Slováci si napravili chuť, na turnaji v Česku dosiahli prvé víťazstvo

TASR|6. aug 2023 o 22:15

O triumfe rozhodli troma gólmi v tretej tretine.

Turnaj piatich krajín hráčov do 17 rokov

Slovensko - Nemecko 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)

Góly: 18. Lacko (V. Dravecký ml., Tomka), 23. V. Dravecký ml., 26. Lacko (Čunderlík, Straka), 43. Čunderlík (Mišiak), 57. Baláž (Čapoš, Straka), 60. Straka - 8. Lewandowski (Willhöft, Händel), 21. Händel (Willhöft), 29. Bleicher

Rozhodovali: Květoň – Maňák, Šimánek (všetci ČR), vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 71 divákov

Zostava SR 17: Prádel – V. Dravecký ml., Goljer, Rusznyák, Tkáč, Vajko, Čapoš, Kršák, Kohút – A. Nemec, Čunderlík, Tomka – Plančár, Straka, Baláž – A. Mišiak, Saloň, Mišák – Balko, Lacko

CHOMUTOV. Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov dosiahla prvé víťazstvo na Turnaji piatich krajín v českom Chomutove.

Vo svojom treťom vystúpení zdolala rovesníkov z Nemecka po výsledku 6:3. Po dni voľna na tento úspech bude chcieť nadviazať proti domácemu tímu.

"Dnešný zápas bol presný opak toho, čo sme videli v sobotu. Výborne sme korčuľovali a získali sme veľké množstvo pukov pri napádaní. To je práve vec, ktorá nás zdobí a v ktorej sme dobrí.

Vypracovali sme si veľa streleckých príležitostí a nakoniec sme to v tretej tretine pretavili do gólov a víťazstva. Hráčom sme pred zápasom ukázali videorozbor, na ktorom sme im zdôrazňovali, že hra v útočnom pásme musí byť plná striel.

Na rannom rozkorčuľovaní sme si takisto prešli hru v útočnom pásme a práve v tomto sme sa oproti predchádzajúcemu zápasu zlepšili.

Máme za sebou tretí zápas za tri dni, ale v poslednom dueli sme mali zatiaľ najlepší pohyb a najlepšiu energiu na turnaji. Dokonca sme v záverečnej tretine stiahli hru na tri formácie.

Ukazuje sa, že hráči sú dobre fyzicky pripravení a to nás teší. Zajtra máme voľno, ešte si pozrieme zápasy a zodpovedne sa pripravíme na záverečný súboj s Čechmi," povedal tréner Ivan Králik pre Hockey Slovakia.