Tréner Tibor Tartaľ na lavičke slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov. (Autor: SZĽH)
TASR|29. dec 2022 o 22:57 (aktualizované 30. dec 2022 o 08:21)

V piatok 30. decembra čaká Slovákov Nemecko.

Turnaj piatich krajín hráčov do 18 rokov v Zuchwile

Fínsko "18" - Slovensko "18" 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 1. Väisänen (Alasiurua, Rauiainen), 22. Rautiainen (Järventie, Pieniniemi) - 5. Pekarčík (Císar)

Rozhodovali: Hürlimann, Weber – Stalder, Dufner (všetci Švaj.), vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 75 divákov

Zostava SR "18": Fürsten ­– Baran, Pišoja, Královič, Eperješi, Čajkovič, Sakmár, Valko, Ďurina – Ridzoň, Kukumberg, Cedzo – Maruna, Párička, Kubala – Pekarčík, Pobežal, Císar – Varga, Gron, Rohaľ

ZUCHWIL. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali vo svojom treťom vystúpení na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile s rovesníkmi z Fínska tesne 1:2.

Jediný presný zásah zverencov trénera Tibora Tartaľa prišiel v 5. minúte prvej tretiny a postaral sa oň Juraj Pekarčík.

Slovenská "osemnástka" predtým na turnaji zdolala domácich Švajčiarov 4:1 a prehrala s Čechmi 2:5. Po troch zápasoch jej patrí priebežná štvrtá priečka so ziskom troch bodov.

V piatok 30. decembra ju čaká záverečný duel na podujatí, o 15.00 h nastúpi proti Nemecku. Informáciu priniesol web hockeyslovakia.sk.

Hlas po zápase:

Tibor Tartaľ, tréner SR 18: „Chceli sme dnes zvíťaziť, čo by nám v poslednom zápase s Nemeckom otvorilo cestu k druhému miestu. Naša hra mala dobré momenty, bola rýchla pri napádaní. V závere tretej tretiny sme vyskúšali hru bez brankára. Nedokázali sme však nájsť spôsob, ako dať druhý gól v zápase a dostať ho do predĺženia. V piatok nás čaká posledný zápas s Nemeckom, ktorý rozhodne o našom konečnom umiestnení.“

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mladí Slováci nestačili na Fínsko. Hra mala dobré momenty, tvrdí tréner