Tipos SHL: Humenné prvý mečbal nevyužilo, Žilina ho deklasovala

ONLINE: Vlci Žilina - HC 19 Humenné, sledujte s nami 5. zápas finále play-off Tipos SHL. (Autor: Facebook Vlci Žilina)
Sportnet|22. apr 2023 o 15:30

Sledovali ste ONLINE prenos z 5. zápasu finále play-off Tipos SHL: Vlci Žilina - HC 19 Humenné.

ŽILINA. Hokejisti Vlci Žilina a HC 19 Humenné dnes odohrali piaty zápas finále play-off Tipos SHL. Pred ním viedli východniari 3:1 na zápasy.

Humenné však prvý mečbal nevyužilo a v Žiline prehralo 1:9. Domáci sa zaskveli najmä v druhej tretine, v ktorej rozhodli o svojom triumfe šiestimi gólmi.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Vlci Žilina - HC 19 Humenné dnes, LIVE (finále play-off, Tipos SHL, sobota)

TIPOS Slovenská hokejová liga play-off Finále 2022/2023
22.04.2023 o 18:30
5. kolo
VLCI Žilina
9:1
(2:1, 6:0, 1:0)
59' minúta
Ukončený
Humenné
Prehľad
Góly a asistencie: 7. Varga (Pacalaj, Melcher), 9. Paukovček (Koyš), 21. Mráz (Koyš), 21. Melcher (Varga), 23. Růžička (Koyš), 30. Sýkora, 31. Macek (Mráz, Pacalaj), 33. Jakubík, 57. Rehák (Macek) – 19. Ťavoda (Novický, Horvát). Rozhodca: Fridrich, Korba – Hercog, Tvrdoň. Diváci: 4 620.
Humenné svoj prvý mečbal nevyužilo, Žiline dnes podľahlo vysoko 1:9. Žilina znížila stav finálovej série na 2:3.
Koniec zápasu.
58:32
Rehák zatiahol puk za bránu, kde sa na neho zavesili až traja Humenčania takže prihrať medzi kruhy sa mu nepodarilo.
56:25
goalVlci Žilina dali gól!
Novota totálne pokazil rozohrávku spoza brány, prihral Macekovi, ktorý sa neulakomil, bekhendom z otočky ešte prihral SAMUELOVI REHÁKOVI, ktorý dostal prihrávku ako na zlatom podnose a zvýšil na 9:1.
Asistencia: Matej Macek
55:22
Žilinčania jednoducho nastrelili puk na zadný mantinel, získali pásmo a dostali sa do nebezpečného zakončenia.
53:34
Legalin našiel Vaška, Romančík jeho pokus zblízka zlikvidoval.
53:07
Krajňák puk tečoval, avšak iba na ochrannú sieť.
52:48
Novického tvrdý príklep bol tečovaný mimo troch žrdí.
52:22
Vylúčenie v tíme VLCI Žilina:
Pohl – 2 min., faul lakťom.
50:49
Markuš strieľal, Zahradník sa snažil pretlačiť puk pri pravej žŕdke, tú si ale Romančík pokryl.
50:02
Sýkora ustál osobný súboj, prihrával pred bránu, ale Macek puk netrafil.
49:00
Humenné je aktívnejšie, no chýba mu presnosť. Po ďalšej koncovke nemusel Romančík zasahovať.
47:21
Pekná súhra Humenčanov, Lenďák však nenašiel Borova. Hra sa následne presúva na opačnú stranu.
46:15
Humenné hrá presilovku o jedného hráča. Žiline sa podarilo oslobodiť sa.
45:36
Varga – 2+2, držanie + hrubosť

Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
Lenďák – 2 min., hrubosť.
45:36
Krasanovský prikryl puk, ktorý na neho smeroval spoza bránky a opäť vidíme nervozitu na ľade. Bude sa vylučovať.
44:55
Jakubík strieľal, Krasanovský puk ramenom vytesnil na ochrannú sieť.
43:59
Humenné prenieslo hru na ľavú stranu a usadilo sa v útočnom pásme, no strela Novického od modrej skončila na zadnom mantineli.
42:52
Šidlík – 2 min., sekanie.
42:00
Nepresnosť Humenčanov v obrannom pásme, puk na malý moment získal Tibenský.
40:54
Nepresná prihrávka stála Humenné útočné pásmo.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina je za nami, Žilinčania v nej nastrieľali šesť gólov a s kľudom môžeme povedať, že rozhodli o dnešnom víťazstve.

