Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Brilantný Rask. Zákrok roka, smutne zhodnotil strelec

Tuukka Rask predvádza brilantný zákrok po strele Evana Rodriguesa. (Autor: SITA/AP)
SITA|22. nov 2019 o 10:15

Kolega Jaroslava Haláka sa blysol v zápase proti Buffalu.

BRATISLAVA. Do konca tretej tretiny súboja Boston - Buffalo zostávalo niečo cez 15 minút, keď fínsky brankár v službách domáceho tímu Tuukka Rask zachránil svoje mužstvo od takmer istého gólu.

Buffalo by ním v tej chvíli znížilo náskok súpera na 2:3. Nestalo sa, keďže Rask mrštným skokom a vzápätí vyrážačkou zabránil puku dostať sa do bránky po strele Evana Rodriguesa.

A to ešte krátko predtým vinou vlastného spoluhráča Charlieho McAvoya prišiel o hokejku.

"Takéto extra zákroky nerobím príliš často. Radšej sa snažím zostať v základnom postoji. Je však zábavné pripísať si také niečo. Je to jeden z tých inštinktívnych zásahov, ktoré ani neviem vysvetliť. Iba sledujete, čo sa deje a viete, že musíte zasiahnuť. A potom vás trafí puk," vysvetlil Tuukka Rask.

"Pravdepodobne zákrok roka. Treba sňať klobúk a ísť ďalej," reagoval Evan Rodrigues, ktorému Rask vzal radosť z gólu.

Buffalo napokon znížilo v Bostone na 2:3, ale vyrovnania a zisku bodu sa už nedočkalo.

Rask si pripísal 36 zákrokov a stal sa prvou hviezdou zápasu. Fín je dlhodobo brankárska jednotka Bostonu a spolu so svojou dvojkou Slovákom Jaroslavom Halákom tvoria najlepší tandem v profilige.

"Ešte že sme dnes mali Raska, najmä v prvej tretine urobil veľa dobrých zákrokov. Vďaka nemu to bolo po prvej tretine vyrovnané a neprehrávali sme o päť gólov," pochválil spoluhráča Brad Marchand, autor dvoch gólov proti Buffalu.

Súvisiace články