Silné emócie, primátor v kotle a zlatý gól. El Clásico bolo oslavou hokeja

Strelec zlatého gólu Slovana Tomáš Zigo v pozápasovej debate s brankárom Košíc Dominikom Riečickým. (Autor: TASR/Martin Baumann)
Stanislav Benčat|20. apr 2022 o 00:25

Reportáž zo zápasu Slovan - Košice.

BRATISLAVA. Nejeden hokejista by povedal, že ten zápas je lepší ako sex. Game 7. Ži alebo zomri. Jednoducho, duel, v ktorom ide o všetko.

V utorok večer ho odohrali dva najslávnejšie slovenské kluby. Slovan a Košice. Oba oslavujú storočnicu. Do finále však mohol len jeden.

Desiatky minút pred zápasom už bolo námestie pred bratislavským zimným štadiónom zaplnené. Už na piaty duel bolo takmer vypredané, teraz nebola šanca zohnať lístok. Po dvoch rokoch pandémie jav nevídaný.

Siedmy duel lákal široké spektrum fanúšikov. Nechýbali skalní, mladí, starí, známe tváre. V hľadisku boli hokejoví reprezentanti, futbalisti. Uprostred košického fanklubu povzbudzoval oceliarov aj primátor Jaroslav Polaček.

Klobásy došli. A Košice vyrovnali

Keď doznela slovenská hymna, oba tímy boli pripravené na úvodné buly. Zápas o všetko sa začal.

Prvé dejstvo veľa vzruchu neprinieslo. Dominovali defenzívy. Slovan síce prestrieľal Košice na strely 13:3, ale čistú šancu si nevypracoval.

Opäť sa ukazovala veľká kvalita brankára Dominika Riečického, ktorý bol skrytý hrdina Košíc. Počas sezóny i na začiatku play off by málokto povedal, že sa stane hlavnou hviezdou tímu.

Dvadsaťdeväťročný brankár však kapituloval prvý. Brant Harris šikovne tečoval strelu Samuela Takáča a rozjasal belasý dav.

Takmer desaťtisíc domácich fanúšikov zažilo erupciu radosti aj v 39. minúte. William Rapuzzi ubzikol v oslabení a zvýšil na 2:0.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Silné emócie, primátor v kotle a zlatý gól. El Clásico bolo oslavou hokeja