39:41
Nervozita na ľade rastie, hráči sa čoraz častejšie púšťajú do seba.
39:06
Jakubík – 2 min., vrazenie na mantinel.
38:50
Pišoja – 2 min., hrubosť.

Zahradník – 2 min., hrubosť.
38:50
Náznak prečíslenia Humenného dvoch proti jednému, Zahradník zakončoval sám, Romančík bez problémov ukryl puk v lapačke.
38:06
importantRehák vo výbornej príležitosti po dobre načasovanej prihrávke od Sýkoru, no Krasanovský sa vytiahol a podržal svoj tím.
36:55
Žilinčania stratili puk pri rozohrávke, Vaško si vytvoril streleckú pozíciu, puk ale príliš dvihol a prestrelil.
34:31
Novák – 2 min., napadnutie.
33:57
HL – príliš veľa hráčov na ľade.
33:54
Priestor pre Humenčanov, z ľavej strany ale prišla iba nepresná strela.
32:52
Trandinovu strelu Romančík vyrazil pred seba, ale Legalin na dorážku nedočiahol.
32:18
Žilina si vytvára šancu za šancou, dostala sa do prečíslenia troch proti dvom, JAKUBÍK to zobral na seba a z ľavého kruhu trafil ľavý horný roh brány. Krasanovský bezmocný.
30:39
Humenné je zrelé na uterák, Vrábeľ puk nevyviezol, Žilinčania zakombinovali, Pacalaj prihral Mrázovi, jeho strelu z ostrého uhla Krasanovský vyrazil, no na dorážku MATEJA MACEKA bol prikrátky.
Asistencie: Bruno Mráz, Marek Pacalaj
29:29
Romančík roztiahol betóny a zneškodnil strelu Pulščáka.
29:04
Humenné sa po dlhom čase nasťahovalo pred žilinskú bránu, ale prepadlo v útočnom pásme, na druhej strane sa JÁN SÝKORA rútil sám na bránu a svoj nájazd premenil bekhendovým blafákom.
28:44
Borov si spracoval puk na modrej a poslal ho na bránu, Romančík mal čo robiť, ale poradil si.
27:32
Varga nahadzoval puk bekhendom na betóny Krasanovského, ktorý vyrážal do strany, Melcher sa k dorážke nedostal.
26:03
importantKoyš hľadal Maceka, pred bránou Humenného to vrelo, ale ani Paukovčekovi sa nepodarilo pretlačiť puk za bránkovú čiaru.
24:58
Melcher nabil na strelu medzi kruhy, Krasanovský puk dokázal vyraziť.
24:27
Macek vypálil príklepom z prvej, Krasanovský úspešným zákrokom prerušil hru.
24:07
Krasanovský musel predviesť prvý vážnejší zákrok. Následne sa jeho spoluhráči oslobodili.
23:54
Novota – 2 min., sekanie.
22:20
changeStriedanie v tíme HC 19 Humenné:
z ihriska odchádza Durný, prichádza Krasanovský.
22:20
Koyš nabil na modrú čiaru DAVIDOVI RUŽIČKOVI, ten využil clonenie Jakubíka a prestrelil Durného.
Asistencia: Patrik Koyš
20:45
Iba štrnásť sekúnd delilo od seba dva góly Žiliny v úvodnej minúte druhej tretiny. Varga výborne našiel PETRA MELCHERA, ktorý presvišťal okolo brániaceho hráča a zakončil do hornej časti brány.
Asistencia: Róbert Varga
20:31
Už prvá kombinácia Žiliny smrdela, gólom, ale Durný ešte po krížnej prihrávke a následnej strele dokázal zasiahnuť. No akcia pokračovala ďalej, Koyš nabil BRUNOVI MRÁZOVI a tomu stačilo trafiť odkrytú bránu. 3:1.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine zaujímavého súboja vyhráva Žilina nad Humenným 2:1. V závere fauloval Trandin, Vlci tak začnú druhé dejstvo presilovkou.
Druhá tretina sa začne o 19:29.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
20:00
Trandin – 2 min., podrazenie.
19:45
Trandin fauloval, Žilina kombinuje v útočnom pásme.
18:45
goalHumenné dáva gól!
Humenné využilo viac priestoru na ľade pri hre 4 proti 4 a doťahuje sa na rozdiel jedného gólu. Horvát vyhral súboj pri mantineli, prihral na modrú Novickému, ktorý puk posunul JÁNOVI ŤAVODOVI a ten delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Trafil protiľahlý horný roh brány.
Asistencie: Damián Novický, Kristián Horvát
18:33
Novický prihral Ťavodovi, ten zakončoval od mantinelu z ľavej strany, Romančík nemal problém zasiahnuť.
18:26
Paukovček – 2 min., hrubosť.

