Ondrej Molnár v drese Erie Otters.
Ondrej Molnár v drese Erie Otters. (Autor: X: Erie Otters)
Oh my Hockey|20. jan 2024 o 08:36

Výborne sa ukázali aj brankári.

NEW YORK. Nočný zápas kanadskej juniorskej OHL medzi Sudbury Wolves a Erie Otters priniesol až sedem slovenských bodov.

Hlavnou hviezdou bol Ondrej Molnár, za hostí strelil gól a na dva prihral. Jeho spoluhráč z útoku Martin Mišiak sa raz presadil a raz asistoval.

V druhej tretine sa postarali o krásny moment, keď Mišiak po prihrávke Molnára zvýšil na 5:0.

Nastupoval proti ním Dalibor Dvorsky, ktorý strelil takisto gól a zaznamenal aj asistenciu. Najproduktívnejší Slovák v súťaži tak svoju bilanciu navýšil na 41 bodov v 25 zápasoch.

Jeho Sudbury ale konkurentom podľahlo 3:7.

Smolný zápas má za sebou Filip Mešár. Jeho Kitchener podľahol Londonu 2:4 a slovenský útočník sa po údere lakťom do hlavy zranil. Zápas opustil počas prvej tretiny a do diania sa už nevrátil.

Tréner klubu informoval médiá, že zranenie by nemalo byť dlhodobé a posudzovať ho budú na dennej báze.

V noci sa presadil aj Samuel Honzek. Kapitán Vacouveru skóroval príklepom v presilovke.

Síce vyrovnal na 2:2, ale jeho tím v dueli WHL podľahol Kelowne 2:5. V tretej tretine domácich nakopol troma gólmi syn Jaromea Iginlu, Tyj.

Darilo sa aj našim brankárom. Šichabutdin Gadžiev za Muskegon Lumberjacks v americkej USHL zastavil 25 striel súpera a pri výhre 3:0 si pripísal čisté konto.

Samuel Urban mal o jeden zákrok menej a inkasoval len raz. Proti Tri-City vychytal za Sioux City výhru 2:1 po predĺžení.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»OHL»Jeden zápas priniesol až sedem slovenských bodov. Mešár dostal lakťom do hlavy a nedohral