Štvorgólový Dvorský sa postaral o veľký obrat, Slovákom vystrieľal štvrťfinále

Dalibor Dvorský (v strede) strieľa gól v zápase Slovensko - Nemecko na MS v hokeji do 18 rokov 2023. (Autor: Puckfans/Andreas Robanser)
Sportnet, TASR|24. apr 2023 o 21:08

Slovenskí reprezentanti zdolali Nemecko na MS v hokeji do 18 rokov 2023 a vybojovali si postup do štvrťfinále.

MS v hokeji do 18 rokov 2023 - skupina A

Slovensko - Nemecko 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)

Góly: 16. Dvorský (Pekarčík, Štrbák), 23. Jenčko (Štrbák, Pekarčík), 36. Dvorský (Cedzo), 52. Dvorský (Chromiak, Cedzo), 58. Dvorský (Císar, Pekarčík), 60. Pekarčík (Dvorský, Štrbák) - 18. Panocha (Vinzens, Sumpf), 22. Sumpf (Tropmann, Bosecker), 27. Schreiner (Müller, Tropmann), 30. Bicker (Brandl, Panocha)

Rozhodovali: Brander (Fínsko), Bloyer - Gustafson (obaja USA), Boivin (Kanada). Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Niehus (Nemecko) 5+10 za nedovolené bránenie, presilovky: 3:2 oslabenia: 0:0

Diváci: 548

Nemecko: Willerscheid - Panocha, Niehus, Tropmann, Mayer, Müller, Bosecker, Homann, Kühnhauser - Pul, Bicker, Brandl - Münzenberger, Sumpf, Vinzens - Ruckdäschel, Schreiner, Focks - J. Fischer, Jakovlev, Hildebrand

Slovensko: Urban - Štrbák, Eperješi, Baran, Chromiak, Pišoja, Královič, Barcík - Cedzo, Dvorský, Masnica - Jenčko, Dej, Pekarčík - Císar, Kukumberg, Gron - Pobežal, Párička, Ridzoň - Varga

PORRENTRUY. Slovenskí reprezentanti si na MS v hokeji do 18 rokov 2023 vybojovali postup do štvrťfinále.

Vo svojom záverečnom zápase skupiny A zdolali Nemecko 6:4, keď predviedli skvelý obrat z 2:4.

Štyrmi gólmi sa blysol Dalibor Dvorský, ktorý pridal aj asistenciu.

Slováci obsadia v závislosti od výsledkov utorňajších zápasov tretie alebo štvrté miesto v skupine.

Na tretej priečke sa udržia v prípade, že Česi v utorňajšom stretnutí podľahnú Kanade.

Tabuľka skupiny A

Priebeh zápasu Slovensko - Nemecko na MS v hokeji U18 2023

I. tretina:

Slováci nastúpili s vedomím, že pre postup do štvrťfinále musia bodovať, ideálne zvíťaziť v riadnom hracom čase.

V 16. minúte išli do vedenia, keď Dvorský odštartoval svoj štvorgólový večer po spolupráci s Pekarčíkom - 0:1.

Už o dve minúty však práve Dvorského vylúčenie potrestal Panocha, ktorý sa presadil v predbránkovom priestore - 1:1.

II. tretina:

Od 22. minúty už Nemci viedli, keď ich ďalšiu presilovku využil Sumpf, no Jenčko už o minútu dorážkou z ostrého uhla vyrovnal na 2:2.

Slováci boli v druhej tretine strelecky aktívnejší, no od 27. minúte opäť prehrávali, keď sa počas signalizovaného trestu presadil Schreiner - 3:2.

JOJ Šport
MS v hokeji do 18 rokov 2023 v TV
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Od 30. minúty bol náskok Nemcov už dvojgólový po tom, čo Bicker ušiel slovenskej defenzíve a prekonal Urbana - 4:2.

V 32. minúte ešte Dej nevyužil šancu znížiť, no v 37. minúte Dvorský zužitkoval bojovnosť Chromiaka a zo strednej vzdialenosti upravil na 3:4.

Dôležitý moment priniesla 38. minúta, keď slovenský brankár Urban zmaril trestné strieľanie Tropmanna.

III. tretina:

Slováci vyrovnali v 52. minúte po tom, čo sa Dvorský zorientoval v predbránkovom priestore po ofenzívnej akcii - 4:4.

V 56. minúte dostal Niehus päťminútový trest za faul na Pekarčíka a Slováci dlhú presilovku využili.

Císar sa prezentoval individuálnou akciou, po ktorej Dvorský v presilovke dorazil puk za nemeckého brankára Willerscheid.

Skóre zápasu uzavrel Pekarčík gólom do prázdnej bránky nemeckého tímu.

MS v hokeji do 18 rokov 2023 - skupina B

Vo svojom záverečnom skupinovom zápase si zaistili postup aj hráči Lotyšska, ktorí zdolali Nórsko 1:0 a pripísali si prvé tri body do tabuľky.

Ich súperi majú na konte nulu a už len jeden duel s Fínskom. Jediný gól stretnutia dal v 54. minúte útočník Toms Mots.

Lotyšsko - Nórsko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 54. Mots

Domov»Hokej»Reprezentácie»Štvorgólový Dvorský sa postaral o veľký obrat, Slovákom vystrieľal štvrťfinále