Legalin – 2 min., hrubosť.
18:01
Safaraleev nezachytil dlhú prihrávku, icing Humenné.
17:03
importantObrovská šanca Koyša! Položil si brániaceho hráča a chcel puk zasunúť pri ľavej žŕdke, no Durný spolu s Lačným mu v tom zabránili!
16:20
Koyš našiel krížnou prihrávkou Nováka, ten puk posielal na bránu, Macek ho ešte tečoval, no iba do Durného.
14:26
Rehák dokázal vystreliť spoza hráča, mieril na vzdialenejší horný roh brány, Durný včas zareagoval lapačkou.
13:22
Výpad Horváta, Sloboda mu ale nedovolil zakončiť a vytlačil ho na mantinel.
11:24
Safaraleev dostal puk na Trandina, ktorý však neprestrelil Romančíkov betón.
10:08
Humenné sa snaží odpovedať a kombinuje v útočnom pásme, Kudin na prihrávku pred bránu nedočiahol.
08:42
Pätnásť sekúnd stačilo Žiline na využitie presilovej hry. Koyš prihral pred bránu, LUKÁŠ PAUKOVČEK si puk stiahol pod svoju kontrolu a zakončil pod hornú žŕdku.
08:27
Borov – 2 min., sekanie.
08:03
Žilina je od úvodu zápasu aktívna a aj po góle naďalej útočí.
06:16
Melcherova spätná prihrávka na Pacalaja, ten strieľal na bránu, medzi kruhmi puk tečoval RÓBERT VARGA a Žilina ide do vedenia.
Asistencie: Marek Pacalaj, Peter Melcher
05:13
Koyš zakončoval sám spoza brány po ľade, Macek nedostal možnosť dorážať, Durný puk prikryl.
04:37
Frič nahadzoval puk, Markušovi sa ho nepodarilo tečovať.
03:46
Humenné v prvom súvislejšom útoku, Romančík zneškodnil strelu Lenďáka z ľavého kruhu.
02:43
Bekhendové nahodenie Durný zrazil vedľa seba, nedovolil buly v obrannom pásme.
02:02
Šidlík sa snažil poslať puk pred bránku po Lopušanovej prihrávke, hostia ale jeho pokus zblokovali.
01:10
Ťavoda rozohrával spoza vlastnej brány dlhou prihrávkou, ktorú ale jeho spoluhráč netečoval, píska sa zakázané uvoľnenie.
00:17
importantMacek nabral rýchlosť prihrával z pravej strany pred bránu, Koyš ani nadvakrát neprekonal Durného!
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

VLCI Žilina: Romančík (Tomek) – Novák, Sloboda, Šidlík, Pohl, Pacalaj, Růžička, Pišoja, Nahálka – Varga, Halama, Melcher – Macek, Mráz, Koyš – Rehák, Paukovček, Sýkora – Lopušan, Jakubík, Tibenský

HC 19 Humenné: Durný (Krasanovský) – Lenďák, Novota, Novický, Pulščák, Ťavoda, Kudin, Ragan, Zekucia – Lačný, Vrábeľ, Vaško – Horvát, Krajňák, Borov – Legalin, Trandin, Safaraleev – Frič, Markuš, Zahradník

Rozhodca: Fridrich, Korba – Hercog, Tvrdoň.
Dnes môžeme, ale nemusíme spoznať víťaza Tipos SHL. Humenné vyhráva nad Žilinou 3:1 na zápasy. Piaty zápas finálovej série je na programe dnes o 18:30 na žilinskom ľade.

Humenné prvý zápas vyhralo 5:2, následne prehralo vysoko 0:7. V ďalšom dueli Žilina v tretej tretine iba korigovala nepriaznivý výsledok a prehrala tesne 1:2. Ďalšie stretnutie prinieslo poriadnu drámu so šťastným koncom pre Humenčanov, ktorí v 59. minúte využili presilovku a vyrovnali na 3:3. V následnom predĺžení gól nepadol a tak zápas dospel až do samostatných nájazdov, ten víťazný premenil Markuš, čím získal pre svoj tím mečbal.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.
Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Tipos SHL: Humenné prvý mečbal nevyužilo, Žilina ho deklasovala