Peter Cehlárik v drese Avangard Omsk.
Peter Cehlárik v drese Avangard Omsk. (Autor: Twitter/Avangard Omsk)
TASR|23. dec 2021 o 20:14

Z víťazstva svojho tímu sa tešil aj Hrivík.

MOSKVA. Slovenský hokejista Peter Cehlárik prispel vo štvrtok v KHL gólom a asistenciou k triumfu Avangardu Omsk nad Metallurgom Magnitogorsk 4:2.

V prvej tretine prihral Nikolajovi Prochorkinovi na úvodný presný zásah domácich a v 47. minúte upravil na 3:1.

Hráči Neftechimika Nižnekamsk zvíťazili na ľade Amuru Chabarovsk 5:4 po predĺžení. V tabuľke Východnej konferencie sú na siedmom mieste.

Torpedo Nižnij Novgorod s Marekom Hrivíkom uspelo na klzisku Červenej hviezdy Kchun-lun 4:0.

Severstaľ Čerepovec v zostave so slovenským útočníkom Adamom Liškom prehral na ľade Traktora Čeľabinsk 1:6.

KHL - základná časť - 23. december:

Ak Bars Kazaň - Barys Nur-Sultan 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Góly: 12. a 59. Lukojanov, 30. Paňukov, 49. Judin, 52. Weal - 10. Berglund, 18. Kunyk, 32. Petuchov

Avangard Omsk - Metallurg Magnitogorsk 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 8. Prochorkin (Cehlárik), 32. Sošnikov, 47. Cehlárik, 58. Gricjuk - 7. a 55. Goldobin

Dinamo Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)

Góly: 13. Klinkhammer, 15. Jakimov, 18. Wedin, 21. Sergejev, 34. Šipačov, 46. Lindberg, 49. Galijev - 13. Zborovskij

Červená hviezda Kchun-lun - Torpedo Nižnij Novgorod 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 24. Žafiarov, 33. Orlov, 40. Miele, 58. Gončaruk

Viťaz Moskovská oblasť - HK Soči 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 19. Malychin, 49. Arkalov, 61. Popov - 12. Točickij, 26. Peťkov

Traktor Čeľabinsk - Severstaľ Čerepovec 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Góly: 12. Kravcov, 24. Tertyšnyj, 29. Tkačov, 34. Pulkkinen, 40. Hyka, 59. Isajev - 23. Pilipenko

Amur Chabarovsk - Neftechimik Nižnekamsk 4:5 pp (1:1, 3:0, 0:3, - 0:1)

Góly: 5. a 39. Tomášek, 21. Lenc, 30. Šarov - 44. a 51. Sidorov, 14. Leščenko, 46. Gimatov, 63. Sexton

Admiral Vladivostok - Lokomotiv Jaroslavľ 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 32. Rafikov, 38. Boucher, 48. Alexejev