Kríza Nových Zámkov pokračuje, v Košiciach prehrali svoj štvrtý zápas v rade

Radosť hokejistov HC Košice v zápase proti Novým Zámkom.
Radosť hokejistov HC Košice v zápase proti Novým Zámkom. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|31. okt 2023 o 19:43

V drese domácich sa blysol hetrikom Hunter Fejes.

Tipos extraliga - 15. kolo

Košice - Nové Zámky 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Góly: 5. Pollock (Fejes, Bartánus), 8. Fejes (Pollock, Olsson), 30. Fejes (Jääskeläinen, Bartoš), 52. Draveccký (Rogoň, Havrila), 52. Fejes (Jääskeläinen, Pollock) - 28. Loggins (Lee, Roy)

Rozhodovali: Orolin, Goga - Vyšný, Jurčiak, vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Dravecký - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Lamper, Šimun, Bartánus - Bačo, Havrila, Rogoň

Nové Zámky: Kantor - Lee, Laurenčík, Roman, Mamčics, Hatala, Kozák - Loggins, Roy, Stupka - Mikúš, Prokeš, Michnáč - Števuliak, Ondrušek, Farley - Fafrák, Barto, Kováč

KOŠICE. Hokejisti HC Košice zvíťazili v utorkovom zápase 15. kola Tipos extraligy na domácom ľade nad HC MIKRON Nové Zámky 5:1.

"Oceliari" vyhrali druhýkrát za sebou a piaty z uplynulých šiestich duelov a patrí im tretia priečka v tabuľke.

Nové Zámky si pripísali štvrtú prehru v sérii a klesli na piate miesto.

Na snímke vľavo Filip Krivošík (Košice), vpravo brankár Pavel Kantor a uprostred jeho spoluhráč Michal Laurenčík (obaja Nové Zámky) v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

- SR Košice šport hokej TEL 15. kolo Nové Zámky KEX
Na snímke gólová radosť na striedačke Nových Zámkov v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Na snímke uprostred brankár Jaroslav Janus (Košice) inkasuje prvý gól v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Na snímke vpravo brankár Jaroslav Janus (Košice), druhý zľava Hugo Kováč (Nové Zámky) v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Na snímke vľavo Róbert Bačo (Košice), vpravo Michal Laurenčík (Nové Zámky) v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Na snímke vľavo Brett Pollock (Košice) oslavuje gól v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Na snímke vpravo Filip Krivošík (Košice), vľavo brankár Pavel Kantor (Nové Zámky) v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Na snímke striedačka Nových Zámkov po inkasovanom druhom góle v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Na snímke gólová radosť na striedačke Košíc, vpravo v pozadí tréner Dan Ceman v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Na snímke gólová radosť hráčov Košíc v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Na snímke uprostred Brett Pollock (Košice) strieľa gól, vľavo český brankár Pavel Kantor (Nové Zámky) v zápase 15. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HC MIKRON Nové Zámky v Košiciach 31. októbra 2023. FOTO TASR - František Iván

Košičania položili základ úspechu v úvodnom dejstve, z ktorého si odniesli dvojgólový náskok, a v polovici druhej časti pridali tretí gól.

Strojcom ich úspechu bol prvý útok a najmä Hunter Fejes, ktorý dvakrát skóroval a pridal aj asistenciu.

Svojím druhý gólom odpovedal na zníženie Troya Logginsa na 1:2 v 28. minúte a tak išli domáci aj do druhej prestávky s dvojgólovým náskokom.

Košičania si aj v treťom dejstve strážili priebeh a dvoma gólmi v priebehu 52. minúty rozhodli o svojom triumfe. Na 5:1 uzavrel skóre duel Fejes, ktorý tak zavŕšil hetrik.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Košice - HC Mikron Nové Zámky dnes (hokej, 15. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
31.10.2023 o 17:30
15. kolo
Košice
5:1
(2:0, 1:1, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Nové Zámky
Prehľad
Góly a asistencie: 5. Pollock (Fejes, Bartánus), 8. Fejes (Pollock, Olsson), 30. Fejes (Jääskeläinen, Bartoš), 52. Dravecký (Rogoň, Havrila), 52. Fejes (Jääskeläinen, Pollock) – 28. Loggins (Lee). Rozhodca: Orolin, Goga – Vyšný, Jurčiak – Lauff (VBR).
Košičania vyhrávajú v dnešnom zápase na domácom štadióne proti Novým Zámkom stavom 5:1! O góly sa postarali: 5. minúta Brett Pollock, 8. minúta Hunter Fejes, 28. minúta Troy Loggins, 30. minúta Hunter Fejes, 52. minúta Vladimír Dravecký a 52. minúta Hunter Fejes. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný utorkový večer.
Koniec zápasu.
59:21
Dobrá kombinácia domácich a následná strela Zecha. Kantor prikryl puk. Vhadzovanie v útočnom pásme Košíc.
59:00
Posledná minúta zápasu. Každý vie, ako tento duel napokon skončí...
58:40
Domáci v plnom počte.
58:33
Loggins dokázal prihrať Stupkovi, ktorý však neohrozil Janusa.
57:38
Príležitosť pre Jääskeläinena. Skúšal to individuálne v oslabení, avšak neprepálil Kantorove betóny.
57:20
Michnáč sa dostáva k puku pred bránou, avšak nedokázal ho ideálne trafiť a pokúsiť sa ohroziť Janusa.
56:40
Vylúčenie v tíme HC Košice:
Havrila – 2 min., vrazenie na mantinel.
56:06
Lee na Stupku, avšak Košičania to dobre prečítali. Puk skončil na ochrannej sieti a vhadzovať sa bude pred očami Janusa.
56:00
55:13
Stupka doráža pri pravej žrdi, avšak Košice odpratali puk v pravý čas do bezpečia!
54:50
Michnáčovi prepadol puk cez čepeľ a následne nastalo prečíslenie Košíc, ktoré však neprinieslo domácim výraznejšiu šancu.
54:20
Košičania sa oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.
54:00
Deyl – 2 min., nedovolené bránenie.
53:20
Hatalova strela, ale Janus bol pripravený na bližšej žrdi. Vhadzovanie v útočnom pásme Novozámčanov.
51:51
goalKošice dali gól!
Ďalší rýchly gól Košíc! Hunter Fejes si pripisuje hattrick v dnešnom zápase, keď tretím presným zásahom zo svojej hokejky po prihrávke od Jääskeläinena zvyšuje stav na 5:1. Toto už Košičania nemôžu pokaziť.
Asistencie: Jääskeläinen, Pollock.
51:38
Košičania zvyšujú stav na 4:1! VLADIMÍR DRAVECKÝ sa napriahol k strele od modrej a prekonáva Kantora, ktorý mal zakrytý výhľad! Košičania tak pravdepodobne rozhodli už o dnešnom výsledku.
Asistencie: Rogoň, Havrila.
50:41
50:26
Novozámčania sa tlačili do zakončenia. Obrovské tlaky, ktoré Košičania ustáli.
50:10
Loggins si to chystal na strelu a Janus vytiahol perfektný zákrok, výrazným spôsobom podržal svoj tím!
49:15
Logginsova delovka letela na bránu, no bola stečovaná mimo jej priestor.
48:48
Novozámčania začínajú presilovku neúspešne, útočnú akciu musia založiť až z hĺbky obranného pásma.
48:41
Bartoš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
48:38
Roy nepotrestal zaváhanie Deyla a nedokázal prekonať gólmana Janusa.
48:34
Hostia v plnom počte.
48:10
Nové Zámky dobre bránili červenú čiaru. Košičanom sa vôbec nedarí založiť útok.
47:02
Pollock ešte páli z druhej vlny, no nepresne.
46:38
Košičania nevyhrali vhadzovanie. Novozámčania vyhodili puk cez všetky čiary. Hra je prerušená z neznámych dôvodov, no opäť už pokračuje.
46:34
Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Loggins – 2 min., podrazenie.
45:46
44:52
Strela Pollocka trafia iba zadné plexisklo. Novozámčania sa opäť oslobodzujú.
44:20
Košice už neudržali po strele puk v útočnej tretine, a tak sa Novozámčania oslobodzujú vyhodením cez všetky čiary.
43:58
Jääskeläinen pálil na bránu, no trafil len Mamčicsa. Košičania aj naďalej v útočnom pásme.
43:46
Roy – 2 min., sekanie.
42:52
Roy neuspel na vhadzovaní v útočnom pásme, avšak Košičania sa znova oslobodzujú cez zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude opäť pred očami Janusa.
42:30
Nebezpečne sa tlačil do zakončenia Barto, avšak jeho strela letí mimo priestoru troch žrdí.
41:45
Košičania odpaľujú puk cez všetky čiary, čím sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Vhadzovanie po pravici Janusa.
41:30
Priestor pre Mikuša, ktorý dával zadovku na Prokeša. Puk po teči skončil na ochrannej sieti a vhadzovať sa bude po ľavici Janusa.
40:40
