Vyzdvihol fanúšikov aj trénera. Pod Uprínom pokračuje ďalší obranca

Obranca Patrik Bačik v drese Banskej Bystrice. (Autor: TASR)
TASR|10. máj 2022 o 08:05

V predošlej sezóne hral aj za Slovan Bratislava.

BANSKÁ BYSTRICA. V kádri HC 05 Banská Bystrica bude naďalej pôsobiť aj obranca Patrik Bačik. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Bačik prišiel do Banskej Bystrice počas sezóny 2021/2022 zo Slovana Bratislava výmenou za obrancu Alexa Bretona. V drese "baranov" doteraz odohral 36 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal jeden gól a deväť asistencií.

"V prvom rade som Banskej Bystrici vďačný za to, že ma po zranení prijali a dali mi priestor, ktorý som potreboval, aby som sa znovu dostal do formy.

V klube som našiel perfektný kolektív, skvelých fanúšikov, pekné mesto a bodku za tým dal podpis trénera, ktorý sa mne osobne ako ľudsky, tak aj trénersky veľmi pozdával," povedal 27-ročný hokejista pre klubovú stránku.

Okrem neho si už banskobystrický klub, ktorý v predošlej sezóne obsadil siedme miesto, pre ďalšiu sezónu zmluvne zaviazal ďalších desiatich hráčov.

Menovite ide o obrancov Victora Björkunga, Ivana Ďatelinku a Mateja Baču a útočníkov Andreja Bíreša, Michala Kabáča, Kristoffa Kontosa, Dávida Šoltésa, Alexa Tamášiho, Brandena Troocka a Alexa Výhonského.

Nachádzate sa tu: