Jednotka draftu NHL pálila ostrými. Čechov zarmútila hetrikom

Hokejisti Kanady do 20 rokov sa tešia z gólu v zápase proti Česku.
Hokejisti Kanady do 20 rokov sa tešia z gólu v zápase proti Česku. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|26. dec 2021 o 22:42 (aktualizované 27. dec 2021 o 04:59)

Do turnaja vstúpili víťazne aj Švédi.

EDMONTON. Fínski hokejisti do 20 rokov uspeli v otváracom stretnutí juniorských majstrovstiev sveta v Kanade.

V nedeľnom zápase A-skupiny v Edmontone zdolali nemeckých rovesníkov 3:1, a to najmä zásluhou dvojgólového útočníka Samuela Heleniusa.

V akcii bola aj domáca Kanada a hoci v zápase proti Čechom otvoril skóre Mason McTavish, "kolíska hokeja" v 13. minúte prekvapujúco prehrávala už 1:3.

Napokon ešte v prvej tretine dokázala vyrovnať skóre a aj vďaka trom využitým presilovým hrám doviedla zápas k víťazstvu 6:3.

Hrdinom duelu bola tohtoročná draftová jednotka NHL Owen Power. Obranca, ktorého si vybralo Buffalo Sabres, strelil hetrik. Okrem toho sa môže pýšiť aj titulom majstra sveta, keďže Kanadu reprezentoval na šampionáte v Rige.

Rovnakým výsledkom 6:3 sa skončil aj šláger medzi Švédskom a Ruskom.

V drese "zbornej" strelil dva góly talentovaný útočník Matvej Mičkov, ale na body to nestačilo. Švédi, ktorí budú ďalším súperom Slovákov, skórovali v oslabení, dvakrát v presilovke a výsledok spečatili gólom do prázdnej bránky.

MS v hokeji hráčov do 20 rokov:

A-skupina:

Fínsko - Nemecko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 13. Helenius (Lambert), 28. Määttä (Heimosalmi, Hirvonen), 48. Helenius (Lambert, Koivunen) - 24. Münzenberger (Blank)

Česko - Kanada 3:6 (3:3, 0:2, 0:1)

Góly: 8. Gut (J. Brabenec, Kulich), 12. P. Novák (Jiříček, I. Ivan), 13. Svozil (Gut) - 4. McTavish, 13. Power, 20. Sebrango (Perfetti, Bedard), 29. Power (Perfetti, M. Bourque), 31. Power (McTavish, Perfetti), 54. Zellweger (L. Cormier, Neighbours)

Tabuľka

B-skupina:

Rusko - Švédsko 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)

Góly: 37. Svečkov (Čibrikov, Tankov), 45. Mičkov (S. Demidov), 46. Mičkov (Smirnov, S. Demidov) - 6. Olausson (Holtz, Grans), 28. Edvinsson, 35. Andrae (Grans, Eklund), 44. Holtz (Eklund, Andrae), 52. Niederbach (Torgersson), 60. Ljungman (Edvinsson)