Košičania za vlastnou bránkou. O chvíľu budú vyvážať puk dopredu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine padli dva góly, o ktoré sa oproti prvej tretine nepostarali len Košičania. Novozámčania dokázali znížiť na 2:1 po tom, čo sa presadil peknou individuálnou akciou Troy Loggins. Radosť Novozámčanov zo zníženého gólu netrvala dlho, pretože o necelé dve minúty sa presadil druhýkrát v tomto zápase Hunter Fejes a zvýšil tak vedenie svojho tímu o dva góly. Novozámčania dokázali vyvíjať slušný tlak ku koncu tretiny. Prišla aj obrovská šanca, ktorú zahodil Mamčics, keď netrafil odkrytú časť brány.
Uvidíme, aké vyvrcholenie nám prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 19:10.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:10
Kozák zlomil hokejku v streleckej šanci a následne sa píska prihrávka rukou.
39:00
Nastrelenie na vzdialenejšiu žrď, kde bol Farley, avšak k puku sa nedostal.
38:10
importantObrovská šanca Nových Zámkov. Mamčicsovi sa dostalo perfektnej prihrávky, avšak netrafil odkrytú bránu z ľavej strany!
37:33
Veľká šanca, ktorou Loggins zahodil. Novozámčania majú aj naďalej puk v útočnom pásme.
37:11
Priestor na strelu z druhej vlny, pálil Laurenčík, avšak nestrafil priestor troch žrdí.
36:38
Košičania v postavení mimo hry. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
36:15
35:40
Košice pri mantineli. Bartánus nedokázal s Chovanom puk dostať, a tak ho získal Mamčics a zdržal čas v strednom pásme.
35:05
Fejesova nebezpečná strela. Výborný Kantor zmaril jeho pokus o gól.
34:28
Novozámčania sa dostali do šance v oslabení. Ondrušek vypálil z ľavej strany, avšak Janus jeho strelu vyráža.
34:15
Košičania si zahrajú ďalšiu presilovku, pretože Prokeš si opäť počíňal nedovolene voči Šimunovi.
34:15
Prokeš – 2 min., hákovanie.
34:01
33:35
Košičania uspeli na vhadzovaní, a budú sa snažiť využiť posledné presilovkové sekundy.
33:30
Chovan dokázal postúpiť dopredu a strelou preveril Kantorove schopnosti, ktoré nepripustili štvrtý inkasovaný gól. Vhadzovanie po pravici Kantora.
32:53
Fejes to dobre dával Krivošíkovi, ktorý ešte dorážal, ale Kantor puk udržal vo svojej moci. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.
32:27
Pollockova tvrdá rana, Krivošík dobre operoval pred bránou, avšak Novozámčania sa oslobodzujú.
32:01
Štvrté vylúčenie na strane Nových Zámkov. Dávajú tak ďalšiu príležitosť navýšiť stav Košičanom. Uvidíme, či sa im podarí ubrániť svätyňu svojho gólmana Kantora.
32:01
Prokeš – 2 min., sekanie.
31:45
Košičania za bránkou hostí akoby hrali presilovku. Ferenc zaváhal a stratil tak útočné pásmo.
30:40
Košičania s pukom vo vlastnej tretine. Zech je naháňaný Novozámčanmi. Nové Zámky s dobrým napádaním.
29:15
Košičania opäť zvyšujú na rozdiel dvoch gólov! Novozámčania stratilu puk vo vlastnom obrannom pásme pri mantineli. Jääskeläinen vyslal peknú a presnú prihrávku voľne postavenému HUNTEROVI FEJESOVI, ktorý prestrelil Kantora a pripísal si tak druhý gól na svoje konto v dnešnom zápase. Stav je 3:1.
Asistencie: Jääskeläinen, Bartoš.
28:49
Fejes sa rútil dopredu, vyslal nebezpečnú strelu do protipohybu, Kantor však zasahovať nemusel.
27:20
goalHC Nové Zámky dali gól!
Novozámčania znižujú stav na 2:1. Nové Zámky využili presilovú hru, keď nám predviedol peknú individuálnu akciu TROY LOGGINS, čím prekonáva Janusa. Košičanom chýbal v obrane zostrelený Ferenc, ktorý uvoľnil priestor strelcovi gólu, pretože schytal tvrdú ranu pár sekúnd predtým. Stav je 2:1
Asistencie: Lee.
27:12
Nastrelenie Leeho zachytáva Loggins ešte v útočnom pásme.
27:00
Novozámčania vyhrali buly v útočnom pásme a roztáčajú kolotoč.
26:46
Bačo – 2 min., podrazenie.
26:23
26:20
Novozámčania vyhodili puk cez všetky čiary.
26:04
Zech vyslal od modrej strelu ako z dela, tá však bola stečovaná za bránu Kantora.
24:51
Breton už nezachytil puk v útočnom pásme, a tak sa bude vhadzovať v pásme strednom.
24:23
24:15
Pekne Košičania prešli do útočného pásma. Dorážka pred bránou Kantora nebola dokonalá, a tak sa skóre nemení!
23:00
importantObrovská šanca Košíc! Košičania sa nachádzali v skrumáži pred bránou, Kantor nevedel kde je puk, no domáci nedokázali puk zasunúť do siete brány Novozámčanov.
22:20
Košičania môžu ísť dopredu. Prišla aj strela od Lampera, s ktorou si však poradil Kantor. Košičania aj naďalej v útočnom pásme.
21:22
Jääskeläinen nastreluje, avšak iba do brániaceho hráča. Košičania s pukom vo vlastnom obrannom pásme.
21:01
Zakázané uvoľnenie Nových Zámkov hovorí, že sa hra presťahuje pred Kantora.
20:40
Dobré napádanie Novozámčanov, ktorí sú pred Janusovou bránkou, avšak prichádzajú o puk.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina nám priniesla dva gólové momenty. Presadili sa v 5. minúte Brett Pollock po tom, čo vložil hokejku do presnej prihrávky Fejesa a poslal svoj tím do vedenia. Druhý gól prišiel o pár minút neskôr, konkrétne v 8. minúte. Autorom gólu na 2:0 je Hunter Fejes, ktorý z ideálnej palebnej pozície dokázal prekonať Kantora. Domáci sú jednoznačne aktívnejší, no Novozámčania mali tiež niekoľko zaujímavých šancí, avšak zatiaľ ostáva Janus stopercentný. Uvidíme, čo nás čaká v druhej tretine, ktorá sa začne približne o 18:21.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:39
