Radosť hokejistov tímu Vegas Golden Knights.
Radosť hokejistov tímu Vegas Golden Knights. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. mar 2024 o 09:45

Víťazný gól si pripísal na konto Jonathan Marchessault.

MINNESOTA. Hokejisti Minnesoty Wild prehrali v zápase NHL s obhajcom Stanleyho pohára z Las Vegas za mimoriadne netradičných okolností.

O triumfe Golden Knights 2:1 po predĺžení rozhodol kanadský útočník Jonathan Marchessault, ktorý strelil víťazný gól do prázdnej bránky Wild, pretože tréner John Hynes opäť v extra čase odvolal brankára.

Minnesota potrebuje body a Hynes zariskoval, ale tentokrát mu to nevyšlo. Na základe ligových pravidiel, ak tím inkasuje v hre bez brankára v predĺžení, tak príde aj o bod za remízu po 60 minútach. Wild tak vyšli naprázdno.

"Potrebovali sme dva body, aby sme ešte mali šancu na postup do play-off. Myslím si, že poslať na ľad Kaprizova, Zuccarella, Erikssona Eka a Boldyho proti trom hráčom súpera vám dáva veľkú šancu vyhrať.

Teraz to nevyšlo," povedal Hynes, ktorý v tejto sezóne už raz s podobným manévrom uspel, keď Boldy rozhodol súboj proti Nashvillu.