili bodové konto. Proti Michalovciam viedli 1:0 aj 2:1, ale napokon to boli hostia, kto si odniesol všetky tri body.

Zverenci Tomeka Valtonena si v súboji dvoch Dukiel napravili chuť po piatkovej domácej prehre s Banskou Bystricou.

Tipos extraliga - 5. kolo:

HKM Zvolen - HK Spišská Nová Ves 2:3 pp (0:2, 2:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 24. Zuzin (Beňo), 32. Kudrna (Sheehy, Halbert) - 7. Rapáč (Majdan, Ford), 20. Myklucha (Hannoun), 63. Ford (Hannoun)

Viac informácií o zápase nájdete na tomto odkaze >>>

DOXXbet Vlci Žilina - HC Slovan Bratislava 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)

Góly: 5. Jones (Kolenič), 8. Varga (Galamboš), 11. Beták Galamboš), 16. Jones (Tourigny, Lukosevicius), 26. Jones (Lukosevicius, Tourigny), 45. Varga (Mráz, Dej) - 43. Lukošik (Acolatse)

Fotogaléria zo zápasu Vlci Žilina - HC Slovan Bratislava (Tipos extraliga - 5. kolo)

HK Poprad – HC Košice 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Góly: 35. Šiška (Nauš, Brejčák), 37. Cracknell (Coskey, Bourque) – 1. Pollock (Martel, Gildon), 8. Pollock (Petráš, Martel), 56. Mikúš (Chovan, Teves)

HC MONACObet Banská Bystrica - HC Mikron Nové Zámky 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)

Góly: 24. Boucher (Petriska, Scarlett), 29. Matoušek (D. Stránský, A. Stránsky), 32. Faith (A. Stránský, Adams), 35. Adams (Faith, Michalčin), 41. Boucher (Voyer, Petriska), 49. Petriska (Chicoine, Faith) – 13. Lapšanský (Golod), 35. Ducharme (Guay, Novajovský)

HK 32 Liptovský Mikuláš - HK Nitra 4:5 pp (2:1, 1:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 7. Taylor (Sukeľ, Réway), 8. Žilka (Vankúš), 33. Avcin (Tkáč, Réway), 45. Chmielewski (Réway, Tkáč) - 6. Jackson (Bajtek), 37. Hrnka (Alger, Jackson), 39. Hrnka (Ritchie, Auk), 60. Ritchie (Cotton, Hrnka), 61. Buček (Cotton, Ritchie)

HK Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Góly: 12. Josling (Cardwell), 24. Green (Ahl, Cardwell), 59. Schmiemann (Ahl, Josling) - 21. Pu (Slováček, Daugavinš), 25. Michnáč (Bodák, Drgoň), 49. Johnson (Daugavinš, Slováček), 50. Vašaš (Solenský, Meliško), 60. Kabáč (Vašaš)

Tabuľka: Tipos extraliga

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Spišiaci naďalej na čele tabuľky. Nováčik deklasoval Slovan, Trenčín na prvé body stále čaká