Nemeckí hráči do 18 rokov sa tešia po strelení gólu.
Nemeckí hráči do 18 rokov sa tešia po strelení gólu. (Autor: TASR)
Sportnet|4. aug 2023 o 17:55 (aktualizované 4. aug 2023 o 19:49)

Hlinka Gretzky Cup 2023 ukončila osemnástka na poslednom mieste.

Hlinka Gretzky Cup - o 7. miesto

Slovensko - Nemecko 4:6 (1:3, 1:1, 2:2)

Góly: 8. Pitka (Chovan, Radivojevič), 35. Pobežal (Radivojevič, Zálešák), 42. Tomík (Radivojevič, Pobežal), 52. Tomík (Radivojevič, Zálešák) – 14. Kerbel, 16. Pul (Sager, Oswald), 18. Maul (Kaiser, Schwarz), 22. Sager (Pul), 52. Schams (Schwarz, Maul), 60. Schager.

Rozhodovali: Novák, Štefik - Gegáň, Tichý,

Vylúčení: 3:10 na 2 min., presilovky: 4:1, oslabenia: 0:1

Diváci: 1948

Slovensko: Haronik – Radivojevič, Beluško, Šlank, Kupec, Ličko, Húževka, Petráš, Fabuš – Chovan, Pobežal, Zálešák – Tomík, Pitka, Semančík – Liščinský, Maruna, Tomašec – Liška, Prokopovič, Feranec

Nemecko: Veillard – Kaiser, Hense, Händel, Hahn, Schams, Ficenec, Merkl, Serikow – Biggins, Griva, Seidl – Maul, Schwarz, Seeger – Pul, Oswald, Lewandowski – Kerbel, Sager, Herzog

TRENČÍN. Slovenskí hokejisti do 18 rokov ukončili svoje pôsobenie na prestížnom turnaji Hlinka Gretzky Cup 2023 prehrou nad Nemeckom 4:6

Celkovo tam obsadili posledné, 8. miesto.

Skóre otvoril už v 8. minúte Tobiáš Pitka, ktorý sa presadil v presilovej hre. Nemci ale do konca tretiny prebrali taktovku hry a vsietili tri góly, ktoré strieľali každé dve minúty.

Najskôr sa presadil Felix Kerbel, následne Rio Kaiser a tretí gól strelil Nick Maul. Tam, kde Nemci skončili prvú tretinu, tam aj začali tú druhú. V 22. minúte pridal štvrtý gól Clemens Sager.

Na koňa sa dostali následne Slováci, ktorým sa podarilo priebeh zápasu vyrovnať. V 35. minúte pridal druhý gól Slovenska Tomáš Pobežal.

Slovensko U18 na Hlinka Gretzky Cup 2023.

V tretej tretine sa na Nemecko priblížili Slováci už v 42. minúte gólom Tobiáša Tomíka z presilovej hry. Ten istý hráč dokázal aj vyrovnať priebeh zápasu na 4:4 v 52. minúte.

Z vyrovnaného stavu sa Slováci ale dlho netešili. Už o 14 sekúnd po slovenskom góle prišla rana, Manuela Schamsa, ktorý poslal Nemcov opäť do vedenia 5:4.

Poslednú bodku zápasu dal v 60. minúte nemecký hráč, ktorý uzavrel skóre na 4:6.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko prehrávalo o tri góly, vyrovnalo, no nestačilo mu to. Turnaj ukončilo na poslednom mieste