Novozámčania ešte získavajú šancu, ale Loggins si nedal pozor na postavenie mimo hry, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.
19:23
18:47
Lunter si pýtal puk, no Chovan neprihral presne, a to vystihla defenzíva Nových Zámkov.
18:20
Strela od pravého kruhu, s ktorou si musel Kantor poradiť. Novozámčania sa oslobodzujú vyhodením puku až za bránu Janusa.
17:32
Novozámčania vyhadzujú puk cez všetky čiary.
17:28
Breton vypálil na Kantora. Puk sa kotúľal pred bránou, avšak Košičania nedokázali doraziť.
17:23
Košice si zahrajú druhú presilovú hru. Tá prvá bola predčasne zastavená, kvôli nedovolenému bráneniu Chovana. Uvidíme, ako Košičania naložia s touto početnou prevahou.
17:23
Lee – 2 min., hákovanie.
16:15
Košičania pekne rozostavení v útočnom pásme. Bretonova strela z ľavého kruhu na ľavú žrď Kantorovej svätyne. Bola však nepresná, a tak končí iba na plexiskle.
14:22
Olsson nastreluje na zadný mantinel, je tam aj Havrila aj Rogoň, avšak nedokázali vymyslieť výraznejšiu šancu.
13:00
Prokeš mal dvoch spoluhráčov na osi, avšak defenzíva Košíc vyčítala jeho úmysel.
12:35
Šanca pre Bretona, ktorý sa dostal až pred Kantora, avšak nedokázal dostať puk až do siete.
12:19
Nepresnosť Novozámčanov sa končí zakázaným uvoľnením. Ďalšie vhadzovanie pred Kantorom.
12:05
Zechovo nastrelenie pred bránu. Zaváňalo to nebezpečne, avšak Kantor schoval puk do svojej moci. Vhadzovať sa preto bude po jeho pravici.
11:07
Deyl neprihral na modrej čiare presne a Košice tak prišli o útočné pásmo.
10:52
Dobrý prechod Košíc do útočného pásma a následne strela od modrej, ktorá však bola tečovaná a končí mimo ľadovej plochy. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.
10:23
09:33
08:51
Fejes sa rúti dopredu, proti nemu výborný Kantor. S veľkou pohodou zatiaľ hrajú títo košickí legionári.
08:23
Chovan – 2 min., nedovolené bránenie.
08:05
Krásna kombinácia Košíc, ktorá ale nepriniesla gól. Vhadzovať sa bude po Kantorovej ľavici.
07:50
Jääskeläinen pálil po vyhranom vhadzovaní, jeho strela však trafia iba plexisklo.
07:33
Začína sa presilová hra Košíc. Uvidíme, ako s ňou Košičania naložia. Možno sa im podarí aj zvýšiť stav na 3:0.
07:33
Kozák – 2 min., podrazenie.
07:12
Skvelý štart domáceho tímu do tohto stretnutia! Nedorozumenie Novozámčanov v obrannom pásme využil HUNTER FEJES, ktorému sa dostalo presnej prihrávky od Pollocka a z ideálnej palebnej pozície vypálil na bránu, čím prekonáva Kantora a zvyšuje stav na 2:0!
Asistencie: Pollock, Olsson.
06:07
Nebezpečná strela, ktorou sa prezentoval Bartánus. Nanešťastie pre neho, končí iba vedľa ľavej žrde hosťujúcej svätyne.
05:50
Košičania s pukom vo vlastnom pásme, oba tímy pôjdu striedať a uvidíme ofenzívnu snahu Košíc.
04:46
Košičania otvárajú skóre dnešného stretnutia po necelých piatich minútach! Výborná práca, ktorou sa Košičania prezentovali. Fejes poslal slušnú prihrávku pre BRETTA POLLOCKA, ktorý sa nachádzal v správny čas na správnom mieste, stačilo mu vložiť hokejku do prihrávky Fejesa a je z toho gól. Stav je 1:0.
Asistencie: Fejes, Bartánus.
04:10
04:03
Nastrelenie od modrej smerom na bránu Košíc. Nikto z hostí sa nedostal k dorážke, Janus dokázal opäť zakročiť. Znova sa vhadzuje v obrannom pásme Košíc.
03:46
Mikušova strela od modrého kruhu zaváňala nebezpečenstvom, ale Janus si s ňou dokázal hravo poradiť. Ďalšie vhadzovanie v útočnom pásme Nových Zámkov.
03:38
Obrovská príležitosť pre Stupku a následný výborný zákrok Janusa! Vhadzovať sa bude po pravici domáceho gólmana.
02:53
Strela od modrej čiary, následne dorážky, do ktorých sa dostáva Števuliak, ale skóre ostáva nezmenené. Hostia stále v útočnom pásme.
02:19
Košičania sa dokázali oslobodiť a vyhadzujú puk cez všetky čiary.
02:10
Prvá presilová hra dnešného zápasu sa pripíše na konto Nových Zámkov. Uvidíme, ako s ňou naložia.
02:10
01:16
Hra je prerušená, pretože puk sa po teči dostáva mimo ľadovú plochu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
00:51
Rozohrávka Novozámčanov nebola presná, a tak sa končí zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa tak bude pred Kantorom.
00:26
Veľká príležitosť, do ktorej sa dostali Košičania, no brankár Kantor zasiahol včas.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Zech, Ferenc, Lunter, Chovan, Krivošík – Deyl, Bartoš, Bartánus, Šimun, Lamper – Dravecký, Rogoň, Havrila, Bačo
Tréner: Dan Ceman

