V tieni Ovečkina. Legendárny Crosby sa stal prehliadanou hviezdou

SIdney Crosby. (Autor: TASR/AP)
Šimon Čop|20. jan 2022 o 10:50

Kapitán Pittsburghu Penguins ťahá tím do play-off.

PITTSBURGH. Rivalita medzi Sidneym Crosbym a Alexandrom Ovečkinom je jednou z najväčších v hokejovej histórii. Svet ňou žije už takmer dvadsať rokov.

Od chvíle, keď sa dvaja neskúsení nováčikovia dostali do najlepšej svetovej hokejovej súťaže, sa špekulovalo, kto z nich bude mať lepšiu kariéru.

Už ich nováčikovský súboj o Calder Trophy v sezóne 2005/06 bol pamätný. Crosby získal 102 bodov, Ovečkin dokonca 106 a 52 gólov.

Už vtedy dokázali, že mali obaja potenciál stať sa legendami, čo aj naplnili.

Ich minisúboje sú o to častejšie, že po celú kariéru hrajú v rovnakej konferencii, ich tímy sú dokonca v jednej divízii. Crosby vedie Pittsburgh, Ovečkin Washington.

Rivalita kanadskej a ruskej hviezdy je neodškriepiteľná. Raz je na výslní jeden, inokedy druhý. Dnes je na pomyselnej horskej dráhe „hore“ ruský ostrostrelec. Svet sleduje jeho šplhanie sa rebríčkom najlepších strelcov v histórii a v najbližších rokoch bude v napätí očakávať, či prekoná Gretzkého „neprekonateľný“ rekord.

Crosby podobné eso na zaujatie hokejovej verejnosti nemá. Momentálne je v médiách menej preberaným hráčom. Akoby sa naňho popri tom kriku okolo Ovečkina či mladých hviezd zabudlo.

Kanadský „zlatý chlapec“ však potichu ťahá Pittsburgh Penguins. Klub, ktorý pokojne môžeme považovať za prekvapenie sezóny. V jeho strede je však kapitán, ktorý zo svojej hokejovej geniality takmer nič nestratil.

Je ešte najväčšou hviezdou?

Namieste je však i otázka, či je Sidney Crosby stále najväčšou hviezdou Pittsburghu Penguins. Posledných pätnásť rokov mali na túto otázku všetci jednoznačnú odpoveď, ale časy sa menia.

Sidney Crosby je aktuálne štvrtý v tímovom bodovaní. Pravda, prispelo k tomu aj zranenie, pre ktoré vynechal dvanásť zápasov Pens.

Zbiera bod na zápas. V 26 dueloch zaknihoval šesť gólov a okrúhlych dvadsať asistencií. V bodovej produktivite sa nad ním skvie iné meno.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: