Richard Pánik (vpravo) sa teší so spoluhráčmi z New York Islanders.
Richard Pánik (vpravo) sa teší so spoluhráčmi z New York Islanders. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. sep 2021 o 07:34

Proti Pánikovi si zachytal aj Húska.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik prispel asistenciou k víťazstvu New Yorku Islanders nad mestským rivalom Rangers 4:0 v prípravnom zápase pred štartom nového ročníka NHL.

Za Rangers odchytal vyše 27 minút jeho krajan Adam Húska a zlikvidoval sedem z ôsmich striel, ktoré na neho smerovali. Prekonať ho dokázal iba Ross Johnston.

Bod za asistenciu si v noci na pondelok pripísal aj obranca Martin Fehérváry, jeho Washington na domácom ľade podľahol Bostonu 2:3 po nájazdoch.

V akcii boli ďalší dvaja slovenskí hokejisti Adam Ružička a Martin Pospíšil, ktorí bojujú o miesto v prvom tíme Calgary. Flames v kanadskom derby nestačili na Edmonton, ktorému doma podľahli 0:4.

Vydarenú premiéru má za sebou nový klub NHL Seattle, ktorý si poradil s Vancouverom 5:3.

Dvoma presnými zásahmi vrátane víťazného sa v drese Kraken zaskvel Morgan Geekie. Oba strelil v záverečnej tretine.

NHL - prípravné zápasy - 27. september:

Washington - Boston 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:2)

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 24:49 min, zaznamenal asistenciu, získal plusový bod, dvakrát vystrelil na bránku, rozdal tri bodyčeky a zablokoval dve strely/

NY Rangers - NY Islanders 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

/Adam Húska (Rangers) odchytal 27:16 min, chytil 7 z 8 striel, úspešnosť 87,5 percenta/

/Richard Pánik (Islanders) odohral 16:02 min, zaznamenal asistenciu, získal plusový bod, dvakrát vystrelil na bránku, rozdal jeden bodyček, zablokoval jednu strelu a raz získal puk/

Calgary - Edmonton 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)

/Adam Ružička (Calgary) odohral 12:32 min, zaznamenal mínusový bod a raz získal puk/

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 11:56 min, zaznamenal mínusový bod, rozdal tri bodyčeky a dvakrát stratil puk/

Florida - Nashville 5:4 pp (0:0, 1:2, 3:2 - 1:0)

Florida - Nashville 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Winnipeg - Ottawa 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Vegas - San Jose 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Anaheim - San Jose 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Seattle - Vancouver 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Domov»Hokej»NHL»Pánik a Fehérváry bodovali v príprave NHL, Seattle zažil úspešnú premiéru