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Laurenčík, Lee, Stupka, Roy, Loggins – Mamčics, Roman, Michnáč, Prokeš, Mikúš – Kozák, Hatala, Farley, Ondrušek, Števuliak – Kováč, Barto, Fafrák
Tréner: Erik Čaládi

Rozhodca: Orolin, Goga – Vyšný, Jurčiak – Lauff (VBR).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase 15. kola Tipos Extraligy. Dnes sa proti sebe postavia hokejisti Košíc a Nových zámkov. Dnešný duel sa bude odohrávať na Košickej Steel Aréne.

HC Košice
Košičania sa nachádzajú na 3. mieste tabuľky. Na konte majú 26 bodov a skóre 47:37. Zverenci trénera Dana Cemana si udržujú slušnú formu. V posledných troch zápasoch dokázali dvakrát vyhrať a raz prehrať. V nedeľu vyhrali na domácom štadióne proti Popradu stavom 4:2, keď v poslednej tretine a v záverečných 2 minútach dokázali Košičania dvakrát skórovať cez Coopera Zecha, čím sa stal určite hrdinom domácich tribún. V predposlednom zápase zasa Košičania nestačili na domácu Banskú Bystricu, keď domáci vyrovnali skóre na 2:2 len necelé 3 minúty pred koncom a potom tesne zvíťazili po samostatných nájazdoch.

