Hokejisti Slovana Bratislava v zápase proti Prešovu.
Hokejisti Slovana Bratislava v zápase proti Prešovu. (Autor: TASR)
Sportnet|17. nov 2022 o 21:05

O víťazovi zápasu rozhodla tretia tretina.

Tipos extraliga - predohrávka 18. kola

Slovan Bratislava - Prešov 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 15. Haščák (Valach), 35. Harris (MacKenzie), 47. Fominych (Haščák), 59. Matoušek, 59. Takáč (Pecararo) - 23. Sýkora (Milý, D. Jendroľ), 39. Klíma (Šimun)

Rozhodovali: Štefik, Novák - D. Konc ml., Drblík, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4815 divákov

Slovan: Hlavaj - MacKenzie, Beňo, Valach, Maier, Golian, Sersen, Žabka - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Rapuzzi, Haščák - Gennaro, Minárik, Matoušek - Dej, Kytnár, Petriska - Kukumberg

Prešov: Bespalov - Lalík, Giles, Fekiač, D. Jendroľ, Doetzel, Nátny, Thomka, Rajnoha - Gerlach, Girduckis, Nauš - Milý, Šimun, Sýkora - Šimek, Neuls, Martin - K. Jendroľ, Klíma, Žilka

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom predohrávanom stretnutí 18. kola Tipos extraligy nad Prešovom 5:2.

Prešovčania dvakrát dokázali reagovať na vedúci gól favorita, ale v tretej tretine sa im to už nepodarilo. Góly Daniila Fominykha, Tomáša Matouška a Samuela Takáča znamenali, že východniari prehrali ôsmy raz v sérii.

Výsledok zápasu nie je prekvapením len vzhľadom na tabuľkové postavenie. Prešovu sa totiž proti mužstvu z hlavného mesta absolútne nedarí.

Od októbra minulého roka odohrali spolu desať vzájomných zápasov a Slovan ich všetky vyhral. Navyše, len v jednom prípade na to potreboval predĺženie.