Pánik a Tatar asistovali, Halák šancu nedostal

Richard Pánik (vľavo)v šanci pred brankárom Scottom Darlingom na ľade Caroliny Hurricanes. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. nov 2017 o 22:39

Rangers majú formu, vyhrali šiesty zápas za sebou.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik pomohol v noci na nedeľu dvomi asistenciami k víťazstvu Chicaga na ľade Caroliny 4:3 po predĺžení. Hostia pritom prehrávali po prvej tretine o dva góly.

Pánik z ľadu odchádzal aj s dvomi plusovými bodmi. Ukončil tak svoj bodový pôst v NHL, ktorý trval sedem zápasov.

Dvadsaťšesťročný krídelník predtým naposledy bodoval 21. októbra v súboji proti Arizone, keď prispel gólom k výhre 4:2.

O víťazstve Blackhawks rozhodol v predĺžení Brandon Saad, ktorý je špecialista na tento druh gólov. Víťazný gól strelil v každom z prvých štyroch triumfov Chicaga v sezóne, aktuálne však čakal na presný zásah 10 zápasov.

"Najdôležitejšie je víťazstvo a že som k nemu trochu dopomohol. Góly prídu skôr či neskôr, len si treba vytvárať šance. Samozrejme, je to dobrý pocit," uviedol Brandon Saad na webe NHL.

Tatar asistoval, v nájazdoch neuspel

Detroit doma podľahol Columbusu 1:2 po nájazdoch. Slovenský krídelník Tomáš Tatar v drese Red Wings asistoval pri góle Anthanasiouovi v 27 minúte. Na ľade strávil 17:49 minúty, prezentoval sa aj jednou strelou na bránku a neúspešne sa zúčastnil na nájazdovej lotérii, ktorá trvala deväť sérií.

Rozhodol obranca Jack Johnson. "Sledoval som pozorne strelcov pred sebou. Prekonať skvelého Howarda bola veľká výzva," prezradil Jack Johnson na webe nhl.com.

Detroit prišiel o rekordnú sériu 12 víťazstiev po nájazdoch, ktorá trvala od 20. februára 2016. "Bola to pravá brankárska šou, niektoré zákroky boli neuveriteľné. Najmä tie v predĺžení a potom aj v nájazdoch," nadchýnal sa napriek prehre tréner "červených krídel" Jeff Blashill.

Halák proti bývalému klubu nechytal

Slovenský brankár Jaroslav Halák v službách klubu New York Islanders nedostal šancu chytať na ľade svojho bývalého zamestnávateľa v St. Louis. Do akcie sa dostal jeho nemecký kolega Thomas Greiss a pričinil sa o víťazstvo hostí 5:2.

Boston s kapitánom Zdenom Chárom neuspel ani v druhom z dvojice víkendových duelov s Torontom, tentoraz mu podľahol doma 1:4. Chára strávil na ľade vyše 22 minút, rozdal tri hity a zblokoval tri strely.

Winnipeg zvíťazil na ľade Arizony 4:1, slovenský útočník Marko Daňo sa opäť nezmestil do zostavy Jets.

Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili už v šiestom zápase po sebe, keď zdolali hráčov Edmontonu Oilers 4:2 v sobotňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Dva góly "jazdcov" strelil 33-ročný útočník Rick Nash. Dva body za dve prihrávky dosiahol Mats Zuccarello.

Vo Švédsku bola opäť úspešná Ottawa

Aj v druhom zápase NHL vo švédskom Štokholme sa opäť tešila Ottawa, ktorá zdolala Colorado tesne 4:3.

V bránke "senátorov" nastúpil Mike Condon, no na striedačku ho vyhnal Sven Andrighetto, ktorý v 31. min poslal Avalanche do vedenia 3:2. Dvadsaťsedemročný gólman chytil 7 z 10 striel súpera.

Do bránky Ottawy sa namiesto neho postavil Craig Anderson, zatiahol roletu a z 8 streleckých pokusov Colorada ani raz neinkasoval, naopak jeho spoluhráči strelili dva góly a otočili stav vo svoj prospech.

