Tatar opäť bodoval, ďalší dvaja Slováci sledovali zápas len z tribúny

Tomáš Tatar pri góle New Jersey.
Tomáš Tatar pri góle New Jersey. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|20. okt 2021 o 06:28 (aktualizované 20. okt 2021 o 11:22)

V akcii bolo päť Slovákov.

NEW YORK. Slovenský útočník Tomáš Tatar prispel asistenciou k triumfu hokejistov New Jersey v zámorskej NHL nad nováčikom súťaže Seattlom 4:2. V druhom zápase sezóny si tak pripísal na konto druhý bod.

Tatar prihral v 6. minúte za bezgólového stavu na premiérový gól Dawsona Mercera v profilige, keď mu v prečíslení dvoch na jedného ideálne poslal puk pred odkrytú časť bránky.

"V predošlom zápase som si pripísal prvú asistenciu v NHL, teraz aj prvý gól. Skvelý pocit. Chalani mali z neho radosť, aj ja som ho oslávil v rohu klziska, fanúšikov to postavilo na nohy, hala eruptovala, takže to bol úžasný pocit pre mňa," vyznal sa 19-ročný Mercer po svojom druhom profiligovom vystúpení.

Tatar odohral 16:28 min, mal aj plusový bod a tri strely. V drese New Jersey tentoraz nedostali príležitosť jeho krajania Marián Studenič a Christián Jaroš.

Škvrnou na víťazstve Devils bolo zranenie centra prvého útoku Jacka Hughesa, ktorý odstúpil už prvej tretine. Rozsah zranenia určia až lekárske vyšetrenia.

Chára s prvým víťazstvom

Po dvoch predchádzajúcich prehrách sa z prvého víťazstva v sezóne tešil Zdeno Chára, jeho tím New York Islanders uspel na ľade Chicaga 4:1.

Chára strávil na ľade bez troch sekúnd 20 minút, pripísal si jednu plusku, jednu strelu na bránku a štyri "hity".

Dvoma gólmi k tomu prispel Oliver Wahlstrom, brankár Iľja Sorokin sa zaskvel 39 úspešnými zásahmi. O čisté konto ho pripravil MacKenzie Entwistle gólom 26 sekúnd pred koncom.

"Chcel som, aby dosiahol shutout. Zaslúžil by si ho, no zlyhali sme v záverečných sekundách. Chytal výborne, predviedol dôležité zákroky vo chvíľach, keď sme ich potrebovali," pochválil ruského brankára tréner Islanders Barry Trotz.

Washington v zostave s ďalším slovenským obrancom Martinom Fehérvárym vyhral doma nad Coloradom 6:3. V drese víťazov zaznamenal Jevgenij Kuznecov dva góly a asistenciu, tri asistencie pridal Tom Wilson a Alexander Ovečkin spečatil triumf do prázdnej bránky svojim 734. gólom v NHL. Pre Ovečkina to bol 1200. duel v základnej časti profiligy.

Coloradu nepomohol ani sezónny debut Nathana MacKinnona, ktorého už vyškrtli z covid listiny - mal jednu asistenciu, ale až päť mínusových bodov.

Fehérváry opäť nastupoval v prvej obrane Capitals, odohral 19:51 min s dvoma plusovými bodmi, jednou strelou na bránku a dvoma zblokovanými strelami súpera.

Nehral ani Halák

Dallas uspel na ľade Pittsburghu 2:1 po predĺžení a nájazdoch, v drese hostí mal slovenský zadák Andrej Sekera minutáž 18:59 bez bodového zápisu.

Tampa Bay s Erikom Černákom nestačila doma v derby na Floridu 1:4, hostia tak majú na konte tri víťazstvá z úvodných troch stretnutí.

Černák strávil na ľade viac ako 17 minút, odsedel si jeden menší trest, mal mínusový bod a tri strely na bránku.

Vancouver podľahol Buffalu na jeho ľade 2:5, brankár Jaroslav Halák bol iba na striedačke Canucks, prednosť dostal Thatcher Demko.

Nemecký útočník Leon Draisaitl sa zaskvel štyrmi bodmi (2+2) pri víťazstve Edmontonu nad Anaheimom 6:5, Connor McDavid dal gól a mal dve asistencie.

Joel Eriksson Ek v predĺžení skompletizoval hetrik a zariadil tak triumf Minnesoty nad Winnipegom 6:5, jeho spoluhráč Mats Zuccarello dosiahol dva presné zásahy a pridal dve asistencie.

