Regenda bodoval, Nemec odohral cez 20 minút. V NHL nastúpilo päť Slovákov

Šimon Nemec v drese New Jersey Devils. (Autor: Twitter New Jersey Devils)
Oh my Hockey|28. sep 2022 o 06:21

Prvý štart za Rangers zaznamenal Jaroslav Halák.

NEW YORK. V príprave na nový ročník zámorskej NHL nastúpilo päť Slovákov.

Bodovo sa presadil Pavol Regenda. Útočník Anaheimu asistoval pri góle na 3:4, ktorým Ducks znížili stav stretnutia proti San Jose Sharks pred druhou prestávkou.

Regenda odohral 17:08 min a na bránku súpera vyslal dve strely.

Debut v drese New Jersey Devils v prípravných zápasoch absolvoval talentovaný obranca Šimon Nemec. Radoval sa z výhry 4:1.

Druhý výber v poslednom drafte bol tretím najvyťažovanejším hráčom tímu po obrancoch Hamiltonovi a Pulockovi. Dokopy odohral 20 minút a 37 sekúnd.

Bol pri jedinom inkasovanom góle, získal tri puky (najviac z tímu), štyrikrát vystrelil, z toho jeden pokus prešiel na bránu. Zblokoval jednu strelu súpera.

"Myslím si, že som odohral celkom dobrý zápas. Urobil som nejaké chyby, ale na prvý duel to nebolo zlé. Darilo sa mi v obrannom pásme, trochu ma to aj prekvapilo, ale stále to môže byť lepšie," zhodnotil Nemec svoj výkon pre web NHL.

Do brány New Yorku Rangers sa postavil Jaroslav Halák. Proti Bostonu Bruins, bývalému tímu, zaznamenal 14 zákrokov, inkasoval len raz z hokejky Greera.

Po polovici zápasu ho za priaznivého stavu 2:1 vystriedali a do brány "jazdcov" šiel Louis Domingue. Stav stretnutia Blueshirts neudržali a prehrali 2:3 po predĺžení.

Do duelu Tampy Bay Lightning proti Caroline Hurricanes zasiahol obranca Erik Černák. Mal na drese "A" ako asistent kapitána. Na ľade strávil 17 minút a 44 sekúnd, zaznamenal mínusku a Bolts prehrali jednoznačne 1:5.

Hral aj Adam Ružička z Calgary Flames proti Seattlu Kraken. Jeho tím sa ani raz gólovo nepresadil, prehral 0:3.

Slovenský forvard odohral 19 minút a 23 sekúnd. Zaznamenal mínusový bod, dve trestné minúty, dve strely na bránu a vyhral 25 percent vhadzovaní.

Slováci v príprave (utorok, 27. september)

Jaroslav Halák - 14/15, 93,3 % úspešnosť zákrokov

Šimon Nemec - 0+0, 1 strela, 1 blok, 20:37, -1

Erik Černák - 0+0, 17:44

Pavol Regenda - 0+1, 3 strely, 1 hit, 17:08

Adam Ružička - 0+0, 2 trestné minúty, 2 strely, 19:23, -1

Domov»Hokej»NHL»Regenda bodoval, Nemec odohral cez 20 minút. V NHL nastúpilo päť Slovákov