Dva góly "Sens" strelil Mike Hoffman. Kanadský útočník Matt Duchene, ktorý prestúpil do Ottawy práve z Colorada tento týždeň, nazbieral dve mínusky.

Sumáre NHL - sobota:

Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 3:4 po predĺž. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 7. McGinn (D. Ryan, Williams), 10. Skinner, 30. McGinn (D. Ryan) - 28. DeBrincat (Toews, PÁNIK), 44. DeBrincat (P. Kane, Kero), 52. Forsling (Seabrook, PÁNIK), 62. Saad (DeBrincat, Forsling)

Richard Pánik (Chicago) odohral 14:30 min, 2 asistencie, 2 plusky, 2 "hity"

Ottawa Senators - Colorado Avalanche 4:3 (0:1, 2:2, 2:0)

Góly: 21. Hoffman (Brassard, E. Karlsson), 30. Mark Stone (E. Karlsson), 48. Oduya (N. Thompson, Pageau), 54. Hoffman (Brassard, Duchene) - 14. Comeau (Barberio), 29. Kerfoot (E. Johnson, Andrighetto), 31. Andrighetto (Kerfoot, Mironov)

New York Rangers - Edmonton Oilers 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Góly: 13. Rick Nash (K. Hayes, Zuccarello), 36. Bučnevič (Shattenkirk, Zuccarello), 39. Rick Nash (Skjei, McDonagh), 60. Grabner (Fast) - 17. Puljujärvi (Nugent-Hopkins, Nurse), 31. McDavid (Lucic, Klefbom)

Detroit Red Wings - Columbus Blue Jackets 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 47. Athanasiou (N. Kronwall, TATAR) - 2. Panarin (Bjorkstrand, Savard), rozhod. sam. nájazd J. Johnson

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 17:49 min, 1 strela, 1 asistencia, 1 "hit", 1 pluska, 1 zablokovaná strela

St. Louis Blues - New York Islanders 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Góly: 32. B. Schenn (Schwartz, Dunn), 47. Upshall (Bortuzzo, Brodziak) - 4. Tavares (Lee), 11. Cizikas (Leddy), 14. Eberle (Ladd), 24. Ho-Sang (Quine, Leddy), 56. Lee (Pelech, De Haan)

Jaroslav Halák nechytal

Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 2:1 po predĺž. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 42. A. Shaw (Drouin, Pacioretty), 64. Pacioretty (Danault) - 20. R. O´Reilly

New Jersey Devils - Florida Panthers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 6. Severson (J. Hayes), 25. Palmieri (Butcher, Hischier) - 28. Bjugstad (Matheson)

Boston Bruins - Toronto Maple Leafs 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 36. Vatrano (Krug, K. Miller) - 9. Marner, 15. J. van Riemsdyk (Kadri, Rielly), 47. Rielly (J. van Riemsdyk, Marner), 59. Marleau (Hyman, Komarov)

Zdeno Chára (Boston) odohral 22:35 min, 3 "hity", 3 zablokované strely

Philadelphia Flyers - Minnesota Wild 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 42. Zucker (Dumba, Niederreiter)

Nashville Predators - Pittsburgh Penguins 5:4 po sam. nájazdoch (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 23. Turris (Salomäki), 24. P. K. Subban (F. Forsberg, Arvidsson), 26. C. Smith (F. Forsberg, Johansen), 45. Järnkrok (Turris, C. Smith), rozhod. sam. nájazd F. Forsberg - 12. Rust (Letang), 33. P. Kessel (Malkin, Letang), 43. Guentzel (Schultz), 48. Dumoulin (Sheary, P. Kessel)

Arizona Coyotes - Winnipeg Jets 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 15. Rinaldo (Goligoski, Stepan) - 35. Hendricks, 43. Scheifele (Wheeler, Laine), 49. Connor (Scheifele, Wheeler), 60. Laine

San Jose Sharks - Vancouver Canucks 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Góly: 1. Hertl (Braun, M. Karlsson), 36. Couture (Hertl), 59. Couture (Ward, Hertl), 60. Tierney, 60. Tierney