HC MIKRON Nové Zámky
Novozámčania sa nachádzajú na 5. mieste tabuľky. Na konte majú 25 bodov, čo je o 1 bod menej ako ich súper Košice, a skóre 49:36, čo je tiež takmer zhodné s Košicami. Zverenci trénera Erika Čaládiho majú sériu troch po sebe idúcich prehier. V tej najstaršej nestačili na domácich Spišiakov a prehrali vysoko – stavom 6:1. V piatok na domácom štadióne nakoniec prehrali s Nitrou 2:3 po samostatných nájazdoch, keď po bezgólovej tretej tretine a predĺžení napokon rozhodol Samuel Buček. A v nedeľu prehrali s domácim Trenčínom stavom 3:2 po predĺžení, keď rozhodujúci gól vsietil nestarnúci Starosta, ktorý ukázal všetkým na štadióne ako sa to robí.

Košice sú v zajtrajšom zápase favoritom. Výhodu im prináša jednak domáce prostredie, ale aj vynikajúca forma v posledných zápasoch. Treba povedať že Nové Zámky v posledných dvoch zápasoch prehrali až po riadnom hracom čase, čo znamená, že pre Košice to zajtra nemusí nutne znamenať jednoduchý zápas, ak berieme do úvahy aj to, že body týchto tímov sa líšia len o 1.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Kríza Nových Zámkov pokračuje, v Košiciach prehrali svoj štvrtý zápas v rade