NHL - základná časť - 20. október:

Buffalo - Vancouver 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 9. Okposo (Girgensons, Dahlin), 38. Girgensons (Okposo, Cozens), 44. Skinner (C. Miller, Cozens), 44. Thompson (Butcher, Olofsson), 58. Asplund (C. Miller) - 6. Horvat (Pearson, Garland), 17. Dowling (Schenn, J. T. Miller)

Brankári: Anderson - Demko, strely na bránku: 43:34

7376 divákov

/Jaroslav Halák (Vancouver) bol na striedačke/

Montreal - San Jose 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

Góly: 2. Dahlén (Meier, Burns), 4. Dahlén (Couture, Meier), 20. Karlsson (Nieto, Ferraro), 24. Meier (Couture, Karlsson), 55. Labanc (Karlsson, Eklund)

Brankári: Allen - Hill, strely na bránku: 21:25

16 095 divákov

New Jersey - Seattle 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Góly: 6. Mercer (Tatar, Graves), 7. Severson (Hughes, Graves), 35. Vesey (Johnsson, White), 60. Zacha (McLeod, Hischier) - 31. Sheahan (Larsson, Dunn), 55. McCann (Giordano, Gourde)

Brankári: Bernier - Daccord, strely na bránku: 33:29

13 806 divákov

/Tomáš Tatar (New Jersey) hral 16:28 min s bilanciou 0+1, pripísal si aj plusový bod, trikrát strieľal/

Pittsburgh - Dallas 1:2sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Marino (McGinn, Pettersson) - 20. Raffl (Faksa, Heiskanen), rozh. nájazd Radulov

Brankári: Jarry - Holtby, strely na bránku: 28:29

16 450 divákov

/Andrej Sekera (Dallas) hral 18:59 min, nezaznamenal bod, strelu ani bodyček/

Tampa Bay - Florida 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 43. Point (Hedman, Rutta) - 27. Montour (Reinhart, Lundell), 44. Barkov (Verhaeghe), 54. Lundell (Reinhart, Marchment), 58. Duclair (Barkov, Forsling)

Brankári: Vasilevskij - Knight, strely na bránku: 31:32

19 092 divákov

/Erik Černák (Tampa) hral 17:07, na konte mal dve mínusky a jeden menší trest v hre, trikrát strieľal a pripísal si jeden bodyček/

Washington - Colorado 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 7. Kuznecov (Carlson), 17. Jensen (Orlov, Wilson), 35. Mantha (Eller), 37. Kuznecov (Wilson, Orlov), 41. Dowd (Jensen, Hagelin), 58. Ovečkin (Wilson, Kuznecov) - 14. Compher, 24. Helm (O'Connor, Byram), 57. Rantanen (MacKinnon, Compher)

Brankári: Samsonov - Kuemper, strely na bránku: 40:27

18 573 divákov

/Martin Fehérváry (Washington) hral 19:51 min, pripísal si dva plusové body, jednu strelu a tri bodyčeky/

Detroit - Columbus 4:1 (0:0, 0:0, 4:1)

Góly: 47. Raymond (Larkin, Leddy), 49. Bertuzzi (Larkin, Raymond), 59. Namestnikov (Erne, Staal), 60. Erne (Namestnikov, Rasmussen) - 53. Jenner (Voráček, Laine)

Brankári: Greiss - Korpisalo, strely na bránku: 45:23

14 165 divákov

Chicago - NY Islanders 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 60. Entwistle (Dach, Gustafsson) - 25. Beauvillier, 41. Wahlstrom, 49. Wahlstrom (Pageau), 52. Clutterbuck

Brankári: Fleury - Sorokin, strely na bránku: 40:29

20 279 divákov

/Zdeno Chára (NY Islanders) hral 19:57 min, pripísal si jeden plusový bod, raz strieľal a zaznamenal štyri bodyčeky/

Minnesota - Winnipeg 6:5pp (2:2, 1:1, 2:2 - 1:0)

Góly: 5. Zuccarello (Dumba, Kaprizov), 19. Eriksson Ek (Zuccarello, Spurgeon), 37. Zuccarello (Goligoski), 56. Foligno (Goligoski, Gaudreau), 60. Eriksson Ek (Zuccarello, Kaprizov), 64. Eriksson Ek (Kaprizov, Fiala) - 4. Connor (Copp, Scheifele), 9. Connor (Copp), 26. Morrissey (Šťastný, Pionk), 45. Dubois (Connor, Schmidt), 47. Copp (Scheifele, Pionk)

Brankári: Talbot - Hellebuyck, strely na bránku: 44:30

18 156 divákov

Nashville - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Góly: 42. Duchene (Granlund, Josi), 46. Jeannot (Sissons, Carrier) - 25. Kopitar (Brown, Doughty)

Brankári: Saros - Petersen, strely na bránku: 31:26

17 159 divákov

Edmonton - Anaheim 6:5 (3:2, 0:2, 3:1)

Góly: 9. Kassian (Nugent-Hopkins, Foegele), 15. McDavid (Draisaitl, Puljujärvi), 20. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 46. Kassian (Bouchard, Nurse), 51. Bouchard (Puljujärvi, Draisaitl), 59. Draisaitl (Hyman, McDavid) - 6. Shattenkirk (Zegras, Henrique), 16. Steel (Lundeström, Silfverberg), 29. Deslauriers (Getzlaf, Terry), 30. Steel (Lundeström, Silfverberg), 60. Shattenkirk (Terry, Silfverberg)

Brankári: Smith (32. Koskinen) - Stolarz, strely na bránku: 37:36

14 082 divákov

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Tatar opäť bodoval, ďalší dvaja Slováci sledovali zápas len z tribúny