O rok mladší Rusi si robili, čo chceli. Slovákom dali deväť gólov

Slovenskí hokejisti do 18 rokov - ilustračná fotografia.
Slovenskí hokejisti do 18 rokov - ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Sportnet|31. okt 2021 o 13:40

Rusi uspeli v oboch vzájomných dueloch.

PIEŠŤANY. Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov odohrala počas víkendu dve prípravné stretnutia proti o rok mladšiemu výberu Ruska.

Kým v piešťanskej Easton Aréne v sobotu držala so súperom krok viac ako dve tretiny a napokon prehrala 1:4, v nedeľu dostala poriadny debakel.

Rusi zdolali zverencov trénera Ivana Feneša jednoznačne 9:0. Štyri body za dva góly a dve asistencie zaznamenal center Matvej Maksimov a okrem neho viac ako jeden gól strelil aj jeho spoluhráč z prvého útoku Iľja Poliakov.

Jediný slovenský gól v rámci spomenutého dvojzápasu strelil ešte v úvodnej tretine sobotňajšieho merania síl Roman Kukumberg.

Domov»Hokej»Reprezentácie»O rok mladší Rusi si robili, čo chceli. Slovákom dali deväť gólov